آرايش صورت و مو مد و زيبايي

8 ترفند ساده آرایشی برای درشت کردن چشم های ریز

تقویم فارسی اندروید

بسیاری از زنان تمایل دارند چشمان درشتی داشته باشند اما سرنوشت همیشه با شما همراه نیست . شما می توانید با آرایش، چشم های ریز را درشت نشان دهید. چشم ها یکی از ویژگی های بارز هر شخص در صورت هستند و آرایشگران تمرکز اصلی را روی چشم ها می گذارند. مهم نیست که چشم های ریز دارید مهم این است که می توانید به راحتی با آرایش چشم هایتان را بزرگ تر و زیباتر جلوه دهید. اینجا 8 نکته برای راهنمایی شما مهیا کرده ایم تا به ساده ترین شکل ممکن چشم های ریز را بزرگتر و جذاب تر نشان دهید.درشت کردن چشم های ریز

 

1. استفاده از خط چشم سفید برای درشت کردن چشم ها :

یک قانون کلی در آرایش وجود دارد که می گوید رنگ های تیره باعث کوچک تر شدن و رنگ های روشن موجب بازتر و بزرگ تر شدن می شوند. پس یک خط چشم سفید به جای خط چشم مشکی می تواند چشمان تان را بزرگ تر نشان دهد. یک مداد سفید را داخل چشم تان (توی پلک پایین) بکشید.

چشم های ریز

2. استفاده از مژه مصنوعی برای درشت کردن چشم های ریز :

مژه مصنوعی می تواند چشم های ریز را شگفت انگیز کند. این مژه ها در حالیکه یک قاب زیبا دور چشم تان ایجاد می کنند، می توانند توجه را به سمت چشم جلب نمایند.

مژه مصنوعی برای درشت کردن چشم های ریز

3. خط چشم روی پلک بالا :

با کشیدن خط چشم روی پلک بالا یک زیبایی بصری ایجاد کنید. برخی از زنان روی پلک پایین خط چشم می کشند و پلک بالا را به راحتی فراموش می کنند. این کار باعث می شود چشمان شما غمگین و خسته به نظر آید. پس این کار اصلا برای چشم های ریز توصیه نمی شود.

خط چشم

4. برای چشم های ریز، خط چشم را روی کل پلک نکشید:

کشیدن خط چشم روی کل پلک برای کسانی که چشم های ریز دارند اصلا مناسب نیست. شاید برای وقتی که از مژه مصنوعی استفاده می کنید کمی کاربرد داشته باشد اما در غیر این صورت این کار را انجام ندهید. کسانی که به طور طبیعی چشم های ریز دارند بهتر است 3/2 از پلک خود را با خط چشم بکشند و از خط چشم سراسری پرهیز کنند.

چشم های ریز

5. از یک سایه براق روشن در گوشه داخلی چشم استفاده کنید:

استفاده از سایه چشم روشن براق به رنگ نقره ای و طلایی تقریبا برای هر مدل چشمی به کار می آید. شما به مقدار کمی سایه در گوشه چشم نیاز دارید تا میزان زیادی تفاوت ایجاد کنید. این ترفند ساده می تواند باعث شود چشمان شما از اندازه واقعی بزرگتر جلوه کند.

سایه چشم

6. استفاده از رنگ های متعدد روی پلک:

برای ایجاد عمق و بعد بخشیدن کافیست روی پلک تان از چند رنگ متعدد استفاده کنید. به طور مثال یک خط چشم آبی به همراه سایه چشم بنفش می تواند هم چشم ها را درشت تر کند و هم متفاوت و زیبا باشد.

چشم های ریز

7. استفاده از سایه چشم روشن :

همانطور که قبلا اشاره کردیم، رنگ های روشن بر خلاف رنگ های تیره موجب برجسته سازی می شوند. این در مورد سایه چشم نیز کابرد دارد. یک سایه چشم تیره چشم های ریز را کوچکتر نشان می دهند درحالیکه سایه های روشن، چشم ها را بزرگتر و روشن تر می کنند.

سایه چشم روشن

8. مدل ابرو :

مدل ابروها اگر درست و مناسب باشند می توانند چشم ها را بازتر نشان دهند و همچنین قاب بسیار زیبایی برای صورت ایجاد کنند. ابروهایی که با قاب صورت شما هماهنگی نداشته باشند و نازیبا به نظر برسند می توانند تمرکز را از دیگر زیبایی های صورت تان نیز بستانند.

مدل ابرو

منبع : huffingtonpost

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی