تبلیغ رپورتاژ

9 مورد از بهترین روش ها برای تشخیص تفاوت لوازم آرایشی اصل و تقلبی

تقویم فارسی اندروید
انتخاب لوازم آرایشی اصل

افتادن به دام سودجویان و افرادی که برای کسب درآمد بیشتر محصولات تقلبی را به جای محصول اصلی عرضه می‌کنند، اتفاقی است که بیشتر ما در زندگی خود برای یک بار هم که شده تجربه کرده‌ایم.

این اتفاق ناخوشایند نه فقط باعث ضرر و زیان مالی شده بلکه باعث از دست دادن اعتماد به نفس ما در خرید کردن هم می‌شود. برای خانم‌ها گیر افتادن در دام متقلبین بیشتر در زمینه خرید لوازم آرایشی اتفاق می‌افتد. تشخیص تفاوت لوازم آرایشی اصل و تقلبی به خصوص برای افراد کم تجربه یا خانم‌هایی که کمتر از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند، کاری مشکل است، به همین دلیل قبل از مراجعه برای خرید باید با چند راه مناسب تشخیص این تفاوت‌ها آشنایی داشته باشید که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

چطور از خرید لوازم آرایشی تقلبی جلوگیری کنیم؟

تفاوت لوازم آرایشی اصل از تقلبی

لوازم آرایشی تنوع بالایی دارند و برندهای زیادی تولید کننده آن‌ها هستند تا هر شخص، متناسب با سلیقه و بودجه خود یکی از آن‌ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهد. این مزیت اما گاهی باعث سردرگمی مشتریان در خرید و فراهم کردن فرصتی برای عرضه محصولات تقلبی می‌شود.

عرضه محصولات و لوازم آرایشی تقلبی به خصوص در مورد بهترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی اتفاق می‌افتد، بنابراین در زمان خرید باید محصول مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید.

به علاوه با خرید محصولات از برندهای شناخته شده، احتمال تهیه محصول تقلبی کمتر می‌شود زیرا برندهای معروف، برای کمک به مشتریان خود جهت خرید محصول اصلی، راه‌های تشخیص زیادی را برای آن‌ها فراهم کرده‌اند. به جز این موارد، خرید از فروشگاه‌های معتبر و عرضه کننده کالاهای برند هم از خرید محصول تقلبی و ضرر و زیان مالی جلوگیری می‌کند.

روش های تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی

لوازم آرایش

به منظور خرید لوازم آرایشی اصل، چند روش کاربردی برای تشخیص وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشته باشید. آشنایی با این روش‌ها کمک می‌کنند که اصالت محصول خریداری شده به راحتی قابل تشخیص باشد و احتمال گیر افتادن در دام سودجویان برای شما کمتر باشد. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بررسی لیبل محصول

یکی از موثرترین روش‌ها برای تشخیص اصالت لوازم آرایشی، بررسی لیبل آن‌هاست. هر برند لوازم آرایشی لیبل مخصوص خود را دارد و در بعضی برندها لیبل محصولات مختلف نیز با هم متفاوت است. برای مثال لیبل کرم پودرهای معروف استی لادر زرد رنگ است، در حالیکه نمونه‌های تقلبی با لیبل سفید عرضه می‌شوند.

بررسی کد اصالت

یکی دیگر از روش‌های تشخیص محصولات آرایشی اصل از تقلبی، کد اصالت آن‌هاست. محصولات آرایشی اصل که واردات آن‌ها با مجوز انجام شده باشد، برچسب اصالت کالا دارند و کدی روی آن‌ها درج شده که با بررسی آن می‌توان از جزئیات محصول شامل تاریخ تولید، انقضا، شرکت مبدا و … اطلاع پیدا کرد. در صورتی که محصول تقلبی باشد، اطلاعات ارسالی با محصول شما مطابقت نخواهند داشت.

توجه به بسته‌بندی

تشخیص لوازم آرایش اصل

یکی دیگر از روش‌های تشخیص لوازم آرایش اصل از تقلبی بررسی بسته‌بندی است. برندهای اورجینال، حتی به جزئیات محصولات خود نیز دقت می‌کنند و بسته‌بندی که یکی از مهم‌ترین مسائل در مورد هر محصولی است را با دقت فراوان تولید می‌کنند.

استفاده از مواد مرغوب برای تولید جعبه و بسته محصولات، سلفون کشی و آکبند بودن آن‌ها از جمله موضوعاتی است که با کمی دقت، اصل یا تقلبی بودن وسیله مورد نظر را برای شما مشخص می‌کنند.

نوع فونت

یکی از ویژگی‌های بارزی که تفاوت لوازم آرایشی اصل از تقلبی را مشخص کرده و پیدا کردن محصول اصل را ساده‌تر می‌کند، نوع فونت محصول است. هر برند لوازم آرایشی، فونتی مخصوص برای لوگو و نوشته‌های روی بسته‌بندی و محصولات خود دارد.

این فونت، مخصوص محصول اصلی است و روی محصولات فیک و تقلبی درج نمی‌شود یا تفاوت فاحشی دارد. علاوه بر نوع فونت، کیفیت چاپ آن نیز در محصولات تقلبی، تفاوت زیادی با محصول اصل دارد. چاپ اطلاعات روی بسته‌بندی محصولات تقلبی معمولا از ظرافت محصولات اصل برخوردار نیست.

بررسی بو و بافت محصول

یکی دیگر از روش‌های تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی، بررسی بو و بافت محصول است. بررسی بو به خصوص در محصولات معطر مانند عطر و ادکلن، کرم‌های رایحه‌دار، بادی اسپلش‌ها و … ساده‌تر است.

محصولات فیک معمولا بویی تند و زننده دارند که شاید تا حدی شبیه به محصول اصل باشد اما حس خوب محصول اصلی را ندارد. بررسی بافت نیز برای محصولاتی مانند کرم پودر، ژل‌های آرایشی و … راهی موثر در تشخیص اصالت کالای مورد نظر است.

آلرژی‌زا نبودن

از دیگر نکاتی که به تشخیص محصولات آرایشی اصل از تقلبی کمک می‌کند، بررسی آلرژی‌زا نبودن آن است. برندهای اصلی با در نظر گرفتن حساسیت پوست صورت نسبت به دیگر قسمت‌های بدن، محصولات خود را به گونه‌ای تولید می‌کنند که هیچ‌گونه آلرژی یا حساسیتی برای افراد نداشته باشد.

پیش از خرید یک محصول آرایشی ابتدا آن را روی بخشی از دست خود تست کنید. اگر پوست شما دچار التهاب یا قرمزی شد، به احتمال زیاد محصول مورد نظر آلرژی‌زا و تقلبی است. این مورد به خصوص برای پیشگیری از جوش صورت اهمیت دارد.

توضیحات کامل

توضیحات کامل یکی دیگر از ویژگی‌های لوازم آرایشی اصل است که در نسخه‌های تقلبی توجهی به آن‌ها نمی‌شود. توضیحات محصول در لوازم اصل شامل مواردی مانند ترکیبات، نحوه استفاده، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های استفاده و … هستند که در محصولات تقلبی به همه آن‌ها اشاره نمی‌شود.

رنگ محصول

یکی دیگر از روش‌های تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی رنگ محصول مورد نظر است. در لوازم آرایشی رنگی مانند خط چشم، سایه و رژ لب تست رنگ و مقایسه آن با رنگ محصول اصلی که در تصاویر سایت سازنده موجود است، راهی مناسب برای تشخیص اصالت است.

در مورد دیگر لوازم آرایشی اما باید رنگ بسته‌بندی محصول، رنگ فونت و نوشته‌ها و رنگ لوگو را مورد بررسی قرار داد. در بیشتر موارد کیفیت رنگ محصول تقلبی بسیار پایین‌تر از محصول  اصلی است و بررسی آن، روشی کاربردی برای تشخیص محصول اصل از تقلبی است.

قیمت

در نهایت آخرین روش تشخیص محصولات اصل از تقلبی آرایشی، بررسی قیمت آن‌هاست. قیمت محصولات آرایشی تقلبی به طور قابل توجهی نسبت به محصولات اصل پایین‌تر است.

فروشندگان محصولات تقلبی علت این اختلاف قیمت را موضوعاتی مانند نزدیک شدن به تاریخ انقضای محصول، واردات مستقیم و … عنوان می‌کنند، در حالیکه علت اصلی آن تقلبی بودن و عدم استفاده از مواد اولیه مرغوب در تولید محصولات است.

در آخر توجه کنید که همه چیز خرید لوازم آرایش اصل نیست. شما باید لوازم آرایش را با توجه به نوع پوستتان انتخاب کنید. به خصوص اگر پوستی چرب دارید باید از لوازم آرایشی مناسب برای پوست چرب استفاده کنید تا از به وجود آمدن جوش جلوگیری شود.

کجا لوازم آرایشی اصل بخریم؟

در نهایت، اگر با همه روش‌های تشخیص محصول اصل از تقلبی آشنایی داشته باشید اما محصول مورد نیاز خود را از مراکز معتبر فروش و عرضه خریداری نکنید، باز هم از خرید محصول بی‌کیفیت متضرر خواهید شد. پیدا کردن یک فروشنده معتبر به اندازه تمام موارد گفته شده اهمیت دارد، چرا که آنها برای حفظ اعتبار خود و جلب اعتماد مشتریان، هرگز محصولات تقلبی عرضه نمی کنند.

پارس ساعی یکی از بهترین مراجع خرید محصولات آرایشی اورجینال است که وارد کننده مستقیم محصولات آرایشی از برندهای مختلف مانند بیترلینگ، استایکس، ریتون و … است و تمام محصولات خود را با بهترین کیفیت و قیمت عرضه می‌کند.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی