سبك زندگي موفقيت در زندگي

9 راهکار یک شروع تازه برای زندگی در سال جدید

شروع تازه
رازهای موفقیت

آیا امسال برایتان سال خوبی نبود؟ آیا دوست دارید به خود و زندگی تان فرصتی دوباره دهید؟ برای داشتن شروع تازه در سال جدید سعی کنید از اکنون برنامه ریزی کنید. شروع سال جدید بهترین زمان برای آغازی دوباره است. هر زمان که بخواهید می توانید انتخابی آگاهانه انجام داده و شروع تازه ای داشته باشید. بسیاری از کسانی که به روانشناس مراجعه می کنند، خواستار این هستند که تغییراتی در زندگی خود به وجود آورند. این شروع تازه می تواند در هر زمینه ای صورت بگیرد. ممکن است بخواهید تجربیات مالی موفق دیگران را تجربه کنید یا اینکه بخواهید زندگی عاشقانه خود را تغییر دهید. در هر صورت برای یک شروع تازه از مراحل زیر پیروی کنید:

1. خودتان را ببخشید

شروع تازه

برای رسیدن به یک شروع تازه ابتدا باید گذشته را فراموش کنید. گذشته خود را بررسی کرده و به اشتباهاتی که تاکنون مرتکب شده اید خوب فکر کنید. احساسات تان را کنار بگذارید و درس ها را فرا بگیرید اما روی قضاوت بر خودتان متوقف نشوید. هر اتفاقی که افتاده بهتر است خود را ببخشید و به جلو حرکت کنید. در غیر این صورت ایجاد یک تجربه جدید بسیار سخت خواهد بود.

2. به این شروع تازه به چشم شفا نگاه کنید

شروع تازه

هنگامی که با خود یا دیگران درباره آغازی جدید صحبت می کنید، این می تواند مانند شفا گرفتن باشد. یعنی در واقع درباره شفای عاطفی، بهبود روابط، شفای مالی و غیره صحبت می کنید. اگر هنرمندی هستید که چند وقتیست چیزی خلق نکرده اید یا اخیرا همه آثارتان رد شده و مورد بی توجهی قرار گرفته است اما اکنون می خواهید تغییری در سبک خود ایجاد کنید می توانید آن را شفای خلاقیت بنامید. این کلمه یک انرژی پرشور، دوست داشتنی و مثبت دارد که می تواند بر نگرش شما تأثیر بگذارد.

3. افکار پوچی که بر گام عملی شما تأثیر می گذارند را دور بریزید

شروع تازه

به جای اینکه به فرصت دوباره تان لگد بزنید و مدام با افکار پوچ سد راه خودتان شوید، بهتر است تا می توانید بروید و بروید و بروید. ممکن است کمی جلوتر سرعت تان کم شده و با خود فکر کنید که کجا هستید. در این مورد با خود صادق باشید. به این فکر کنید که کجا می خواهید بروید؟ این حال و روز همانند رها کردن قایق در سفر به زمان است. ممکن است شما احساس گم شدن و سردرگمی داشته باشید اما به هیچ چیز توجه نکنید و راه تان را ادامه دهید. مدیتیشن، آرامش ذهن و ذهن ناخودآگاه در این زمینه می توانند بسیار به شما کمک کنند.

4. در مورد چیزی که می خواهید صادق باشید حتی اگر بسیار دست نیافتنی به نظر برسد

شروع تازه

آیا شروع تازه برای شما داشتن یک خانه جدید است؟ در این صورت محله ایده آل خود را انتخاب کنید. به تمام جزئیاتی که دوست دارید مثل طراحی، تعداد طبقات، حیاط، دکوراسیون و غیره فکر کنید. بعدها زمانی که با مشاور املاک ملاقات کردید، می توانید بیندیشید که چه چیزهایی در محدوده بودجه شماست اما اکنون به هر آنچه که دوست دارید بدون هیچ محدودیتی خوب فکر کنید تا ذهن تان انرژی شما را به جهان بفرستد. به احساسات تان اجازه دهید تمام خواسته هایتان را بدون هیچ سانسوری طلب کند. حتی اگر اکنون فقط در حد یک تصمیم است و می خواهید چند سال برای جمع آوری پول هایتان صبر کنید باز هم این نقطه یک شروع تازه محسوب می شود.

5. یک استراتژی عملی طراحی کنید اما انعطاف پذیر باشید

شروع تازه

سعی کنید برای اهداف تان یک استراتژی عملی داشته باشید و در واقع برای آنچه می خواهید گامی بردارید. ممکن است در آینده وقتی قدم اول را برداشتید به ناگاه متوجه شوید هیچ چیز آنطور که شما برنامه ریزی کرده اید پیش نمی رود. ایرادی ندارد نباید ناامید شوید فقط کافیست کمی نقشه تان را تغییر دهید. انعطاف پذیر باشید و تلاش کنید چالش های پیش رویتان را پشت سر بگذارید. به فرصت های طلایی غیر منتظره پاسخ منفی ندهید.

6. مرزهای غیر قابل تحمل تان را مشخص کنید

شروع تازه

این قضیه وقتی پر رنگ تر می شود که شما شریک یا شرکای کاری نیز داشته باشید. برای اینکه روند شغلی تان راحت تر و بدون دغدغه پیش برود بهتر این است که خط قرمزهای خود را مشخص کرده و در مورد آنها با دیگران به صحبت بنشینید. هیچ چیز در روند موفقیت شما نباید آزار دهنده باشد. حتی با خودتان هم روراست باشید و مسائلی که عذاب تان می دهد را کنار بگذارید وگرنه این روند برایتان بسیار خسته کننده خواهد شد.

7. فردی آرام، مهربان و مسئولیت پذیر را پیدا کنید

شروع تازه

شما برای شروع به کار نیاز به پشتیبانی دارید. شما برای آغاز این سفر نیاز به یک یا دو نفر مثل مشاور، دوست و یا عضو خانواده دارید تا با شما همراه شوند. موفقیت های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر کسی را به عنوان همراهی دلسوز داشته باشید می توانید موفقیت تان را حتی در مرحله ای که در حال برنامه ریزیست هم به اشتراک بگذارید.

8. به طور منظم، همه چیز را بررسی کنید

شروع تازه

زمانی را به طور دوره ای اختصاص دهید که بر این شروع تازه متمرکز شوید. با خودتان خلوت کنید. شاید نیاز داشته باشید در هر ماه به مدت یک هفته به طبیعت بروید و تمام ابعاد کاری که می خواهید انجام دهید را بررسی کنید. گذشته از آن شما باید احساسات خود را برای دستیابی به این موفقیت بزرگ آماده کنید.

9. تسلیم شدن

شروع تازه

گاهی اوقات جهان برای ما مسیری بهتر از آنچه برنامه ریزی کرده بودیم را مهیا می کند و همه چیز طبق پیشبینی هایمان پیش نمی رود. شما باید با روح و شهود خود ارتباط برقرار کنید تا بتوانید راهنمایی های الهی بیشتری در مورد مسیری که در آن هستید را دریافت کنید. تسلیم شدن به این معناست که شما گام دیگری در جهت موفقیت بردارید. به هر حال در این سفر شما قوی تر خواهید شد. اکنون که راه را برای تغییر ایجاد کرده اید، سعی کنید آن را به سرانجام برسانید. با یک تصمیم عملی و قاطع به طور قطع شما پیروز خواهید شد. هیچ قدرتی قادر نیست راه شما را سد کند.

منبع : mindbodygreen

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی