تناسب اندام سلامت

اگر دوست دارید بخوابید بدترین زمان ورزش برای شما چه زمانی است؟

تقویم فارسی اندروید

ورزش کردن بسیار عالی است اما نه اگر بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی بگذارد. ورزش مداوم و خواب ستون هایی از سلامت قوی از نظر جسمی و روحی هستند. هنگامی که ما به اندازه کافی نمی خوابیم، عصبی هستیم، مضطرب هستیم و به هیچ کس کمک نمی کنیم. به طور مشابه، بارها و بارها نشان داده شده است که ورزش یکی از جنبه های اساسی زندگی سالم است.

زمان ورزش

در حالی که رابطه کامل بین خواب و ورزش تا حدودی برای جامعه علمی یک راز باقی مانده است، اکثر پزشکان معتقدند که ورزش مداوم به طور کلی باعث بهبود خواب می شود. شارلین گاملدو، مدیر پزشکی مرکز جانز هاپکینز می گوید، در حالی که شناسایی یک توضیح خاص برای این امر دشوار است اما شواهد محکم و کافی وجود دارد که می تواند با خواب بهتر ارتباط داشته باشد.

با این حال، این کار به این سادگی نیست که “ورزش بیشتر برابر با خواب بیشتر است”. وقتی صحبت از موضوعاتی مانند خواب و ورزش می شود، جزئیات مهم است. بهترین زمان ورزش برای خواب بهتر چه زمانی است؟ به طور مشابه، آیا نوع خاصی از تمرینات وجود دارد که باید برای داشتن خواب بهتر انجام دهید؟

اینها سوالات مهمی هستند، به ویژه اینکه بیشتر از هر زمان دیگر آمریکایی ها به گزارش شب های بی خوابی در طول همه گیری COVID-19 ادامه می دهند. خوشبختانه، یک گزارش جدید جذاب از دانشگاه کنکوردیا که در Sleep Medicine Reviews منتشر شده است، پاسخ های بالقوه جدیدی ارائه می دهد. ادامه مطلب را بخوانید تا درباره آنچه محققان به این نتیجه رسیدند، بیشتر بدانید، از جمله زمان روز که ورزش ممکن است خواب شما را در آن شب خراب کند.

آنچه این مطالعه جدید نشان داد

این تحقیق برخی از جامع ترین کارها تا به امروز در مورد تأثیر ورزش های شدید بر خواب و همچنین عوامل خاصی (مانند زمان روز) را نشان می دهد. به طور خلاصه، یافته های اصلی مطالعه را می توان در یک جمله خلاصه کرد: ورزش باعث می شود خواب بهتری در اکثر افراد ایجاد شود، مادامی که حداقل دو ساعت قبل از خواب باشد.

امانوئل فریمپونگ، نویسنده ارشد این مطالعه و فوق تخصص آزمایشگاه خواب، شناخت و تصویرسازی عصبی می گوید: “به طور کلی، تجزیه و تحلیل ما نشان داد که وقتی ورزش دو ساعت قبل از خواب به پایان رسید، مزایای خواب، از جمله افزایش شروع خواب و افزایش مدت زمان خواب، وجود داشت.”

او می افزاید: “از سوی دیگر، هنگامی که ورزش کمتر از دو ساعت قبل از خواب به پایان رسید، بر خواب تأثیر منفی گذاشت. خواباندن شرکت کنندگان طولانی تر شد و مدت زمان خواب نیز کاهش یافت.”

لازم به ذکر است که به هیچ وجه تضمینی نیست که ورزش به مشکلات خواب کمک کند. نویسندگان مطالعه تأکید می کنند که هیچ دو بدنی یکسان نیستند و عوامل ژنتیکی و شیوه زندگی می توانند بر الگوهای خواب تأثیر بگذارند. ملودی موگراس، عصب شناس و محقق در آزمایشگاه خواب پرفورم می گوید: “هنگامی که ما ادبیات مربوط به این کار را مرور کردیم، متوجه شدیم که نتایج متفاوتی وجود دارد.” برخی از آنها به زمان ورزش، برخی دیگر به سطح آمادگی شرکت کنندگان در مطالعه یا حتی نوع ورزش بستگی داشت.”

نحوه انجام تحقیق

تیم دانشگاه کنکوردیا داده های 15 مطالعه مربوطه را با هم جمع کرد. آنها بر روی بزرگسالان جوان و میانسال به طور کلی تمرکز کردند و به طور خاص به تاثیر یک جلسه تمرین بر کیفیت خواب عصر بعد پرداختند.

تجزیه و تحلیل آماری بر روی کل مجموعه داده برای شناسایی و بررسی متغیرهای مختلف خواب/ورزش از جمله زمان تمرین (اوایل شب، اواخر عصر)، زمان تمرین نسبت به زمان خواب (کمتر از دو ساعت، بیش از دو ساعت)، فردی انجام شد. سطح آمادگی جسمانی، شدت، مدت زمان و تمرینات خاص هم مد نظر قرار گرفت.

ورزش کردن

تأثیر جالب بر کسانی که تمام روز می نشینند

این تحقیق نشان می دهد بزرگسالانی که دارای سبک زندگی بی تحرکی هستند و صبح زود ورزش می کنند بیشترین پیشرفت را در مدت زمان خواب و زمان شروع چرت زدن مشاهده کردند.

یافته مهم دیگر این است که به نظر می رسد دوچرخه سواری مفیدترین ورزش برای ارتقاء خواب بهتر و عمیق تر است. جلسات تمرینی نیز باید به صورت 30 تا 60 دقیقه نگه داشته شوند.

تناسب اندام

عصر بهتر است اما آنچه را که برای شما مفید است پیدا کنید

فریمپونگ خاطرنشان می کند: “بر اساس بررسی ما، برای بزرگسالان سالم، جوان و میانسال بدون سابقه اختلالات خواب، در صورت امکان تمرینات عصرگاهی باید در اوایل شب انجام شود.”

اما در پایان، فقط شما بدن خود و الگوهای خواب طبیعی آن را می شناسید. محققان نکته ای را اضافه می کنند که باید در نظر گرفت که آنها جغد شب هستند یا پرنده صبحگاهی. افرادی که به طور طبیعی تمایل به بازدهی در صبح دارند ممکن است حتی یک جلسه ورزش صبحگاهی آنها را سرپا نگه دارد. برای چنین افرادی، تمرین صبحگاهی احتمالاً همان مزایای خواب را دارد که تمرین 7 بعد از ظهر برای یک جغد شب که معمولاً بعد از نیمه شب به خوبی کار می کند. همه چیز در مورد پیدا کردن برنامه ورزشی اینگون درست است که برای شما مناسب باشد و به آن پایبند باشید.

فریمپونگ در پایان می گوید: “افراد همچنین باید برنامه ورزشی منظمی داشته باشند زیرا ورزش در زمان های مختلف عصر می تواند باعث اختلال در خواب شود.” “و در نهایت، استراتژی های بهداشت خواب نیز باید انجام شود، مانند دوش گرفتن بین توقف ورزش و زمان خواب و اجتناب از خوردن غذاهای سنگین یا نوشیدن آب زیاد قبل از خواب.”

منبع:

eatthis

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی