سلامت سلامت جسمي

با عوارض كم خوابي آشنا شويد

کم خوابی به خصوص در افراد شاغل که برنامه‌ خواب نامنظمی دارند نسبتاً شایع است و چنانچه این کمبود خواب فقط 1 الی 2 ساعت باشد تعطیلات آخر هفته نیز زمان مناسبی برای جبران این کم خوابی می‌تواند باشد...
تقویم فارسی اندروید
بدن فقط 1 الی 2 ساعت کمبود خواب در طول روز را می‌تواند تحمل و جبران کند در غیر این صورت عوارض زیادی به دلیل کم خوابی به سراغ فرد می‌آید.
كم خوابي-7ganj.ir

خسرو صادق نیت متخصص اختلالات خواب گفت: کم خوابی به خصوص در افراد شاغل که برنامه‌ خواب نامنظمی دارند نسبتاً شایع است و چنانچه این کمبود خواب فقط 1 الی 2 ساعت باشد تعطیلات آخر هفته نیز زمان مناسبی برای جبران این کم خوابی می‌تواند باشد.
وی در ادامه افزود: اگر از میزان خواب روزانه در طول هفته کاسته شود برای چند روز قابل جبران است ولی در صورتی که از میزان گفته شده افزایش یابد عوارضی را به دنبال خواهد داشت.
وی تصریح کرد: خواب آلودگی،‌عدم تمرکز، افزایش احتمال خطر و حادثه، احساس خستگی و کاهش توان یادگیری از عوارض کم خوابی است.
صادق نیت با اشاره به اینکه بی‌خوابی در خانم‌ها شایع‌تر است تصریح کرد: یکی از شایع‌ترین اختلالات خواب در آقایان نیز اختلالات تنفسی از جمله خروپف شبانه است.
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا خواب آلودگی روزانه تنها به علت کم خوابی است اذعان داشت: برخی از بیماری‌های جسمی یا روحی از جمله چاقی و افسردگی همچنین مصرف برخی از داروها از عوامل دیگر می‌تواند باشد.

گردآوري: گروه هفت گنج

منبع: باشگاه خبرنگاران

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی