سلامت سلامت پوست، مو و ناخن

7 راه ساده برای آبرسانی پوست

تقویم فارسی اندروید

 7 راه ساده برای آبرسانی پوست

در این مقاله قصد داریم که هفت راه ساده و موثر را برای آبرسانی پوست شما یاد بدهیم. چهره ای زیبا و بی نقص آرزوی افراد زیادی است که برای رسیدن به آن هرکاری می کنند. با این حال یک پوست هیدراته نشانی از جوانی و شادابی پوست است. شما با راهکارهای این مقاله می توانید به راحتی به یک پوست هیدراته شده و جوان دست پیدا کنید. با هفت گنج همراه باشید.

  1. نوشیدن مقدار زیادی آب

این جمله را بسیاری شنیده اید که روزی 8 لیوان آب بنوشید. نوشیدن آب تاثیرات زیادی برای بدن دارد و حتی ضروری است چرا که درصد زیادی از بدن از آب تشکیل شده و کارهای بدن با کم آبی مختل می شود. اگر به نوشیدن آب عادت ندارید می توانید از روزی 4 لیوان شروع کنید و کم کم آن را افزایش دهید. این کار نوشیدن آب را برای شما به یک عادت تبدیل می کند و باعث می شود تا ناخواسته آن را انجام دهید. به زودی شما تاثیر این کار را در پوست خودتان مشاهده خواهید کرد.

  1. با یک کرم مرطوب کننده به آبرسانی پوست خود بپردازید

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید با یک کرم مرطوب کننده از پوست خود مراقبت کنید و اجازه دهید تا آن کاملا مرطوب و تغذیه شود. همچنین توصیه می شود که در تایم های دیگر روز نیز که کرم به پوست تان جذب شده و اثر آن رفته است این کار را تکرار کنید باز هم پوست را با کرم مرطوب کننده خیس کنید. به این ترتیب پوست خشک در شما به یک خاطره تبدیل می شود.

 7 راه ساده برای آبرسانی پوست

  1. از دوش آب گرم فاصله بگیرید

دوش آب گرم چربی پوست شما را از بین برده و آن را خشک و دارای مشکل می نماید. به جای دوش آب گرم به آب سرد یا ولرم فکر کنید و سعی کنید پوست تان را با آب ولرم بشویید تا چربی آن با شدت و ناگهانی از بین نرود

  1. از صابون و شوینده ی مناسب استفاده کنید

ممکن است گاهی برای پاکسازی و شستن پوست تان از صابون هایی استفاده کنید که مناسب شما نیستند. برخی از صابون ها قابلیت شویندگی بالایی دارند و چربی های پوست را تا حد بالایی می شویند. این صابون ها برای پوست های چرب مناسب است اما کسانی با پوست خشک تنها ب پوست خودشان صدمه زده و میزان کم چربی پوست را هم با این صابون ها از دست می دهند. پس با توجه به برچسب صابون ها یک شوینده ی مناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید.

  1. لایه برداری

برای خلاص شدن از شر پوست مرده و لایه های مانده ی روی پوست تان می توانید به لایه برداری و پاکسازی پوست بپرداید. برای خلاص شدن از شر این پوست مرده باید از یک لایه بردار مناسب استفاده کرده و سپس با یک مرطوب کننده خوب پوست تان را تغذیه کنید. در این حالت پوست شما به ساخت سلول های جدید اقدام می کند. من با پوست خشک پنج بار در هفته از لایه بردار استفاده می کنم. اگر شما پوست چرب دارید حتی اگر هر بار که دوش می گیرید و هر روز از لایه بردار استفاده کنید اشکالی ندارد.

  1. حفاظت از پوست با SPF

با وجود اشعه های مضر و خطرناک آفتاب همیشه در معرض آفتاب سوختگی و مشکلات ناشی از آن هستید. همیشه پوست تان را با یک لایه از کرم های دارای SPF پوشش داده و مراقبت کنید. هر روز صبح با یک کرم دارای SPF پوست تان را بپوشانید و سپس با یک مرطوب کننده به آبرسانی پوست بپردازید.

  1. لوازم آرایشی مناسب پوست تان را انتخاب کنید

همانطور که انواع مختلف پوست وجود دارد انواع مختلف لوازم آرایشی نیز برای انواع پوست موجود است. باید سعی کنید لوازم آرایشی مناسب پوست خودتان را انتخاب کنید تا بهتر از قبل از آن مراقبت شود. همچنین لوازم آرایشی مناسب نیازهای پوست شما را رفع می کنند. برای مثال لوازم آرایشی مناسب پوست خشک می تواند به آبرسانی پوست تا حد بالایی بپردازد. شاید حتی مجبور شوید وقت بیشتری بگذارید تا لوازم آرایشی مناسب را پیدا کنید و یا پول بیشتری خرج کنید اما همه ی این ها ارزش سلامت پوست و جوانی و شادابی را دارد و

پوست سالم و هیدراته اعتماد به نفس شما را افزایش داده و شما را به فردی شاداب تر و موفق تر تبدیل می کند. می توانید با یک پوست هیدراته زندگی بهتر و صورت زیباتری داشته باشید پس بهتر است بیشتر از قبل به آن توجه کنید.

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی