جاذبه هاي جهان طبيعت و گردشگري

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی ٬ اشتغال و رفاه

تقویم فارسی اندروید

کشورها با بالاترین کیفیت زندگی توسط سازمان اجتماعی غیر رسمی Progress Imperative اعلام شده اند. فاکتورهای مختلفی برای امتیاز دادن به این کشورها و بالا رفتن در جدول وجود دارد. برای مثال کشور های اسکاندیناوی در صدر جدول بوده و با توجه به کشورهای بزرگی که پشت سر گذاشته است می توان گفت شاخصه ی تولید ناخالص داخلی می تواند امر مهمی در بالا بردن استاندارد زندگی باشد. تمام 19 کشوری که در لیست آمده است توسعه یافته اند پس می توان گفت داشتن یک اقتصاد روشن و قوی در بالا بردن استاندارد زندگی موثر است.

سازمان Progress Imperative سه گروه شاخصه ی اصلی را در دسته بندی خود موثر می داند:

– تامین نیازهای انسانی از جمله مراقبت های پزشکی، بهداشت و سرپناه

– تامین رفاه که شامل آموزش و پرورش، دسترسی به تکنولوژی و امید به زندگی است

– رعایت حقوق شخصی که می تواند شامل آزادی انتخاب و قدرت عمل فرد در جامعه باشد.

تمام عوامل بالا اگر در یک کشور رعایت شوند می توانند سبب شوند که آن کشور نمره ی 100 را از آن خود کند. با نبود یا کاهش هر عامل از امتیازات هر کشور و در نتیجه از استاندارد بالای زندگی در آن کشور کاسته می شود. در ادامه 19 کشوری که در این لیست بالاترین استاندارد زندگی را دارند مشاهده می کنیم.

کشور های با استاندارد بالای زندگی

 1. ایالات متحده آمریکا با امتیاز 84.62

این امر می تواند تعجب آور باشد چرا که همه ما فکر می کنیم امید به زندگی در این کشور چندان یافت شدنی نیست. با این حال اقتصاد بزرگ این کشور که می تواند پیشترفت اجتماعی را به شهروندان اهدا کند این عامل را کمرنگ تر می نماید.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. فرانسه با امتیاز 84.79

فرانسه سنگری برای استحکامات لیبرال است اما فرصت کمی که برای شهروندان خود ایجاد می کند سبب می شود که این کشور در پایین ترین جای جدول استاندارد زندگی قرار بگیرید.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. اسپانیا با امتیاز 85.88

یکی از محبوب ترین مقصدها برای گذراندن تعطیلات در اروپا است که می تواند رفاه بالایی هم به شهروندان خود بدهد. اما در زندگی کاری این شهروندان روند خوبی به چشم نمی خورد. آمار بالای بیکاری جوانان و زندگی نامتعادل کاری شهروندان یک امتیاز منفی در این کشور است.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. بلژیک با امتیاز 86.19

وضعیت در حال رشد  امتیاز بالای بلژیک در لیست استاندارد زندگی را نشان می دهد که گاهی یک کشور کوچک راحت تر می تواند ساکنان خود را راضی نگه دارد.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. آلمان با امتیاز 86.42

آلمان کشوری است که انتظار می رفت جایگاه بهتری در این لیست داشته باشد اما تعداد زیاد پناهندگانی که از جنگ های مختلف به این کشور آمده اند باعث می شود آلمان روند پیشترفت کندی داشته باشد.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. ژاپن با امتیاز 86.54

سرزمین آفتاب تابان گام های بلندی در دهه های گذشته برداشته است. به خصوص که این کشور بعد از پذیرفتن زنان در عرصه های کاری سریع تر توانست پله های پیشترفت را طی کند. با این وجود هنوز آمار خودکشی زیر 30 سال در این کشور بسیار بالا است.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. اتریش با امتیاز 86.60

وین پایتخت فرهنگی اروپاست. همچنین مکانی برای جذب علاقه مندان به اسکی در سراسر جهان می باشد. داشتن بزرگ ترین اقتصاد دنیا باعث می شود که این کشور استاندارد زندگی بالایی داشته باشد.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. ایرلند با امتیاز 87.94

نمرات بالایی که به دلیل پاسخ گرفتن خوب نیازهای اساسی انسان در این کشور به دست آمده و همچنین سرمایه گذاری های بلقوه ای که می توانید در شرکت های این کشور بکنید، امتیاز خوبی برای تمایل به زندگی در این کشور است.

19 کشور با بالاترین استاندارد زندگی

 1. نیوزلند با امتیاز 88.45

هیئت مدیره بخش توریستی نیوزلند این کشور را جوان ترین کشور جهان می نامد. نیوزلند با جمعیت کم و امتیازات رفاهی خوبی که دارد قطعا افراد زیادی را به خود جذب می کند که فرصت های شغلی خوبی نیز برای آن ها خواهد داشت.

ایسلند

 1. ایسلند با امتیاز 88.45

زمانی که از کشورهای زیبا صحبت می شود ایسلند در شمار بهترین آن هاست. همچنین با رفع نیازهای انسانی و تولید ناخالص سرانه داخلی و البته یک تیم فوتبال عالی برای علاقه مندان به فوتبال افراد زیادی هستند که در این کشور احساس خوشبختی می کنند.

بریتانیا

 1. بریتانیا با امتیاز 88.58

این کشور با بیمه خدمات درمانی که ارائه می دهد و مراقبت های پزشکی عالی که در اختیار بیماران می گذارد قطعا می تواند جای خوبی برای زندگی باشد. همچنین این کشور با دسترسی به مدارس آزاد با کیفیت و آموزش و پرورش عالی جایگاه خوبی در لیست استاندارد زندگی به دست آورده است.

 1. هلند با امتیاز 88.65

این کشور یکی از مقاوم ترین و امن ترین کشورهای جهان است. همچنین شما در این کشور از آزادی شخصی و حقوق اجتماعی بالایی برخوردار هستید. بنابراین تعجبی ندارد که هلند در بین 10 کشور برتر لیست باشد.

هلند

 1. نروژ با امتیاز 88.70

تغذیه ی خوبی که در این کشور به راحتی در دسترس است و همچنین مراقبت های اولیه پزشکی و دسترسی خوبی که به دانش پایه دارد سبب شده است که نروژ از جمله کشورهای عالی برای زندگی تبدیل بشود.

نروژ

 1. سوئد با امتیاز 88.80

اقتصاد توسعه یافته این کشور می تواند زندگی شغلی خوبی برای تان فراهم کند و پیشترفت های اجتماعی، پزشکی و تغذیه و البته دسترسی به دانش پایه هم امر مهمی در توسعه استاندارد زندگی در سوئد است.

سوئد

 1. سوئیس با امتیاز 88.87

اگر چه نسبت به دیگر جاها این کشور جز گران ترین کشورهای جهان باشد اما حداقل شهروندانش ارزش پول را می دانند. به ازای پولی که می پردازید خدمات عالی اجتماعی، پزشکی، تغذیه و دسترسی به دانش پایه را دریافت می کنید.

 1. استرالیا با امتیاز 89.13

یک دلیل عالی که مردم را متمایل می کند که در این شهر باشند فضای آموزشی عالی آن است. علاوه بر آن فرصت های شغلی که در این کشور وجود دارد و همچنین آزادی فردی بالایی که هر شخص دارد می تواند از دیگر دلایل امتیاز بالای این کشور از لحاظ استاندارد زندگی داشته باشد.

استرالیا

 1. دانمارک با امتیاز 89.39

دانمارک یکی از بالاترین نرخ های تحرک اجتماعی و برابری در جهان را دارد. بنابراین تعجبی ندارد که این کشور در بین سه کشور برتر قرار بگیرد. در واقع دانمارک یکی از رویاهای برتر انسان را به واقعیت بدل می کند. همچنین بهداشت، سلامت و امید به زندگی هم در وضعیت خوبی قرار دارد.

دانمارک

 1. کانادا با امتیاز 89.49 دومین کشور بالا از نظر استاندارد زندگی

مراقبت های پزشکی عالی که در این کشور ارائه می شود زبانزد خاص و عام است و همچنین آموزش و پرورش عالی و فرصت های خوبی که در کانادا نصیب تان می شود ارزش زیادی دارد.

کانادا

 1. فنلاند با امتیاز 90.09 بالاترین استاندارد زندگی را دارا است

هر کسی معتقد است کشورهای شمال اروپا بالاترین استاندارد زندگی را دارد در حال حاضر فنلاند مهر تاییدی بر این ادعاست. نمرات بالای تمام شاخصه های مد نظر در این کشور از جمله نیازهای اساسی، مبانی رفاه و آزادی های فردی سبب می شود که افراد زیادی تمایل به زندگی در فنلاند داشته باشند. البته اگر خواستید به این کشور سفر کنید حتما با خودتان لباس گرم ببرید. چر که در زمستان دمای هوای آن به منفی 50 درجه هم میتواند برسد.

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی