سلامت سلامت جنسي و زناشويي

آیا کاهش میل جنسی در مردان مسن در خصوص همه یکسان است؟

تقویم فارسی اندروید

کاهش میل جنسی در مردان
کاهش میل جنسی در مردان مسن یک امر طبیعی است اما با توجه به سن آن ها و نسبت به هر کدام میزان این کاهش متفاوت است. اما بسیاری از مردان حداقل میل جنسی خود را تا 60 یا 70 سالگی نگه می دارند. همچنین گاهی اوقات کاهش میل جنسی در مردان مسن تنها به دلیل افزایش سن نیست و می تواند دلیل دیگری مانند افسردگی و استرس یا دیگر بیماری ها و عوامل مرتبط داشته باشد.

گاهی اوقات کاهش میل جنسی ناشی از بیماری غدد درون ریز است. کاهش میل جنسی در مردان مسن می تواند اثر جانبی مصرف یک دارو باشد. اگر درمورد کاهش میل جنسی خود یا شریک زندگی تان نگران هستید، حتما با پزشک تان مشورت کنید. او می تواند یک تاریخچه از بیماری ها و داروهای مصرفی را تهیه کرده و دلایل این کاهش میل جنسی را پیدا کند. همچنین گاهی برخی تست ها و آزمون ها می توانند دلیل این رویداد را نشان دهند.

هنگامی که دلیل کاهش میل جنسی در افراد مسن مشخص شد می توانید با کمک پزشک یک درمان موثر نیز برای آن پیدا کنید. مثلا اگر از دست دادن میل جنسی ناشی از استرس یا افسردگی باشد، روان درمانی می تواند با کمک داروهای ضد استرس یا ضد افسردگی به شما کمک کند.

برخی از شرایط پزشکی مانند آپنه انسدادی خواب، می تواند سطح تستوسترون را تا حد غیر منتظره ای کم کند و یک درمان مناسب می تواند سطح تستوسترون و میل جنسی را به حالت عادی بازگرداند. اگر هیچ علتی برای مشکل شما پیدا نشد می توانید از درمان های جایگزین با تستوسترون استفاده کنید. همچنین برخی از داروهای خاص می توانند مستقیما روی افزایش میل جنسی تمرکز کرده و فارغ از دلیل کاهش میل جنسی آن را برطرف کنند.

برخی از افراد به سختی حاضر می شوند که در خصوص مسائل جنسی خود حرف بزنند اما بهتر است این موضوع را جدی بگیرید و قبل از اینکه مشکلی در زندگی شخصی یا مشترک تان ایجاد کند آن را رفع کنید. قطعا این کار خیلی بهتر از تحمل دردسر های بعدی آن است.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی