سلامت سلامت جسمي

9 دلیل که ضرورت ورزش را به شما نشان می دهد

همه ی ما می دانیم که ورزش خوبی ها و تاثیرات مثبت زیادی دارد اما شاید اگر به تفسیر چند فایده ی آن را بدانیم بیش از پیش انگیزه مان برای ورزش بالا برود. با هفت گنج همراه باشید.

https://7ganj.ir/img/2016/02/fdjdienwww.7ganj.ir_.jpg

دلایل بسیاری وجود دارد که ورزش را برای شما یک امر لازم و ضروری جلوه می دهد. ورزش برای کودکان و نوجوانان و افراد مسن تر یکی از کارهایی است که به شدت توصیه می شود. درواقع هر گروه سنی لازم دارد با ورزش سلامت خود را تضمین کند. در این مقاله ما 9 دلیل مهم را که توضیح می دهد شما چرا باید ورزش کنید آورده ایم.

  1. ورزش قلب را سالم نگه می دارد.

هنگامی که شما ورزش می کنید پمپ خون بین دو بطن قلب تا 20 درصد افزایش می یابد. این امر باعث افزایش جریان خون به سراسر بدن می شود. به علاوه ورزش در کاهش کلسترول که باعث بسیاری از بیماری ها مثل سکته ی قلبی، فشار خون بالا و سکته مغزی می باشد یک مطالعه ی جدید در کالج آمریکا نشان می دهد که دوندگان تا 55 درصد کمتر از دیگران در معرض مرگ ناشی از بیماری های قلبی و سکته هستند. شما می توانید با ورزش هایی مثل یوگا سلامت قلب خود را تامین کنید.

2. ورزش ریه های شما را بزرگ می کند

هنگامی که ورزش می کنید جریان خون و همچنین تنفس شما تند شده و این خود باعث می شود ریه تند تر و بیشتر کار کند. به این ترتیب کشش قفسه ی سینه و دیواره های ریه بیشتر شده و عضلات تنفسی شما بهبود می یابند. همچنین حجم تنفسی ریه نیز بالا می رود.

3. جلوگیری از پیری زودرس

هیچکس دوست ندارد به این زودی ها درگیر ضعف و ناتوانی ناشی از پیری شود. تحقیقات جدید نشان می دهند که ورزش می تواند پیری زودرس را به تاخیر بیندازد و حتی در روند پیری تاثیر معکوس داشته باشد.

4. کاهش افسردگی.

ورزش عوامل درونی ایجاد کننده افسردگی را رفع می کند. هنگامی که ورزش می کنید در بدن شما اندورفین تولید می شود و این خود باعث می شود حال شما بهتر شود و حس خوبی داشته باشید. به این صورت افسردگی وقت کمتری دارد تا دامنگیر شما شود.

5. کمک به هضم غذا.

ورزش باعث می شود تا روند هضم غذا و جذب مواد مغذی سریع تر و بهتر انجام شود. ورزش سیستم گوارشی شما را سالم نگه می دارد و باعث می شود مدت زمانی که برای هضم غذا لازم داردی کاهش یابند.

6. ورزش برای استخوان های شما مفید است.

ورزش باعث می شود تراکم سلول های استخوانی بالا برود این خود به افرادی که در معرض پوکی استخوان یا بیماری هایی از این قبیل هستند کمک می کند.

7. خواب شما را بهبود می دهد.

ورزش انرژی شما را گرفته و خسته تان می کند. همچنین بسیاری از سد های ذهنی یا جسمی که می تواند در خوابتان اختلال ایجاد کند با ورزش رفع می شود به این ترتیب خواب شما بهبود می یابد.

8. ورزش اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.

ورزش با تولید اندورفین ها به شما برای فرار از تمام استرس ها و ناآرامی ها کمک می کند. اعتماد به نفستان را بالا می برد و باعث می شود حس بهتری داشته باشید.

9. ورزش در کاهش ون به شما کمک می کند.

اگر شما به دنبال کاهش وزن خود هستید برای شروع لازم است سوخت و سا بدن را بالا ببرید. ورزش بهترین و اولین راهی است که به کمک شما می آید. شما با ورزش می توانید میزان کالری بیشتری سوزانده و وزن تان را کاهش دهید.
نظر شما چیست؟

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی