تناسب اندام سلامت

10 اقدام موثر خانگی برای جلوگیری و رفع افتادگی سینه

موثرترین روش های خانگی برای پیشگیری از افتادگی سینه و بازگشت آن به حالت اولیه عبارتند از تمرینات مفصل سینه، ماساژ روغن زیتون، ماساژ یخ، خیار و ماسک تخم مرغ، روغن های گیاهی و اسانس های مختلف که می توانند بسیار مفید عمل کنند.

بازگرداندن سفتی سینه ها برای مادران شیرده بسیار مهم است، اما در حین انجام هر گونه تمرین و یا تغییر رژیم غذایی در دوران بارداری نیز اقدامات احتیاطی لازم است. قبل از آنکه برخی از راه حل های درمان افتادگی سینه را تجزیه و تحلیل کنیم، مهم است که علل آن را درک کنیم، بنابراین می توانید به طور خاص روش های پیشگیرانه یا درمان های خود را به درستی انتخاب کنید.

 افتادگی سینه

علل افتادگی سینه

اجازه دهید ما به علل اصلی افتادگی سینه نگاهی کنیم.

  • پیری: سن عامل مهمی در کاهش استحکام سینه است. اندازه مهم نیست اما اگر می خواهید سینه هایتان سالم و سفت باشد، مهم است که یک سینه قوی و مناسب داشته باشید. به گفته آکادمی آمریکایی پوست، درک می شود که وقتی یک زن به اواخر سی سالگی می رسد، پوست او شروع به سست شدن می کند و نشانه های پیری را نشان می دهد.
  • بارداری و شیردهی: به گفته دانشگاه بهداشت و علوم اورگان، افتادگی سینه در زنان بسیار شایع است به خصوص اگر یک زن در دوران بارداری یا شیردهی باشد. در حالی که شیردهی بافت های قفسه سینه را سست می کند، بنابراین پس از شیردادن به کودک، سینه ها، سفتی و شکل خود را از دست می دهند.
  • بیماری ها: بعضی از بیماری ها نیز به سستی یا افتادگی سینه منجر می شوند. سرطان پستان یا بیماری های تنفسی مثل سل می تواند ضعف قابل توجهی از سلول ها و ساختار درونی بدن را ایجاد کند، بنابراین حمایت از سینه ها بسیار کم است و پس از آن آنها شروع به سستی و افتادگی می کنند.
  • رژیم غذایی و شیوه زندگی: مصرف بیش از حد نیکوتین، الکل و نوشابه های گازدار، با پیری زودرس پوست و تضعیف ساختار سلولی همراه است. بنابراین توصیه شده است که این عوامل مضر را در بدن خود کاهش دهید تا بهبودی سفتی سینه خود را مشاهده کنید.

امروزه انواع مختلفی از کرم ها و لوسیون های موجود در بازار وجود دارد که باعث می شود تا پوست را تقویت کند اما این راه حل ها اغلب عوارض جانبی خطرناکی دارند، بنابراین قبل از شروع این نوع درمان خانگی با متخصص پوست یا متخصص زنان حتما مشورت کنید.

بهترین راه برای از بین بردن افتادگی سینه ها استفاده از داروهای خانگی ارگانیک است. آنها بدون هیچ گونه عوارض جانبی بسیار موثر هستند و همچنین ارزان تر هستند. یکی از گزینه های نسبتا امن هم می تواند جراحی سینه باشد. با این حال، شواهد کافی برای اثبات اثرات طولانی مدت آن وجود ندارد. به غیر از این، همیشه برای جراحی خطر وجود دارد و هیچ وقت تضمین نمی شود که زیر چاقو رفتن هیچ عوارضی به دنبال نداشته باشد.

روش های خانگی برای رفع افتادگی سینه

در زیر برخی از درمان های خانگی آمده است که می تواند به شما کمک کند از شر افتادگی سینه خلاص شوید و به سفتی و ایستادگی که می خواهید برسید. ورزش و ماساژ در واقع بهترین روش برای حفظ سینه های شما در شکل مناسب است، اما ما روش های خانگی دیگری نیز کشف کرده ایم که می توانند سودمند باشند.

ورزش سینه

یکی از بهترین راه های بازیابی سفتی سینه ها، تمرینات سینه است. ساده ترین و محبوب ترین تمرین این است که با فشار دادن، ماهیچه های زیر سینه را تقویت کنید. به طور کلی، این کار در شکل دهی سینه کمک می کند و میزان ذخایر چربی بیش از حد در قفسه سینه را کاهش می دهد.

وزنه بردارها همچنین می توانند ماهیچه های گردن را نیز تقویت کنند با تمریناتی از جمله فرورفتگی بازو، پرس سینه، دمبل پرواز (بازوها به سمت طرفین) و البته انواع مختلف دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید سعی کنید عضلات قفسه سینه خود را بسازید.

یوگا

مزایای یوگا برای کل بدن به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است و در درجه اول از نتایج این مکانیسم، نرم کردن بدن و افزایش انعطاف پذیری است. بعضی از این اتفاقات می تواند در داخل سینه اتفاق بیفتد، بسته به حرکت هایی که شما معمولا انجام می دهید. سبک های مختلف یوگا روی قسمت های مختلف بدن تمرکز می کنند، بنابراین کسانی که روی قسمت های فوقانی بدن، شانه ها، گردن و یا سینه ها تمرکز می کنند، برای بازیابی سفتی به سینه ها نتیجه بهتری دریافت می کنند.

بعضی از بهترین موقعیت ها برای تقویت عضلات سینه در یوگا عبارتند از: حرکت مثلث، حرکت کبری و حرکت ایستاده خم شدن.

ماساژ

سینه های خود را حداقل 2-3 بار در هفته با روغن زیتون ماساژ دهید. این کار باعث افزایش استحکام پوست می شود و پوست و بافت پوست را بهبود می بخشد. همچنین سینه تان را قوی کرده و کشش پوست را افزایش می دهد. ماساژ خون را به سطح پوست تسری می دهد و جریان خون باعث افزایش رشد عضلات، بازسازی سلول ها و سایر فعالیت های مفید است که منجر به کاهش ظاهر بد و افتادگی سینه ها می شود.

فعالیت فیزیکی عمومی

برخی رفتارهای عادی و فعالیت های جسمانی وجود دارند که اجتناب ناپذیر هستند اما در برابر سفتی سینه ها مضر عمل می کنند. خم شدن رو به جلو، پیاده روی و دویدن، همه می توانند روند افتادگی سینه های شما را تسریع کنند. حرکات کششی پوست و ماهیچه ها را تقویت می کند و باعث می شود که فرم سینه اصلاح شده و معکوس شود. با این حال، مزایای پیاده روی و دویدن به خوبی شناخته شده است، بسیاری از زنان هنوز هم می خواهند در این تمرینات شرکت کنند. راه حل این است که سینه بند ورزشی مناسب را که سبب کاهش حرکت سینه ها می شود، خریداری کنید. بعضی از زنان حتی دو سینه بند ورزشی می پوشند تا سینه ها را کاملا از جنبش بیش از حد در هنگام ورزش کردن یا فعالیت های جسمانی و ورزشی دیگر دور کنند.

طرز ایستادن یا نشستن

وضعيت بد يكي از علل ناديده انگاشتن افتادگی سينه هاست. با پایین آوردن شانه های خود و خم شدن به جلو، شما هیچ گونه حمایت ساختاری برای سینه های خود ندارید، و آنها آزادانه، کاملا به خاطر نیروهای گرانشی آویزان می شوند. وضعیت بد همچنین می تواند هر گونه درد پشت یا عضلات شما را ناشی از سینه های بزرگ تشدید کند.

سینه بند مخصوص

بسیار مهم است نوع سینه بندهایی که می پوشید را در نظر بگیرید، اگر شما از افتادگی سینه هایتان خوشحال نیستید. شما باید مناسب ترین سینه بند را انتخاب کنید که سینه را محکم نگه می دارد و پشتیبانی کافی برای نگه داشتن سینه ها در بالا می کند. سینه بندهای مخصوصی در بازار وجود دارد که دارای نگه دارنده های قوی در پایین آن است که سینه شما را بالا می برد و آنها را پایدار نگه می دارد. معمولا فروشنده های فروشگاه های لباس زیر زنانه و یا فروشگاه های بزرگ می توانند شما را در جهت درست برای انتخاب سینه بند مناسب که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کنند، راهنمایی کنند.

روغن ضروری

روغن هویج، روغن درخت سرو، روغن رازیانه، روغن لیمو گرس و روغن نعنای تند، بعضی از روغن های ضروری هستند که می توانند برای افزایش سفتی سینه های افتاده استفاده شوند. در هر بار استفاده از 2 قطره بیشتر استفاده نکنید و در هر بار ماساژ، آن را در یک روغن حامل رقیق کنید چون بسیار قوی است و می تواند احساس سوزش ایجاد کند. بهتر است آنها را با روغن های گیاهی دیگر مخلوط کنید.

ماسک سینه

بعضی افراد همچنین لازم است که یک بار در هفته از ماسک سینه استفاده کنند. برای تهیه ماسک، خیار را خرد کنید و به زرده تخم مرغ اضافه کنید، سپس یک کره طبیعی را به مخلوط اضافه نمایید. مواد تشکیل دهنده را در مخلوط کن بریزید تا یک خمیر به دست آید و آن را به سینه هایتان بمالید و اجازه دهید همانطور در حدود 15 تا 20 دقیقه بماند سپس آن را بشویید. این تکنیک به تقویت بافت های پستان کمک می کند و به آنها سفتی می بخشد.

ماساژ یخ

ماساژ یخ می تواند یکی دیگر از راه های موثر برای بازگرداندن سفتی به سینه ها و افزایش کشش آن باشد. دو عدد یخ را بردارید و آن را حداقل یک دقیقه به شکل یک دایره در اطراف سینه خود ماساژ دهید. این کار را برای مدت طولانی انجام ندهید، زیرا پوست سینه بسیار حساس است. این کار کمک می کند که پوست سینه های شما را تنگ تر کند. به طور طبیعی درجه حرارت سرد سبب افزایش سطح کشش پوست و کاهش سرعت حرکت سلول می شود. این تکنیک خوبی است که باید بلافاصله یک سینه بند مناسب روی سینه قرار گرفته و سپس در موقعیتی قرار گیرد که اجازه دهد تا اثرات سرما محفوظ بماند و در نتیجه اثرات آن را افزایش دهد.

روغن سبزیجات

شما همچنین می توانید از روغن های گیاهی مانند روغن بادام یا روغن هسته انگور استفاده کنید تا ماساژ روی سینه ها داشته باشید. این به تغذیه پوست کمک می کند، تقویت بافت بدن را تضمین می کند و به کشش آن اضافه می کند. اگر فکر می کنید که مورد نیاز است، می توانید روغن های ضروری را به روغن های گیاهی نیز اضافه کنید. روغن زیتون به عنوان یکی از بهترین روغنهای موجود برای مدت طولانی پیشنهاد شده است.

سوالات متداول

چطور سینه هایمان را سفت کنیم؟

راه های طبیعی بسیاری برای افزایش سفتی سینه ها وجود دارد زیرا سن و زمان شروع به تغییر ظاهر آنها می کند. افتادگی سینه توسط کاهش الاستیک پوست و ضعف عضلانی ایجاد می شود. بنابراین، انجام تمرینات قفسه سینه می تواند این ماهیچه ها را قوی نگه دارد. شما می توانید مایعات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا پوست شما را هیدراته کند و با پوشیدن یک سینه بند ورزشی می توانید کاهش افتادگی را مشاهده نمایید. از دست دادن وزن یک راه خوب برای جلوگیری از افتادن پستان است.

سینه های خوش فرم نشان دهنده این هستند که شما جوان هستید، اما به محض این که پا به سن می گذارید، شما نیاز به ورزش کردن، افزایش مصرف مایعات، پوشیدن لباس های مناسب، مراقبت از بدن و مراقبت از سلامت پوست خود دارید اگر می خواهید سینه های خود را به خوبی حفظ کنید. همانطور که پا به سن می گذارید، پوست شما الاستیسیته خود را از دست می دهد، بنابراین اگر می خواهید افتادگی سینه را از بین ببرید، باید با آن مبارزه کنید. همچنین برخی از داروهای طبیعی و گیاهی برای بهبود کشش پوستی مانند دانه شنبلیله، رازک و گل پامچال وجود دارد.

چگونه افتادگی سینه را رفع کنیم؟

اگر می خواهید افتادگی سینه های خود را اصلاح کنید، می توانید تغییر سبک زندگی، رژیم غذایی و ورزش را برای افزایش کشش پوست و تقویت ماهیچه ها دنبال کنید. از دست دادن وزن یک راه عالی برای شروع است که به همراه تمرینات قفسه سینه برای حفظ قدرت عضلات قفسه سینه و توانایی تقویت بافت می تواند بسیار موثر باشد. در هنگام تمرین و حرکات شدید برای داشتن پوست سالم، باید یک سینه بند ورزشی نیز داشته باشید. رویه های زیبایی باید آخرین اقدامات برای جلوگیری از افتادگی سینه باشند.

چطور سینه های افتاده خود را بالا ببریم؟

شما می توانید فرم سینه هایتان را به روش های مختلفی تغییر دهید، از تغییرات تغذیه ای تا روش های جراحی می توانند پاسخگوی نیازتان باشند. با این حال، برخی از محبوب ترین روش های رفع افتادگی سینه، استفاده از ماسک خیار و زرده تخم مرغ است که دارای ویژگی های رطوبتی برای پوست می باشد، یا می توانید ماساژ با یخ و روغن زیتون را امتحان کنید. ورزش هم برای تقویت عضلات در آن منطقه بسیار کارساز است. روش های زیبایی یکی دیگر از گزینه ها هستند.

چگونه از سینه های افتاده خلاص شویم؟

شما می توانید از سینه های افتاده از طریق ترکیبی از درمان های طبیعی و تغییر شیوه زندگی خلاص شوید. ورزش اغلب با یک سینه بند ورزشی، می تواند کمک به افزایش خوش فرم کردن عضلات برای نگه داشتن سینه شود. اعمال روغن زیتون، خمیر زرده تخم مرغ با خیار به سینه، یکی از محبوب ترین داروهای طبی است. علاوه بر این، افزایش هیدراتاسیون و کاهش وزن شما دو تغییر در شیوه زندگی است که می تواند سینه های شما را به خوبی حفظ کند.

چرا سینه دچار افتادگی می شود؟

سینه ها در طول زمان سست می شوند و زنان بسیاری نمی خواهند این را بپذیرند اما افتادگی اجتناب ناپذیر است. همانطور که می دانید با گذشت سن، پوست ما کشش خود را از دست می دهد و وزن سینه های ما را بر روی پوست می اندازد. علاوه بر این، ماهیچه هایی که از سینه های ما حمایت می کنند، در اثر پا با سن گذاشتن تضعیف می شوند و این باعث افتادگی سینه می شود. در نهایت، اگر شما وزن خود را افزایش دهید، سینه های شما احتمالا افتاده خواهد شد، بنابراین تناسب وزن واقعا بهترین راه برای کاهش افتادگی سینه است.

منبع : organicfacts

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی