سلامت جسمي

اقدامات ضروری برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا در روزهای پاییزی

تقویم فارسی اندروید

سرماخوردگی و آنفولانزا شاید در تمام فصول سال وجود داشته باشند، اما ابتلا به این بیماری ها در فصول سرد سال بیشتر می شود و به دلیل ضعف بدنی، سردرد و گلودرد، مشاوره آنلاین پزشکی می‌تواند گزینه مناسب‌تری از مراجعه حضوری به پزشک باشد.

علائم سرماخوردگی

 

بسیاری از افراد در مورد تفاوت آنفولانزا و سرماخوردگی اطلاعات کاملی ندارند و از راه‌حل‌های درمانی اشتباهی استفاده می‌کنند. در این بخش علائم سرماخوردگی را بررسی خواهیم کرد. این علائم را می‌توان به سه دسته تقسیم بندی کرد:

  • علائم مخاطی شامل وارد شدن فشار به سینوس‌ها، ترشح مخاط بینی، آبریزش و گرفتگی بینی، عدم تشخیص بو و مزه، عطسه‌های مکرر و غیره است.
  • علائم ایجاد شده در سر شامل ایجاد اشک در چشم، سر درد و گلو درد، سرفه و ایجاد سوزش گلو در هنگام قورت دادن و خوردن غذا است.
  • علائم ایجاد شده در بدن می‌تواند شامل خستگی و کوفتگی مفرط بدن، تب پایین، احساس ناراحتی در قفسه سینه، سرما و لرزش و احساس سنگینی در هنگام نفس کشیدن باشد.

اقدامات لازم در هنگام سرماخوردگی

سرماخوردگی

در هنگام وقوع هر نوع بیماری باید اقدامات لازم برای درمان آن را بدانید تا سریع‌تر بهبود یابید تا خللی در کار و زندگیتان پیش نیاید.

1.    مراجعه به پزشک آنلاین یا حضوری

اولین موردی که بعد از بروز هرگونه علائم ذکر شده باید انجام دهید، مراجعه به پزشک است. اما اکثر بیماران به دلیل بد حالی و کوفتگی و درد بدن امکان مراجعه حضوری به مطب پزشک را ندارند. برای این مورد می توانید از مشاوره آنلاین با پزشک عمومی در برنامه «حال» استفاده کنید. در مشاوره پزشکی آنلاین حال، پزشک شرح حال بیمار را به صورت آنلاین (چت، تلفنی یا ویدیویی) جویا می‌شود و بیمار به صورت دقیق و با جزئیات اطلاعات لازم را در اختیار پزشک آنلاین قرار می‌دهد و سپس پزشک توصیه‌های لازم برای درمان و نسخه را  برای بیمار می فرستد.

2.    استراحت کافی

یکی دیگر از مواردی که برای درمان سرماخوردگی پیشنهاد می‌شود، استراحت است. سعی کنید بعد از مشاوره با پزشک آنلاین، ساعاتی از روز را در تخت خواب خود بگذرانید و استراحت کنید. استراحت باعث می‌شود بدن شما انرژی تحلیل رفته به دلیل بیماری را مجددا به دست آورده و با نیرو و انرژی بیشتری با بیماری مبارزه کند تا سریعا بهتر شود. به عبارتی می‌توان گفت استراحت روند بهبود بیماری را تسریع می‌بخشد و شما می‌توانید زودتر به زندگی عادی خود بازگردید.

3.    تهیه سریع دارو

درمان دارویی بهترین روش برای درمان سریع‌تر بیماری است، از این رو توصیه می‌شود نسخه پزشک و داروهای تجویز شده را تهیه کرده و طبق ساعت مشخص شده مصرف کنید. همانند مراجعه حضوری به مطب که برای بسیاری از بیماران امر مشکل و طاقت فرسایی بود، مراجعه به داروخانه و ایستادن در صف‌های طولانی خرید دارو کاری سخت و غیر ممکن به شمار می‌آید. در این قسمت مجددا می‌توانید از خدمات بی‌نظیر برنامه «حال» استفاده کنید. یکی از خدمات این برنامه داروخانه آنلاین است که شما می‌توانید نسخه پزشک را بارگذاری کرده و داروهای خود را سریعا درب منزل تحویل بگیرید. حتی در مجله سلامت حال، بخشی به عنوان اطلاعات دارویی وجود دارد که می‌توانید از آنجا در مورد داروهای تجویز شده و نحوه استفاده، تاثیر گذاری و غیره اطلاع یابید.

اگر انرژی و توان گرفتن مشاوره آنلاین را هم نداشتید، می توانید از یک پزشک درخواست کنید تا در منزل شما ر ویزیت کند.

ویزیت پزشک عمومی در منزل هم ممکن است!

ویزیت پزشک عمومی
ویزیت پزشک عمومی

اگر امکان ویزیت حضوری و آنلاین توسط پزشک را ندارید، بهتر است از خدمات پزشک در منزل حال استفده کنید.  ابتدا به قسمت پزشک در منزل اپلیکیشن مراجعه کنید، سپس شهر و خدمات پزشکی در منزل را انتخاب کنید و ویزیت پزشک مورد نظرتان را انتخاب کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات و پرداخت نیز جهت هماهنگی با شما تماس گرفته می شود.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد یکی از بیماری‌های شایع ولی کم‌خطر اطلاعات کاملی دریافت کردید. همچنین در ادامه روش‌ها و اقداماتی ضروری برای درمان این بیماری را مطالعه نمودید. همانطور که در بخش‌های مختلف مقاله توضیح داده شد، برنامه سرویس آنلاین پزشکی و سلامت حال یکی از بهترین برنامه‌هایی خدمات پزشکی است که برای رفاه حال بیماران در نظر گرفته است.

این برنامه هم اکنون یکی از برنامه‌های زیر مجموعه اپلیکیشن آپ به شمار می‌آید و شما می‌توانید با مراجعه به بخش سلامت آپ از این برنامه استفاده کنید. بخش‌های مختلفی در این برنامه وجود دارد که می‌توانید با توجه به شرایط خود و بیمارتان از آن‌ها استفاده کنید. این خدمات شامل مشاوره آنلاین روانشناسی، مشاوره آنلاین پزشکی، آزمایش در منزل، نوبت دهی آنلاین، فروش تجهیزات پزشکی، سرویس اقساطی سلامت و غیره است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات و امکانات این برنامه کاربردی وارد وبسایت حال (https://haal.ir) شوید یا اپلیکیشن اندروید حال را دانلود کنید.

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی