اخبار اجتماعی و اقتصادي اخبار داغ

آغاز ثبت نام وام ۱۵ میلیون توماني مشاغل خانگی

معاون امور تعاون وزارت تعاون گفت: سقف وام مشاغل خانگی برای افراد ۱۵ میلیون تومان با سود ۲۱درصد است و متقاضیان تا شهریور ۹۴ در بانک توسعه تعاون ثبت نام کنند...
معاون امور تعاون وزارت تعاون گفت: سقف وام مشاغل خانگی برای افراد ۱۵ میلیون تومان با سود ۲۱درصد است و متقاضیان تا شهریور ۹۴ در بانک توسعه تعاون ثبت نام کنند.
وام
حمید کلانتری با اشاره به اینکه دولت برای حمایت از تعاونی های فعال در حوزه مشاغل خانگی 90 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کرده است، گفت : متقاضیان استفاده از این تسهیلات می توانند تا شهریور سال 94 با مراجعه به بانک توسعه تعاون درخواست خود را اعلام کنند.

وی سقف این نوع تسهیلات را برای افراد 15 میلیون تومان با سود 21 درصد اعلام کرد.

کلانتری همچنین با تاکید برلزوم حمایت مالی از سایر تعاونی ها افزود : با پیگیری هایی که در این خصوص انجام شده دولت 96 میلیارد تومان به عنوان پشتوانه وجوه اداره شده در اختیار بانک توسعه تعاون قرار داده است تا تعاونی ها از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند .

وی همچنین به تسهیلات 100 میلیون تومانی صندوق مهر امام رضا (ع) اشاره کرد و افزود:‌ براساس تفاهم نامه ای که با این صندوق امضا شده است متقاضیان می توانند برای دریافت وام به صورت قرض الحسنه اقدام کنند .

کلانتری شرط تخصیص این میزان تسهیلات بانکی به متقاضیان را ارائه طرح مصوب در مشاغل خانگی دانست.

معاون امور تعاون وزارت تعاون در ادامه از افتتاح 365 طرح تعاونی در بخشهای مختلف خدماتی ، صنعتی ، کشاورزی و مسکن در دهه مبارک فجر خبر داد .

کلانتری با اشاره به اینکه 239 طرح تعاونی به بخش مسکن اختصاص دارد ، گفت: قرار است در این ایام 19 هزار و 900 واحد مسکونی مربوط به تعاونی های مسکن مهر به مردم واگذار شود .

وی افزود: از میان طرح هایی که در دهه فجر افتتاح می شود 66 طرح تعاونی مربوط به استان خوزستان ، 47 طرح تعاونی مربوط به استان اصفهان و 34 طرح تعاونی مربوط به استان سیستان و بلوچستان است .

کلانتری از تشکیل باشگاه زنان تعاونگر تا سه ماه آینده در همه استانهای کشور خبر داد و گفت : براساس این طرح مسئولان استانی شهرستانها موظف می شوند با حضور در این باشگاهها ضمن بررسی مشکلات زنان تعاونگر، برای فروش محصولات تولیدی این گروه از تعاونگران و برقراری ارتباط آنان با بازار اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در 10 ماه گذشته تاکنون 3 هزار و 660 تعاونی با سرمایه ثبتی 454 میلیارد ریال در سراسر کشور تشکیل شده است از ایجاد 50 هزار شغل در این تعاونی ها خبر داد و افزود : استانهای فارس  با 390 تعاونی ، خراسان رضوی با 334 تعاونی ،‌ خوزستان با 275 تعاونی ، مازندران با 195 تعاونی و کرمان با 170 تعاونی در مقامهای اول تا پنجم قرار دارند .

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیشترین دغدغه فارغ التحصیلان دانشگاهی را اشتغال دانست و گفت : تعاونی هایی که در این حوزه تشکیل می شود با فرصتهای اشتغال خوبی در بازار کار روبرو می شوند.

کلانتری همچنین برلزوم حمایت از تعاونی های گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد و از شهرداریها خواست در تعیین مکانهای مناسب برای عرضه صنایع دستی همکاری های لازم را انجام دهند.

گردآوري شده توسط گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع:تسنیم

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی