سبك زندگي موفقيت در زندگي

25 اشتباه در آداب معاشرت که باید آنها را متوقف کنید

برخی از کارها مانند ارسال یک پیام کوتاه در طول فیلم می توانند باعث شوند دیگران درباره شما فکر بدی کنند و گاهی یک حرکت ساده از جانب شما می تواند موقعیت تا را در جمع به خطر بیندازد. این لیست را مطالعه کنید تا اصول آداب معاشرت جهانی را هر چه بهتر و بیشتر بیاموزید.

آداب معاشرت

به اشتراک گذاشتن داستان های شرم آور در یک دورهمی که دعوت شده اید

اگر شما را در یک عروسی، تولد یا یک مراسم افتخاری دیگر دعوت کرده اند، مطمئن شوید که آنچه می گویید خارج از ادب نیست و در واقع به آن شخص احترام می گذارید. به عبارت دیگر داستان خنده دار درباره تعطیلات بهاری پر استفراغ خود را برای گپ گروهی دوستانه خود ذخیره کنید. از گفتن چیزی بیش از حد شخصی در مورد فرد میزبان خودداری کنید و داستان تان را کوتاه و حداکثر سه دقیقه نگه دارید.

در دستان خود عطسه کردن

عطسه ممکن است غیرقابل پیش بینی باشد، به شما فقط چند ثانیه قبل اطلاع می دهد تا بفهمید کجا را هدف قرار می دهید. پیش فرض برای بسیاری از ما عطسه در دستانمان است و یا حتی بدتر از آن، فقط عطسه کردن در هوا است. لیزا گروتس کارشناس آداب معاشرت و نویسنده، می گوید نه تنها این فوق العاده زشت است بلکه خطرناک است. او می گوید در آرنج خود عطسه کنید یا حداقل سر خود را از افراد دیگر برگردانید و اضافه کرد که اگر احساس می کنید چند عطسه در حال آمدن است، خود را به دستشویی برسانید.

از دستمال سفره خود برای پاک کردن بینی استفاده کنید

شما آبریزش بینی دارید. شما در مقابل انگشتان خود یک دستمال سفره دارید، چیزی که هنگام خوردن غذا استفاده می شود. بنابراین بینی خود را در دستمال سفره خود تمیز می کنید، درست است؟ گروتس می گوید این کار بسیار اشتباه است. حتی اگر استفاده از دستمال خود برای پاک کردن آبریزش بینی، اشک یا غذا از روی صورت خوب است، ادب حکم می کند این کار را انجام ندهید. او می گوید، اگر مجبورید بینی خود را تمیز کنید، به دستشویی بروید و از دستمال مرطوب استفاده کنید.

قرار دادن تلفن همراه روی میز

گروتس می گوید، نگه داشتن تلفن در دید شما ممکن است شما را از اعلانات خبردار کند اما رفتار فوق العاده ضعیفی است. این توجه شما را از افرادی که با او مشغول ناهار خوردن هستید دور می کند و به طور کلی تجربه غذا خوردن کمتر دلپذیری را برای همه، از جمله خودتان ایجاد می کند. وی توضیح می دهد: “هیچ چیز را روی میز قرار ندهید اگر که بخشی از وعده غذایی نباشد مانند تلفن همراه، کلید یا عینک آفتابی.”

شروع بحث های سیاسی در گفتگوهای سرگرم کننده

شروع مکالمه های جنجالی ممکن است در دانشگاه جالب باشد اما گفتن حرف های تکان دهنده فقط باعث می شود که نابالغ به نظر برسید. گروتس می گوید: “به نظر می رسد این روزها هیچ چیز در گفتگو محدود نیست.” اما صرف اینکه ما در فرهنگ بیش از حد بی رحمانه زندگی می کنیم به معنای مناسب بودن آن نیست. وی توضیح می دهد: “از دین، ​​سیاست و شوخی های عجیب دور شوید.” “در عوض، روی موضوعات ایمن مانند دوستان مشترک یا خانواده، سرگرمی ها، فیلم ها، رستوران ها، ورزش و … تمرکز کنید.”

استفاده از شکلک در ایمیل های کاری خود

افراد زیادی ایمیل های کاری با همکاران خود را به عنوان پیام متنی در محیط کسب و کار در نظر می گیرند. در هیچ یک از ارتباطات کاری خود غیر عادی نباشید. شیوه های مدرن هم این است که ایمیل های تجاری همچنان باید معرفی رسمی، عنوان مناسب، سلام، جملات کامل و پایان بندی رسمی داشته باشند.

ارسال متن یا ایمیل پر از خطا از تلفن شما

عدم حضور فیزیکی و کار با تلفن همراه شما بهانه ای برای گرامر و املای بد نیست، به خصوص اگر در حال ارسال پیام کوتاه به رئیس یا همکاران خود باشید. دستور زبان و هجی کلمات باید به درستی ارائه شود و تصحیح الزامی است. به یاد داشته باشید، این ممکن است “فقط یک متن” باشد اما این باز هم نمایانگر شما، ارزش های شما، کیفیت کار شما است و به طور کلی تأثیر بر روی خواننده می گذارد در مورد اینکه شما کی هستید و پیچیدگی های شما را نشان می دهد. به علاوه، با استفاده از گرامر و ابزار هجی که این روزها تقریباً در هر سیستمی تعبیه شده است، هیچ عذری برای هزاران خطا وجود ندارد.

دست دادن به منظور تسلط یافتن

دست دادن یک هنر است و در جامعه مدرن و گاه به گاه ما از یاد می رود. لیپستین می گوید: ” بسیاری از مردان و زنان نمی دانند که چگونه دست بدهند.” اشتباهاتی شامل شل دست دادن، محکم دست دادن، بیش از حد طولانی نگه داشتن یا گرفتن با دست مخالف همیشه وجود دارد. وی می گوید: “یک دست دادن مناسب باید خوب و محکم باشد بدون آنکه بر شخص مقابل غلبه کنید.” “هنگام تماس چشمی و گفتن نام و نام خانوادگی به کسی، کمی بازو را از آرنج تکان دهید.”

 آداب اجتماعی

هر کاری که انجام می دهید را در شبکه های اجتماعی پست کردن

نوجوانان ممکن است از صرف صبحانه تا برنامه قبل از خواب و همه چیز را در شبکه اجتماعی خود پست کنند اما وقتی که بزرگسال هستید باید اخبار خود را فیلتر کنید. از سرقت هویت گرفته تا حریم خصوصی و نگرانی های محل کار، ده ها دلیل عالی برای رعایت احتیاط درباره آنچه در اینترنت ارسال می کنید وجود دارد. گروتس می گوید، به رسانه های اجتماعی خود مانند “DNA سایبری” خود فکر کنید. “هر چیزی که ارسال کنید، حتی اگر بعداً آن را حذف کنید، به صورت مادام العمر آنلاین است.” وی اضافه می کند، حتی اگر عکس های ناجور خود را برای رئیس خود ارسال نکنید، هنوز هم ممکن است کسی از آن عکس بگیرد و به دیگران نشان دهد.

نشستن هنگام معرفی شدن به کسی

لیپستین می گوید، معمولاً هر دو طرف هنگام معرفی برای اولین بار باید بایستند. بنابراین، اگر هنگام ملاقات با شخصی جدید پشت میز خود نشسته اید، لحظه ای بلند شوید و سپس با آنها دست دهید، این حرکت کوچک در آداب معاشرت نشان می دهد که جلسه یا آن فرد برای شما مهم است. این فقط یکی از رفتارهای اساسی آداب معاشرت است که همه باید انجام دهند.

بوسیدن دست یک زن به جای سلام کردن

رفتارهایی مانند بوسیدن دست یک خانم یا در آغوش گرفتن او در دنیای غرب زمانی یک رفتار خوب در آداب معاشرت قلمداد میشد اما امروزه دنیا تغییر کرده و به هیچ عنوان رفتارهای جنسیتی را برنمی تابد. در دنیای مدرن بسیاری می کوشند که دیگر تفاوتی میان جنسیت های مختلف وجود نداشته باشد. لیپستین می گوید جلوی این کار را بگیرید. وی توضیح می دهد: “هیچ تفاوتی در نحوه استقبال از جنس های مختلف در محیط حرفه ای وجود ندارد.” همچنین، از انجام کارهایی که ممکن است برای مقدمه و اولین بار خیلی صمیمانه و به دور از آداب معاشرت تلقی شود، مانند گرفتن دستانشان با دست دوم، لمس بازو یا شانه یا در آغوش کشیدن دور شوید.

برداشتن لیوان نوشیدنی کسی که پشت میز کنار شما نشسته است

لیپستین می گوید، برداشتن کارد و چنگال، دستمال سفره، بشقاب و لیوان دیگری پشت میز ناهار خوری یک رستوران امکان پذیر نیست اما در یک مهمانی ممکن است بر حسب تصادف این مساله روی دهد. وی می گوید: “دانستن چگونگی چیده شدن میز ناهار خوری و آنچه متعلق به شما و نفر بغل دستی شما است، تأثیر زیادی در ایجاد تأثیر خوب دارد.” اگر متوجه شدید که به طور تصادفی کالای شخصی را برده اید، یک پیشخدمت را صدا کنید و درخواست جایگزینی کنید.

نخوردن چیزی در جشنی که برای شما گرفته اند

اگر شما را به یک جشن دعوت کرده اند و هدف آن جشن شما هستید حتماً به یاد داشته باشید دیگران به خاطر شما دور هم جمع شده اند پس اگر می خواهند چیزی بخورند آن را رد نکنید حتی اگر دوستش ندارید یا رژیم دارید مگر اینکه برایتان مضر باشد که در این صورت با توضیح دادن به آنها عذرخواهی کنید.

عدم پاسخ دهی به دعوت نامه

اگر یک گناه اخلاقی وجود داشته باشد که متخصصین بیشترین تلاش را برای آن داشته باشند، ممکن است این باشد: افرادی که یا پاسخ به دعوت نامه را با تاخیر انجام می دهند یا کلاً نمی روند. امیلی دالس متخصص پروتکل رویداد و آداب و معاشرت، می گوید: پاسخ دهی دیررس یا از دست رفته باعث فشارهای لجستیکی و عاطفی برای میزبان می شود. او می گوید: “پاسخ خود را در اسرع وقت ارسال کنید – پاسخ به یک قرار یا دعوت برای شما چالشی نیست.” “اگر نمی خواهید به مراسمی بروید از طریق تلفن یا ایمیل با یک عذرخواهی کوتاه به دعوت نامه پاسخ دهید و از دعوت شدن خود ابراز سپاس کنید.” از طریق روشی که دعوت نامه را دریافت کرده اید پاسخ گو باشید، بنابراین اگر کارت پاسخ همراه با دعوت نامه دارید، از آن استفاده کنید. اگر این یک دعوت نامه الکترونیکی باشد، خوب است که به صورت الکترونیکی پاسخ دهید. اطمینان حاصل کنید که در آداب و رسوم در شبکه های اجتماعی نیز اشتباه نمی کنید.

رفتن به مهمانی همراه با یک مهمان ناخوانده

دالس می گوید، بعضی از مهمانی ها مجالس غیررسمی هستند و هرکسی از شما استقبال می کند که یک نفر دیگر را هم با خود به مهمانی ببرید اما مگر اینکه به صراحت گفته شود در غیر این صورت، فرض کنید این مهمانی فقط برای افرادی است که دعوت شده اند. “اگر دعوت شما شامل مهمان دیگر یا قرار نیست، سعی نکنید لحظه آخری کسی را اضافه کنید. یک بزرگسال آداب معاشرت دان باشید و خودتان تنها به جشن بروید.” “اگر به تازگی تغییری در وضعیت رابطه شما ایجاد شده است، می توانید با میزبانان تماس بگیرید و ببینید آیا نامزد یا همسرتان نیز شامل مهمانان می شود یا خیر. به جواب آنها احترام بگذارید. اگر آنها نه بگویند، همیشه می توانید شرکت نکنید اما نمی توانید آنها را مجبور کنید که بله بگویند.”

فراموش کردن نوشتن یادداشت تشکرآمیز

افراد زیادی مهمترین قانون دریافت هدیه را فراموش می کنند: تشکر از هدیه دهنده. دالس می گوید برای هدایای بزرگ، مانند جشن تولد یا عروسی، فقط گفتن “متشکرم” کافی نیست، شما باید یک کارت تشکر خوب ارسال کنید. یا روز بعد از مهمانی از طریق پیامی از آنها تشکر کنید.

رفتار اجتماعی

چنگال خود را بین غذاها روی میز بگذارید

لیپستین می گوید: “به محض اینکه یک مورد از ظروف نقره ای از روی میز برداشته شود تا استفاده شود، دیگر هرگز نباید میز را لمس کرد.” این یک روش معمول است که چنگال کثیف را دوباره روی میز بین غذاها قرار دهید اما نه تنها غیر بهداشتی است بلکه رفتار بدی است. در عوض، هر کارد و چنگال را در بشقابی که استفاده می کنید، استراحت دهید.

یک سال در انتظار تصدیق هدایای عروسی

دالس می گوید، قانون آداب و رسوم قدیمی این بود که یک تازه عروس حداکثر یک سال فرصت داشت تا به طور رسمی از مردم برای هدایای عروسی خود تشکر کند اما به لطف فناوری ارتباطات مدرن، دیگر اینقدر زمان لازم نیست. قانون جدید این است که همه هدایا باید تأیید شوند، چه بر روی کاغذ و چه به صورت الکترونیکی و این امر باید در حدود سه ماه پس از عروسی شما صورت بگیرد. وی توضیح می دهد: “در غیر این صورت، مهمانان ممکن است نگران دریافت نشدن هدیه خود یا حتی بدتر از آن باشند.”

شروع صحبت با رئیس تان با گفتن سلام

رزالینا اروپزا رندال، متخصص مدنیت در محیط کار و آداب معاشرت توضیح می دهد: “در سلام و احوال پرسی رسمی، به ویژه هنگام تعامل با فرهنگ ها یا كشورهای دیگر، شخصی از نسل قدیمی تر یا شخصی با عنوان یا جایگاه بالاتر، قدرت واقعی وجود دارد.” به جای “سلام” یا “سلام، چه خبر” او پیشنهاد می کند “صبح بخیر، خانم روبیو” یا “سلام، امروز چطورید؟” را بگویید.

روده درازی برای هر کسی که گوش خواهد داد

چیزهایی که اینروزها در شبکه های مجازی می بینیم می تواند به نظر برسد که هیچ چیز ممنوع نیست و بهترین سیاست این است که همه اتفاقات زندگی خود را ترجیحاً با دوربین به اشتراک بگذارید اما واقعیت این است که شما نمایشی یک نفره نیستید که بقیه مردم دنیا آن را تماشا کنند اگر در صفحه شخصی تان اینطور است جریانش فرق می کند. راندال می گوید، روابط واقعی به یک دادن و گرفتن متعادل نیاز دارند. او می گوید: “به طور منظم حالات دائماً در حال تغییر خود را در حالی كه انتظار دارید دیگران همیشه گوش كنند به اشتراک نگذارید”. شما باید حداقل به اندازه صحبت خود گوش دهید و آنچه را که برای به اشتراک گذاری انتخاب می کنید و کجا را با دقت انتخاب کنید. به عنوان مثال، اشتراك بیش از حد همه چیز در محل كار باعث می شود شما مانند كسی به نظر برسید كه نمی تواند زندگی خود را كنترل كند و غیرقابل پیش بینی است – ویژگی هایی كه احتمالاً شما را در موضع ضعف قرار می دهد.

گذاشتن هدفون یا هندزفری در گوش خود هنگام گفتگو با کسی

هدفون در دنیای مملو از فناوری ما عنصری اصلی است و به همین دلیل مهم است اما شما می توانید فناوری را کمی از خود دور کنید. امی آلکون، کارشناس اخلاق می گوید این روزها افراد زیادی یک هندزفری یا هدفون یا هر دو را در هنگام مکالمه ترک می کنند و این یک آداب و قانون شکنی بزرگ است. این می تواند باعث شود طرف مقابل احساس کند شما به حرف های او اهمیتی نمی دهید و واقعاً گوش نمی دهید (که ممکن است درست باشد). همیشه هنگام صحبت با کسی، حتی اگر صدا از قبل خاموش باشد، هدفون خود را از گوش بیرون آورده یا هدفون خود را بردارید.

استفاده از بلندگو در مکان های عمومی

هیچ کس نیازی به شنیدن مکالمه شما با همسرتان، جزئیات گزارش کار شما یا نتایج معاینه فیزیکی شما ندارد اما افراد وقتی تلفن خود را روی بلندگو بگذارند، ناخواسته این اطلاعات و سایر اطلاعات شخصی را با بسیاری از غریبه ها به اشتراک می گذارند. این کار هم بی ادبی و هم آزار دهنده است و می تواند شما را در برابر آسیب پذیر کند بنابراین این کار را نکنید، اگر واقعاً باید تماس بگیرید، فقط به روش معمول پاسخ دهید و تمام تلاش خود را برای ترک کردن جمع انجام دهید. همچنین، هیچ کس به اندازه شما لیست پخش موسیقی شما را دوست ندارد، بنابراین جلوی پخش شدن آهنگ های خود را بگیرید.

ارسال پیام کوتاه در طول یک فیلم

هیچ چیز بیشتر از فرستادن پیام، بازی با گوشی یا صحبت با موبایل در سالن سینما و تئاتر باعث خشم اطرافیان شما نمی شود. تلفن خود را قبل از ورود به سالن تئاتر، عبادتگاه، مهمانی شام یا هر مکان دیگری که افراد دیگر نمی خواهند صدای وزوز شما را بشنوند، خاموش کنید. اگر تماس ها، پیامک ها یا ایمیل های شما از افرادی که با آنها هستید یا فعالیتی که انجام می دهید مهم تر هستند، ممکن است بخواهید تجدید نظر کنید.

پاسخ “متشکرم” با “مشکلی نیست”

وقتی کسی از شما تشکر می کند، پاسخ متداول این روزها “مشکلی نیست” یا “حله” است اما این یک آداب معاشرت است که این کار را نکنید. تمام مواردی كه شخص دیگر می شنود “مشكلی نیست” باعث می شود آنها تصور كنند درخواست آنها برای شما ناراحت کننده بوده است. در عوض بگویید”من از انجام این کار لذت بردم” یا “خواهش می کنم.”

از کارهای کوچک دیگران قدردانی نکردن

یک شکایت رایج این روزها این است که این روزها مهربانی و عطوفت کم شده است. شما می توانید با جستجوی راه های کوچک برای کمک به دیگران و اطمینان از تشکر از آنها، وقتی این کار را برای شما انجام می دهند، این وضعیت را در جهت بهتر شدن تغییر دهید. او توضیح می دهد: “اگر کسی در را برای شما نگه دارد، گفتن “متشکرم” لازم است، حتی اگر این فقط یک لبخند یا یک سر تکان دادن سر از جانب شما باشد. “مردم نوکر شما نیستند، آنها به شما لطف می کنند بنابراین قدردانی کنید.”

منبع:

rd

تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی