سلامت سلامت جسمي

ساده ترين و موثرترين روشها براي رفع بي خوابي و بد خوابي

تقویم فارسی اندروید

برای داشتن یک خواب خوب و باکیفیت روش‌های بسیاری پیشنهاد شده است که بارها در مورد آن سخن گفته‌ایم، اما تصور ذهنی برای به خواب رفتن یکی دیگر از روش‌های خوبی است که معمولا از سوی کسانی که مدیتیشن می‌کنند پیشنهاد می‌شود که می‌توانید از آن برای سریع به خواب رفتن استفاده کنید.

ساده ترين و موثرترين روشها براي رفع بي خوابي و بد خوابي / www.7ganj.ir

بد خوابي

البته پیش از انجام این تصور ذهنی باید تا جایی که می‌توانید هر نوع احساس منفی و ناراحت‌کننده مانند خشم و نگرانی را از خود دور کنید. هرگز پیش از خواب به موضوعات استرس‌آور فکر نکنید که جلوی خواب مناسب و باکیفیت را می‌گیرد.

1ـ تصور کنید پلکانی پوشیده از فرش نرم روبه‌روی شما قرار دارد و با نور فانوس یا شمع روشن شده است. شما بالای راه‌پله ایستاده‌اید. یک نفس عمیق بکشید و به سمت پایین حرکت کنید و با هر قدم خود را به عمق آرامش نزدیک کنید. وقتی به پایین رسیدید متوجه خواهید شد که از هر فکری غیر از به خوابی عمیق رفتن رها شده‌اید.

2ـ گاهی اوقات به یاد آوردن مکان‌هایی که قبلا به آنجا رفته‌اید باعث آرامشتان می‌شود. مثلا اگر زمانی کنار دریاچه‌ای زیبا رفته و از آرامش و حس زیبای آن بهره‌مند شده بودید، پس وقتی می‌خواهید بخوابید آن روز و لحظه را به یاد آورید تا بسرعت آرام شوید و خواب خوبی داشته باشید.

3ـ برخی از واژه‌ها و جملات قدرت آرامش‌بخش زیادی دارند مانند یک مزرعه گل یا رویای زیبا. می‌توانید وقتی روی تخت دراز کشیده‌اید این نوع واژگان را با خود تکرار کنید و بسرعت روحتان از خستگی‌ها تسکین می‌یابد و می‌توانید به خوابی عمیق فروروید.

4ـ فرض کنید در یک جاده بسیار زیبا در حال دوچرخه‌سواری و غرق در زیبایی مناظر اطرافتان هستید. خوشبختانه در این جاده هیچ مزاحمی ندارید، زیرا به هیچ موجودی اجازه نمی‌دهید تصور زیبایتان را خراب کند. با این کار بسیار آرام می‌شوید و می‌توانید خواب راحتی تجربه کنید.

ساده ترين و موثرترين روشها براي رفع بي خوابي و بد خوابي / www.7ganj.ir

گردآوري: گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع: جام جم

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی