سرگرمي و اطلاعات عمومي

انواع روش‌های پرداخت قبوض موبایل

تقویم فارسی اندروید
پرداخت قبض موبایل

برای پرداخت قبض موبایل چه روشی بهتر است؟ در حال حاضر اپراتورهای تلفن همراه امکانات و خدمات متفاوتی را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. در این بین یکی از مهمترین امکاناتی که هر اپراتور باید برای کاربران فراهم کند، امکان پرداخت قبض موبایل است.

همچنین خدماتی دیگری مانند خرید بسته اینترنت، خرید شارژ و مواردی مانند اینها باید از طرف اپراتورها انجام بگیرد. البته اپراتورهایی که سیم‌کارت‌های دائمی دارند، برای پرداخت قبوض موبایل راه‌کارهایی در نظر گرفته‌اند و از جمله آنها می‌توان به سامانه‌های الکترونیکی، کدهای دستوری، تلفن‌بانک و اپلیکیشن‌های پرداخت اشاره کرد.

هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایب مختلفی دارند و مهمترین عیب شاخص این است که هر اپراتور فقط برای کاربران خود خدمات ارائه می‌دهد. درحالی‌که اپلیکیشن‌های دیگری طراحی و عرضه شدند که برای همه اپراتورها امکانات و خدمات متفاوت ارائه می‌دهند. دسترسی راحت را فراهم می‌کنند. در ادامه این صفحه، راه‌کارها و روش‌های مختلف پرداخت قبوض موبایل اپراتورهای تلفن همراه را باهم مرور می‌کنیم.

پرداخت قبض موبایل از طریق سایت

برای پرداخت قبض موبایل سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول، ایرانسل و رایتل چند روش مختلف به‌صورت غیرحضوری وجود دارد. اولین روش معمول این است که به پرتال و سایت اپراتور موبایل خود در وب مراجعه کنید.

در این صفحه منوی محصولات و خدمات مختلف اپراتور ارائه شده است. برای پرداخت قبض موبایل کافی است سرویس آن را در منو انتخاب کنید و بعد از آن با وارد کردن شماره موبایل، مبلغ قبض موبایل میان دوره یا پایان دوره را مشاهده کنید. بعد از آن با کلیک روی قبض به سمت پرداخت در صفحه دیگری منتقل می‌شوید در این مرحله با انتخاب یکی از درگاه‌های پرداخت بانکی می‌توانید هزینه قبض موبایل را بپردازید.

این روش پرداخت در همه اپراتورهای موبایل همراه اول، ایرانسل و رایتل مشترک است. بنابراین فقط کافی است که وارد صفحه وب و پرتال اپراتور شوید و با انتخاب محصولات و خدمات مورد نیاز، بقیه مراحل را پیش ببرید.

پرداخت قبض موبایل با کدهای دستوری

یکی دیگر از روش‌های معمول برای پرداخت قبض موبایل این است که کدهای دستوری معرفی شده از طرف اپراتورهای تلفن همراه را اجرا کنید. اپراتور همراه اول کد دستوری *۱# و یا شماره‌گیری تلفن گویای *۱۰۰# را برای کاربران خود معرفی کرده است.

از طریق گوشی موبایل خود کافی است کد دستوری *۱# را شماره‌گیری کنید و بعد از آن وارد منوی قبض شوید. در این مرحله با انتخاب نوع قبض (میان‌دوره/ پایان‌دوره)، شماره خود یا دیگران را برای پرداخت قبض وارد کنید. حالا کافی است شماره کارت بانکی و رمز دوم قبض را وارد کرده و مرحله پرداخت قبض را پیش ببرید.

در روش تلفن گویا نیز با استفاده از گوشی موبایل، تلفن گویای *۱۰۰# را به‌صورت رایگان شماره‌گیری و پس از تایید شماره موبایل خود، شماره کارت بانکی و رمز دوم را وارد کنید تا قبض پرداخت ‌شود. این روش برای افرادی که گوشی هوشمند و بسته اینترنت ندارند، روشی سریع و مطلوب است.

برای پرداخت قبض موبایل ایرانسل نیز کافی است کد دستوری *۷*۱# را شماره‌گیری کنید و قبض سیم‌کارت دائمی خود را پرداخت نمایید. البته اپراتور رایتل کد دستوری خاصی برای پرداخت قبض موبایل ارائه نداده است.

پرداخت قبض موبایل با سامانه‌های اطلاع رسانی

یکی دیگر از روش‌های غیر حضوری سریع و راحت برای پرداخت قبوض موبایل هر اپراتور این است که به سامانه اطلاع رسانی آنها مراجعه کنید. همراه اول سامانه اطلاع رسانی 9990 را برای خدمات مختلف خود معرفی کرده است.

با شماره‌گیری آن می‌توانید شماره تلفن­ همراه خود را وارد کرده و بعد با وارد کردن شماره کارت بانکی و رمز خرید اینترنتی،‌ قبض موبایل را بپردازید. مزیت این روش این است که پرداخت همان لحظه اعمال می‌شود و اگر به دلیل عدم پرداخت صورتحساب، موبایل قطع شده باشد، با پرداخت و وصول مبلغ به حساب همراه اول، در همان زمان به سرعت ارتباط وصل می­‌شود.

رایتل نیز سامانه گویا و سرویس IVR Payment را با هدف ارائه خدماتی مانند خرید و افزایش اعتبار و پرداخت قبوض راه‌اندازی کرده است. در این سرویس با شماره‌گیری ۲۰۰ یا ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ به‌راحتی می‌توانید پرداخت قبض پایان‌دوره و میان‌دوره دائمی را با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب متصل به درگاه بانکی انجام دهید.

پرداخت قبض با اپلیکیشن‌های هر اپراتور

یکی دیگر از روش‌های رایج برای پرداخت هزینه قبض موبایل این است که به اپلیکیش‌های اختصاصی هر اپراتور مراجعه کنید. در این اپلیکیش‌ها انواع محصولات و خدمات اختصاصی اپراتورها ارائه شده است.

بنابراین کافی است نوع خدمت را انتخاب و بقیه روند پرداخت را پیش بگیرید. البته برای استفاده از این روش حتما نیاز به یک گوشی هوشمند و بسته اینترنت فعال دارید که امکان استفاده از اپلیکیشن فراهم باشد. این روش اگرچه انتخاب خوبی برای کاربران هر اپراتور است؛ اما در صورتی که دو یا چند سیم‌کارت را به‌طور همزمان استفاده کنید؛ نیاز به نصب چند اپلیکیشن جداگانه دارید که موجب افزایش برنامه‌های نصب شده روی گوشی و شلوغی صفحه آن می‌شود.

پرداخت قبض با خودپرداز

پرداخت قبض با خودپرداز نیز یکی از روش‌های معمول و مناسب است که برای استفاده از آن کافی است به بانک‌های عضو شتاب مراجعه کنید و پرداخت قبض را پیش ببرید. برای پرداخت قبوض موبایل با دستگاه خودپرداز نیاز به کارت بانکی و رمز اول کارت دارید. این روش نسبت به سایر روش‌های غیرحضوری ممکن است زمان بیشتری از شما بگیرد و حتما باید خودتان را به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز برسانید.

پرداخت قبض موبایل با اپلیکیشن‌های پرداخت

یکی دیگر از روش‌های جذاب برای پرداخت قبض موبایل اپراتورهای مختلف این است که یک اپلیکیشن خدمات مالی و پرداخت از استورهای معتبر نصب کنید. در حال حاضر اپلیکیشن‌های پرداخت مختلفی طراحی و عرضه شدند که امکانات و خدمات مختلفی را برای کاربران ارائه می‌دهند.

یکی از خدمات این برنامه‌ها، امکان پرداخت قبوض موبایل اپراتورهای تلفن همراه است. بنابراین تفاوتی ندارد که سیم کارت شما مربوط به چه اپراتوری باشد، با داشتن یک اپلیکیشن کاربردی می‌توانید هزینه قبض را بپردازید.

البته همه نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های پرداخت و خدمات مالی کاربرد جامع ندارند. برخی از آنها فقط چند امکان و خدمت را ارائه می‌دهند؛ درحالی که برخی دیگر از آنها امکانات و خدمات متعدد را برای کاربران فراهم می‌کنند. در ادامه یکی از این اپلیکیشن‌های کاربردی را باهم بررسی می‌کنیم.

اپلیکیشن دیجی‌پی

لیکیشن دیجی‌پی، مجموعه کاملی از انواع سرویس‌های پرداخت و خدمات مناسب و جذاب را در دسترس کاربران قرار می‌دهد که با استفاده از آن پرداخت‌ها آسان‌تر و امن‌تر بدون نیاز به برنامه‌های جانبی متعدد فراهم می‌شود. علاوه بر آن، می‌توانید تراکنش‌ها و عملیات مالی مختلف را با داشتن این اپلیکیشن کاربردی پیش ببرید و از قابلیت‌های متنوع و جالب آن استفاده کنید.

از جمله مهم‌ترین خدمات اپلیکیشن دیجی‌پی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پرداخت قبوض موبایل دائمی اپراتورهای مختلف
  • کارت به کارت بانکی
  • خرید شارژ
  • خرید بسته اینترنت
  • پرداخت عوارض جاده‌ای
  • پرداخت قبض خدماتی مانند آب، برق و گاز
  • خرید اقساطی

اپلیکیشن دیجی‌پی بیش از هر چیز شبیه یک بانک کوچک جیبی و همه کاره است که در تمام ساعات شبانه‌روز در دسترس است و در کمترین زمان امکان تراکنش‌های مالی مهم و ضروری را برای کاربرانش فراهم می‌کند. در این اپلیکیشن می‌توانید کیف پول اختصاصی خودتان را داشته باشید و با امنیت و سهولت بیشتر، انواع پرداخت‌های مالی را انجام دهید.

یکی دیگر از جذابیت‌های این اپلیکیشن، امکان خرید اقساطی از فروشگاه‌های الکترونیکی معتبر است که فرصتی طلایی و مدرن برای کاربران ایجاد می‌کند تا در امنیت، سهولت و سرعت بتوانند از خدمات مالی متنوع برخوردار شوند.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی