سلامت سلامت جسمي

7 دلیل برای اینکه خر و پف را جدی بگیرید.

هیچ می دانید که خر و پف می تواند بیماری های مهلکی را ایجاد یا گسترش دهد؟ با هفت گنج همراه باشید.

7 دلیل برای اینکه خر و پف را جدی بگیرید.

اگر شما در خواب خر و پف می کنید علاوه بر اینکه اطرافیانتان از دستتان عاصی می شوند مسائل مهم دیگری نیز هست که باید به آن ها اهمیت بدهید. خر و پف می تواند عامل ایجاد برخی بیماری ها باشد یا حتی برخی بیماری ها را تشدید کند. در ادامه چند بیماری که خر و پف به آن ها دامن می زند یا حتی عامل بروز آن است را به شما معرفی می کنیم.

1. فشار خون بالا. خرخر شبانه خود یک علامت هشدار دهنده برای بیماری های قلبی عروقی است. زمانی که شما خر و پف می کنیدتنفستان ناگهان قطع می شود و باعث می شود فشار خونتان به صورت لحظه بالا برود. پس از آن سطح اکسیژن داخل خون رها و مغز سیگنال های رگ های خونی را منقبض می کند نهایتا این فرایند باعث افزایش جریان اکسیژن به مغز و قلب می شود. این روند فشا خون را در شب بالا می برد و حتی ممکن است فشار خون در طول روز هم بالا باشد.

2. دیابت. خر و پف یکی از عواملی است که می تواند شیوع دهنده ی دیابت نوع 2 باشد این اتفاق بخصوص در زنان شایع است. هنگامی که خر و پف می کنید جریان هوا قطع می شود و بدن در تنش برای به دست آوردن اکسیژن در حالتی شبیه به استرس قرار می گیرد که این خود قند خون را بالا می برد و منجر به دیابت می شود. یکی از مطالعات اخیر نشان می دهد که خر و پف در خواب سومین عامل تشدید کننده دیابت نوع 2 در زنان بعد از مصرف دخانیات و ژنتیک است.

3. سکته مغزی. درحالی که بسیاری از مطالعات نشان می دهد که خر و پف در خواب می تواند باعث بالا رفتن خطر سکته ی مغزی در خواب باشد یک مطالعه ی معتبر در سال 2003 ثابت کرد که خر و پف حتی خطر سکته مغزی در بیداری را هم به دلیل خواب آلودگی و انسداد رگ ها بالا می برد.

4. افسردگی. اختلال در خواب قطعا می تواند منجر به اثرات روانی شود. خر و پف یا آپنه خواب یکی از علائم افسردگی یا حتی یکی از دلایل آن نیست. خر و پف می توانید زمینه های افسردگی را به وجود آورد

5. میل جنسی کم: البته این یک فرضیه اثبات نشده و بر اسسا آمار است اما درکل کسانی که در رختخواب خر و پف می کنند تاثیر بدی در ذهنت شریک جنسی خود می گذارند و این خود یک امتیاز منفی است علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد مردانی که شب با صدای بلندتری خر خر می کنند توانای کمتری در براورده کردن نیاز های شریک جنسی شان دارند.

6. سردرد: از آنجایی که خر خر کیفیت خوابتان را کم می کند این می تواند منجر به سردرد شما بشود. خر و پف شبانه اصولا باعث سردرد سرصبح یا بی حالی و کلافگی است.

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی