انرژی مثبت سبك زندگي

5 مزیت مدیتیشن در روح و روان شما

تقویم فارسی اندروید

مدیتیشن
اصلا جای تعجب نیست که چرا عده ی زیادی به مدیتیشن و مراقبه روی می آوردند وقتی که همه از مزایای جسمی و روانی این کار با خبر هستند. مدیتیشن سراسر مزایای روانی، معنوی، احساسی و جسمی برای شماست که می تواند حال تان را از این رو به آن رو کند و بسیاری از مشکلات روزمره شما را حل نماید. در این مقاله ما شما را با 5 مزیت مدیتیشن آشنامی کنیم.

1. مدیتیشن می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد

آیا شما به خاطر مشکلات کاری یا مشغله های خانوادگی یا آشفتگی های روابط تان دچار استرس هستید؟ پس مراقبه و بهره مند شدن از آرامش آن برای شما در اولویت است. مراقبه  می تواند به راحتی استرس و اضطراب شما را کم کرده و شما را به آرامش برساند. این قعالیت خارق العاده هورمون کورتیزول که مسئول کاهش استرس است را در بدن آزاد می کند.

2. مدیتیشن قدرت شما را افزایش می دهد

اگر شما به دنبال راه هایی برای افزایش ظرفیت ذهنی خود هستید قطعا مراقبه یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند به شما کمک کند. با توجه به مطالعات انجام شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، کسانی که مراقبه انجام می دهند استدلال کلامی بهتری داشته و ذهن کارامدی دارند. مدیتیشن در افزایش عملکرد های شناختی شما نیز موثر است.

3. مدیتیشن می تواند تمرکز ذهن شما را افزایش دهد

آیا شما سخت به دنبال تمرکز کردن روی یک موضوع خاص هستید؟ بهترین روش افزایش تمرکز مراقبه است. مدیتیشن به شما کمک می کند تا بهتر تمرکز کنید. مطالعات انجام شده نشان می دهد که مراقبه شما را در تمرکز کردن قدرت تمرکز شما را بالا می برد چرا که به شما یاد می دهد احساسات خود را کنترل کنید.

4. اختلالات روانی دژنراتیو را به تاخیر می اندازد

مغز با گذشت زمان دچار یک سری تغییرات فیزیولوژیکی می شود که نهایتا می تواند به اختلالات روانی خاص منجر شود. اگر چه از این تغییرات نمی توان اجتناب کرد اما می توانید با یک سری تمرینات خاص مراقبه آن ها را به تاخیر بیندازید. مطالعات جدید نشان می دهد که مراقبه می تواند مغز را از ابتلا به یک سری بیماری های روانی خاص حفظ کند. یک مطالعه توسط دانشگاه اورگان نشان می دهد که مدیتیشن می تواند برای محافظت از ذهن شما موثر باشد. مدیتیشن تراکم آکسون ها را بهبود داده و ارتباطات و اتصالات بخش های مختلف مغز را بهتر می کند. مدیتیشن همچنین می تواند اختلالات میلین مغز را که یک بافت خاص در مغز بوده و آن را از بیماری ها حفاظت می کند، بهبود دهد.

5. مراقبه حال شما را خوب می کند

آیا حس می کنید که بیش از اندازه غمگین هستید؟ آیا دچار افسردگی شده اید؟ پس مراقبه را حتما امتحان کنید. مراقبه برای ریشه کن کردن احساسات بد و ناراحتی هایی که مدت ها با شما مانده اند بسیار مناسب هستند. مطالعات انجام شده توسط دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که مراقبه در مهار کردن غم و اندوه و همچنین بیماری های مرتبط با افسردگی موثر است. مطالعات دیگری که در دانشگاه اکستر در انگلستان انجام شد از این نتایج پشتیبانی می کند. مراقبه شانس شما را در درمان افسردگی بالا می برد.

یک دیدگاه

  • سلام خسته نباشید چگونه از شر افکار دروغین و باور های غلط رها شویم به فرض مثال مثلا با خود میگیم که مثلا این کارو انجام ندم حتما بلایی سر خانوادم میاد

یک دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی