دانش و فناوری متفرقه

معرفي يك نرم افزار عالي برای افزایش هوش کودک

برنامه های بسیاری تولید و عرضه می شوند اما محققان امریکایی معتقدند استفاده از برخی برنامه ها می تواند سطح دانش و یادگیری کودکان را افزایش دهد...
تقویم فارسی اندروید

برنامه های بسیاری تولید و عرضه می شوند اما محققان امریکایی معتقدند استفاده از برخی برنامه ها می تواند سطح دانش و یادگیری کودکان را افزایش دهد…

نرم افزار تقويت هوش كودك
نرم افزار Learn with Homer

این نرم افزار آموزشی برای اطفال در سنین پایین تهیه  و برنامه ریزی شده که با صوت و انیمیشن سعی در اموزش اطفال دارد .

محققان دانشگاه نیویورک دریافته‌اند، استفاده درست از یک نرم‌افزار تحصیلی می‌تواند منبع انگیزه و تعهد کودکان در سال‌های ابتدایی عمرشان باشد.

«سوزان نویمان» نویسنده این تحقیق گفت: هدف تحقیقات ما آزمودن این موضوع بود که آیا یک برنامه نرم‌افزاری انگیزه‌بخش می‌تواند یادگیری کودکان را سرعت بخشد یا خیر.

محققان، کارآیی یک برنامه نرم‌افزاری تحصیلی به نام Learn with Homer را بر روی مهارت‌های آمادگی مدرسه کودکان پیش‌دبستانی آزمودند.

این برنامه‌ نرم‌افزاری آی‌پد اپل، کودکان را در برنامه‌ای نظام‌مند وارد می‌کند و صداهای واژگان را با خواندن کتاب داستان ترکیب می‌کند. این پژوهش در 10 کلاس درس دارای 148 نفر کودک پیش‌دبستانی انجام شد.

محققان با استفاده از چندین آزمایش سوادآموزی اولیه، تغییرات در آگاهی صوت‌شناسی بر اثر استفاده از Learn with Homer را در مقایسه با گروه کنترل مشاهده کرد که نرم‌افزار جدیدی استفاده می‌کرد. آگاهی صوت‌شناسی، توانایی شناسایی صداهایی است که واژگان را می‌سازند و شاخص مهمی برای توانایی خواندن در دوره‌های بعدی است.

محققان دریافتند رشد قابل‌اندازه‌گیری در آگاهی صوت‌شناسی و درک ارتباط بین سخن و حروف تایپ‌شده برای گروهی که از نرم‌افزار Learn with Homer استفاده می‌کرد، در مقایسه با گروه کنترل مشاهده می‌شود.

جزئیات این یافته‌ها در نشست سالانه اتحادیه تحقیقات تحصیلی آمریکا در شیکاگو ارائه شده است.

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج 

www.7ganj.ir

منبع: ايسنا

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی