تناسب اندام سلامت

آشنایی با مزایای ورزش – همین امروز شروع کن!

تقویم فارسی اندروید

مزایای ورزش

شاید شما شروع به ورزش کرده اید اما فقط روتین صحیحی را پیدا نکرده اید. یا حتی ورزش مناسب خود را نمی دانید. شاید شما در حال بهبود یافتن از آسیب دیدگی هستید یا هنوز ورزش را شروع نکرده اید. بهانه شما هرچه هست، ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که امروز روز شروع است. این امر به این دلیل است که مزایای ورزش به مراتب بیشتر از کاهش وزن یا رسیدن به اندام مناسب است. ورزش هر چیزی را از کیفیت خواب گرفته تا سطح انرژی شما و حتی حافظه شما تحت تاثیر قرار می دهد. در ضمن شما را خوشحال تر می کند و به شما در زندگی طولانی تری می دهد. در یک کلام، ورزش منظم برای زندگی سالم و متعادل مهم است.

مزایای ورزش که شما را تشویق می کند همین امروز شروع کنید

مزایای ورزش

1. سطح شادی را افزایش می دهد

بدون آنکه کاملاً از آن آگاه باشیم، ما به طور ناخودآگاه همیشه به دنبال خوشبختی و خوشحالی هستیم و ورزش یکی از بارزترین اقدامات برای رسیدن به آن است زیرا این اتفاقی نیست که بعد از یک تمرین خوب احساس خوبی داشته باشید، بلکه این یک علم است. یک مطالعه در دانشگاه ایالتی پن نشان داد افرادی که ورزش می کنند، چه یک تمرین سبک، چه متوسط ​​یا سنگین و قدرتی، احساسات بهتری نسبت به افرادی دارند که کلا تمرین نمی کنند.

همین افراد در روزهایی که از نظر بدنی بیشتر از حد معمول فعال بودند، خوشحال تر بودند، به این معنی که بالا بردن شدت تمرین می تواند حتی بیشتر باعث تقویت شادی شود. ورزش کردن در دراز مدت می تواند شما را خوشحال کند. شدت بیشتر می تواند باعث شود احساس بهتری داشته باشید.

آزمایش دیگر از یک برنامه تلفن هوشمند استفاده کرد تا شرکت کنندگان در طول روز فعالیت، مکان و سطح شادی خود را ارزیابی کنند. این آزمایش بیش از 3 میلیون پاسخ در سال دریافت کرده است و کاربران در دومین تمرین خوشحال تر از تمرین اول بودند.

2. یاد بگیرید که اهدافی تعیین کنید و به آن برسید

تصمیم گیری برای افزایش وزنه یا اینکه تصمیم بگیرید بتوانید مسافت پیموده شده را افزایش دهید، تصمیم و دستیابی به اهداف تناسب اندام، می تواند اعتماد به نفس شما را به طرزی باور نکردنی افزایش دهد. علم راز این موفقیت را کشف کرده است و آن هدف های روشن است.

در یک مطالعه در سال 2002، سه گروه از افراد مورد بررسی قرار گرفتند. به گروه اول، گروه كنترل گفته شد كه افراد در طول هفته مقدار مشخصی ورزش می كردند. به گروه دوم یعنی گروه انگیزه، دستورالعمل های مشابهی داده شد و حتی یک سخنرانی انگیزشی نیز خوانده شد. گروه سوم، گروه هدف، از افراد در خواست شد برای ایجاد جدولی كه روز، زمان و مكان مشخصی را برای ورزش در نظر بگیرند.

حدس بزنید کدام گروه موفق ترین بود؟ در گروه سوم حدود 91 درصد، ورزش می کردند در حالی که گروه کنترل حداقل 38 درصد در هفته را به ورزش اختصاص می دادند. در واقع گروه انگیزه با حداقل 35 درصد کمترین تمرین را داشته اند.

با کشف قدرت تنظیم هدف برای انجام تعهد جهت دستیابی به یک نقطه عطف در تمرین و سپس کار کردن در مورد دستیابی به آن، می توانید از مزایای ورزش و اعتماد به نفس حاصل از آن لذت ببرید.

3. خطر ابتلا به بیماری قلبی را به طور طبیعی کاهش می دهد

از کابینت دارو دور شوید و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به روش طبیعی کاهش دهید. اخیرا یک بررسی از انواع مطالعات و آزمایشات انجام شده توسط محققان در سال 2013 شامل 305 کارآزمایی با بیش از 339000 شرکت کننده نشان داد که هیچ تفاوت آماری قابل تشخیصی بین افرادی که ورزش کرده اند و کسانی که در پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلبی و پیشگیری از دیابت به آنها دارو تجویز شده است وجود ندارد.

در حقیقت، در بیمارانی که قبلاً دچار سکته مغزی شده بودند، فعالیت بدنی از درمان دارویی مؤثرتر بود. با پزشک خود صحبت کنید تا بتوانید یک برنامه ورزشی را تنظیم کنید که برای شما مفید باشد.

4. خواب بهتر

اگر نمی توانید به راحتی بخوابید ورزش کردن می تواند به شما در بهتر خوابیدن کمک کند. ورزش کردن با تقویت ریتم شبانه روزی می تواند شما را در روز سرحال تر کرده و باعث شود شب ها راحت تر بخواب بروید همچنین منجر به خواب با کیفیت می شود.

البته ممکن است تأثیرات آن چندان فوری نباشد. یک مطالعه جدید نشان داد که ممکن است تا 4 ماه طول بکشد تا افرادی که شروع به انجام یک تمرین ورزشی می کنند تأثیر مثبتی در خواب شان ببینند. شروع یک برنامه تمرینی تنها راه اطمینان برای شماست تا هر شب به خوبی بخوابید.

5. افزایش انرژی

وقتی احساس خستگی می کنید، آخرین کاری که ممکن است بخواهید انجام دهید این است که ورزش کنید اما به گفته کارشناسان، این دقیقاً همان کاری است که شما باید انجام دهید. آنها دریافتند که مزایای ورزش با شدت کم، مانند یک اوقات فراغت است که افت سطح خستگی و 20 درصد افزایش انرژی را به دنبال خواهد داشت.

حتی جالب تر این که طی یک بررسی، سطح خستگی گروه ورزش با شدت کم بیشتر از گروه با شدت بالاتر کاهش می یابد، خبرهای خوبی برای کسانی که ممکن است ورزش را کنار بگذارند، زیرا برای یک جلسه شدیدتر وقت و انرژی ندارند این است که هر دو گروه گزارش کردند به طور پیوسته انرژی شان در طول آزمایش شش هفته ای افزایش یافته است.

مزایای ورزش

6. قدرت و انعطاف پذیری را افزایش می دهد

اگر تمرین قدرتی و حرکات کششی جزء کارهای روزمره تناسب اندام شما نیست، وقت آن رسیده که آنها را در تمرینات تان بگنجانید. گرچه بسیاری از افراد درگیر فعالیت های هوازی هستند اما تعداد کمی از تمرینات مقاومتی برای عضله سازی استفاده می کنند و این یک اشتباه است.

تمرینات قدرتی، چه تمرین وزنه برداری باشد و چه انجام حرکات یوگا، به بهبود قدرت عضلانی و توده عضلانی کمک می کند. همچنین استخوان ها را قوی نگه می دارد، بنابراین به عنوان یک درمان طبیعی عالی برای پوکی استخوان مفید است. علاوه بر این، افزایش عضله به بدن شما کمک می کند تا مدت طولانی پس از اتمام تمرین، کالری بیشتری را بسوزانید.

تمرینات کششی را فراموش نکنید زیرا انعطاف پذیری بدن شما را افزایش می دهد و انجام کارهای روزمره آسانتر می شود. همچنین خون را به عضلات شما می فرستد و گردش خون را بهبود می بخشد و می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد. فقط چند دقیقه در روز حرکات کششی عمیق می تواند تغییری مثبت ایجاد کند.

7. بهبود حافظه

آیا به طور مداوم همه چیز را فراموش می کنید یا تلاش می کنید اسامی را به خاطر بیاورید؟ ورزش منظم می تواند حافظه شما را بهبود بخشد. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که ورزش های هوازی مانند دویدن یا شنا باعث افزایش اندازه هیپوکامپ (بخشی از مغز که مسئول حافظه و یادگیری است) می شود که در زنان یک عامل خطرناک برای زوال عقل شناخته شده است. پس برای تقویت حافظه و مهارت های ذهنی به غذای مغزی یعنی ورزش توجه کنید.

8. اعتماد به نفس را افزایش می دهد

احساس کمبود اعتماد به نفس در خودتان می کنید؟ از مزایای ورزش این است که می تواند به شما کمک کند احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید. مهم نیست که چه نوع تمریناتی را انجام می دهید یا به چه میزان دارای تناسب اندام هستید. یک مطالعه نشان داد که ” یک ورزش ساده و نه تناسب اندام می تواند شما را مجاب کند که بهتر به نظر می رسید.” مردم نسبت به خود و اینکه چگونه به طور طبیعی زیبا به نظر می رسند احساس بهتری دارند.

9. در محل کار بهتر عمل می کنید

آیا می توان کلید عملکرد بهتر و شادابی در کار را از مزایای ورزش دانست؟ یک مطالعه انجام شده که این مساله را تایید می کند. مشخص شد آن دسته از کارمندانی که قبل از کار یا در طول ساعت ناهار خود ورزش می کردند، نسبت به روزهایی که تمرین نمی کردند، احساس استرس کمتری داشتند و بیشتر شاد بودند و کارآمدی بهتری داشتند. این بهانه ای عالی برای قدم زدن در هنگام ناهار یا پیاده روی در مسیر محل کارتان است.

ورزش

10. کمتر به بیماری حساس می شوید

وزرش منظم از تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر سرطان های احتمالی آینده گرفته تا کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه، می تواند به محافظت از بدن کمک کند. اگرچه محققان کاملاً مطمئن نیستند که چگونه ورزش ایمنی بدن را تقویت می کند، اما نظریه ها از باکتری هایی که از بدن خارج می شوند تا کاهش هورمون های آزاد شده از استرس که ممکن است خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد، متفاوت است.

در حالی که ما منتظریم تا این نظریات علمی به نتیجه قطعی برسد، واضح است که انجام ورزش متوسط ​​تا شدید به بدن شما از راه هایی که حتی از آن اطمینان نداریم، سود می رساند.

11. طولانی تر زندگی کنید

بودن در کنار عزیزانمان و لذت بردن از هر لحظه ویژه در کنار هم چیزی است که زندگی را واقعا شیرین می کند. یکی از بزرگترین مزایای ورزش حفظ سلامتی بدن برای کمک به زندگی طولانی تر و کامل تر است. بنابراین، این خبر شگفت انگیز است که تحقیقات منتشر شده در سال 2012 که بیش از 650،000 نفر را مورد مطالعه قرار داده است نشان می دهد که 150 دقیقه ورزش متوسط ​​(یا حدود نیم ساعت برای پنج روز در هفته) طول زندگی شما را 3.4 سال افزایش می دهد.

بنابراین ورزش کردن فقط 10 دقیقه در روز یا 75 دقیقه در هفته می تواند 1.8 سال عمر اضافی برای شما به دنبال داشته باشد. این یافته حتی برای افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی بودند هم صادق بود. ورزش کردن به آنها کمک کرد تا زندگی طولانی تری داشته باشند در حالی که چاق بودن و غیرفعال بودن عمر آنها را تا 7.2 سال کاهش می داد.

بنابراین دفعه بعد که فکر می کنید خیلی سرتان شلوغ است، به این فکر کنید که شما سال های عمرتان را بیشتر می کنید و هیچ چیز واقعاً ارزش آن را ندارد که کوتاه تر زندگی کنید.

منبع:

draxe

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی