سبك زندگي موفقيت در زندگي

با این 7 عادت خوب در سال جدید زندگی موفقی داشته باشید

عادت خوب در سال جدید یعنی شروعی دوباره برای زندگی موفق

آغاز سال نو برای خیلی ها یک آغاز برای خیلی از کارها و اهداف است. بسیاری از مردم عادت دارند رفتارهای بدشان را با تمام شدن سال قبلی کنار گذاشته و عادت های بهتری برای خود داشته باشند. بسیاری از مردم نیز تا پایان سال بر سر خواسته ها و اهداف شان می مانند اما می دانیم که خیلی ها هم اینگونه نیستند. تغییرات شدید در سال نو می تواند یک راه خوب برای یک شروع دوباره باشد اما ذهن و بدن تغییرات را نمی پذیرد و به سختی با آن کنار می آید.

توصیه ما در این مقاله از 7گنج این است که به جای اینکه بخواهید 180 درجه خودتان را تغییر دهید با این 7 عادت خوب در سال جدید زندگی موفقی داشته باشید. پس از چند هفته یا چند ماه می توانید به آرامی بدن و ذهن تان را سم زدایی کرده و به زندگی جدید متمایل کنید.

با این 7 عادت خوب در سال جدید زندگی موفقی داشته باشید

  1. زیاد آب بنوشید

احتمال دارد که با شروع سال جدید برای چند هفته به خوردن غذاها و دسرها و نوشیدنی های الکلی روی بیاورید و از رژیم غذایی سالم غافل شوید و یا حداقل رسیدن به آن کمی سخت باشد. در واقع اگر به آن عادت ندارید شروع آن در سال جدید می تواند حتی یک چالش سخت برای تان باشد. اما باید بدانید که نوشیدن آب می تواند به بدن تان کمک کند که حجم متعادل مایعات را در خود حفظ کرده و از کم آب شدن بدن تان جلوگیری کند. حتی زمانی که شما در یک مدت مرتب غذاهای سنگین و خشک می خورید، بیشتر از قبل آب بدن تان کم می شود.با این عادت خوب در سال جدید حتما سال بهتری را شروع خواهید کرد.

با نوشیدن دائمی آب می توانید به دستگاه گوارش و کلیه های خود کمک کنید تا کار خود را بهتر انجام داده و وظایف شان را بی هیچ خللی انجام دهند. بهتر است در روز 16 اونس آب بخورید. آب را به عنوان اولین چیز در روز مصرف کنید. یکی از بهترین توصیه های غذایی برای آغاز روز نوشیدن یک لیوان آب گرم با کمی فشرده لیمو می باشد.

  1. جدایی از فن آوری در سال جدید

هر سال که میگذرد زندگی های ما بیشتر با تکلنولوژی آمیخته می شود یک عادت خوب در سال جدید این است که بعد از اینکه به کمک تلفن یا اپلیکیشن های آنلاین سال نو را به دوستان تان تبریک گفتید فکر گذراندن تعطیلات با تلویزیون و اپلیکیشن های آنلاین و فضای مجازی را از سرتان بیرون کنید. می توانید این تعطیلات را شروعی برای زندگی بدون فن آوری در نظر بگیرید و یا حضور فن آوری را در زندگی تان کمرنگ کنید. همچنین می توانید از این فرصت برای یک استراحت اساسی استفاده کنید.

اگر بقیه اعضای خانواده مدام پای تلویزیون هستند و با صدای بلند آن را تماشا می کنند و یا با بازی ها و اپلیکیشن های آنلاین خود شما را هم کنجکاو و درگیر می کنند، بهتر است کمی تنهایی را انتخاب کرده و برای خودتان وقت بگذرانید.

  1. تمرینات تنفسی آرام بخش

تنفس عمیق یکی از ساده ترین و آسان ترین راه ها برای آرام کردن ذهن و بدن شماست. لازم نیست هیچ کار فانتزی انجام دهید تنها کافی است هوا را در طول 7 ثانیه از طریق بینی تان دریافت کنید و بعد در طول 8 ثانیه آن هوا را بدمید. درحالی که یک دست تان را روی قفسه سینه و دست دیگرتان هم روی شکم تان است.

وقتی نفس می کشید، شکم تان باید بیشتر از قفسه سینه تان حجمش زیاد شود. همچنین زمانی که بازدم انجام می دهید باید عضلات شکم تان را شل کرده و اجازه دهید هوا کاملا خارج شود. تنفس عمیق به کاهش استرس و اضطراب کمک می کند. می توانید خود را عادت بدهید هر زمان استرس داشتید قبل از آنکه متحمل عوارض آن باشید با چند نفس عمیق استرس را از خودتان دور کنید.

  1. پیاده روی یک عادت خوب برای سال جدید است

اگر در سال جدید هوا زیاد سرد نباشد یا بارندگی زیادی نداشته باشید، می توانید از فرصت تعطیلات برای پیاده روی و انجام این ورزش مفید استفاده کنید. مناظر خوبی که سال جدید برای تان پدید می آیند و همچنین حال خوب و انگیزه ای که با آغاز سال دارید به شما کمک می کند تا لحظات لذت بخشی برای پیاده روی تجربه کنید. همین موضوع می تواند یک تشویق اضافه برای شما باشد.

حتی می توانید با پیش بینی برخی اتفاقاتی که در سال نو می افتد مثل مسافرت یا پذیرایی از مهمان ها از اتفاقاتی که ممکن است در برنامه ورزشی شما خللی وارد کند، جلوگیری کنید.

  1. حداقل 20 دقیقه در سکوت و تنهایی فکر کنید

راه رفتن را می توانید یک فرم فعال مدیتیشن بدانید. با راه رفتن زمان خوبی دارید که افکار پریشان تان را مرتب کرده و در تنهایی به فکر کردن بپردازید. همچنین می توانید در یک اتاق ساکت نشسته و تمام راه های ارتباطی تان را ببینید. سپس با بستن چشم های تان کمی فکر کنید. احساسات تان را آشکار کنید و به خودتان زمان بدهید تا آنچه در شما اتفاق می افتد را صادقانه به شما بگوید. سپس برای کنترل و بهبود هر چیزی یک راه پیدا کنید.

اگر رفتار اشتباهی داشته باشید و یا طرز فکر بدی را دنبال کنید، بدن و ذهن تان حتما سیگنال هایی به شما می فرستد تا به شما نشان دهد که راه تان اشتباه است. زمانی که تنها هستید می توانید بهتر این سیگنال ها را درک کنید.

  1. یادداشت هایی بلافاصله بعد از تنهایی

یک عادت خوب در سال جدید قطعا می تواند همین نوشتن یادداشت و ثبت وقایع در تنهایی است به هیچ عنوان این روش را دست کم نگیرید. یکی از بهترین زمان ها برای اینکه آنچه در ذهن و بدن تان است به طور روشن و واضح بدانید همان زمان هایی است که با خودتان تنها بوده اید و فکر کرده اید. می توانید یک دفترچه یادداشت برای خودتان داشته باشید و ذهن تان را در آن خالی کنید.

در این زمان می توانید اهداف تان را مشخص کنید و یا احساسات تان را بدون هیچ پرده ای به خودتان بگویید.

  1. داشتن یک برنامه برای 31 روز آینده

بعد از تمام 6 مرحله قبل ذهن و بدن تان به خوبی آماده این است که خود را برای یک برنامه ریزی جدید برای سال جدید آماده کند. با مشخص کردن اهداف تان در ذهن خود می توانید برای داشتن یک تعداد مشخص عادت خوب برنامه ریزی کنید و تلاش تان را آغاز کنید.

عادت های کوتاه مدت و برنامه های نه چندان سخت گیرانه معمولا موفق تر هستند. چرا که ما در مقابل تغییرات بزرگ مقاومت می کنیم ولی عادت های کوچک می توانند خود مقدمه ای برای عادت های بزرگ باشد. شما این 7 عادت خوب در سال جدید را امتحان کنید و در سال آینده وضعیت خود را بررسی کنید تا متوجه شوید همین چند کار ساده چقدر در زندگی شما تاثیر مثبت گذاشته اند.

 

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی