جاذبه هاي ايران طبيعت و گردشگري

زيباترين و مرتفع ترين آبشارهاي استان گيلان

گيلان به عنوان سرسبزترين استان كشور، جاذبه هاي گردشگري فراواني دارد. اگر قصد داريددرايام نوروز به سفر برويد توصيه مي كنم حتما با ما همراه شويد و ...
تقویم فارسی اندروید

گيلان به عنوان سرسبزترين استان كشور، جاذبه هاي گردشگري فراواني دارد. اگر قصد داريددرايام نوروز به سفر برويد توصيه مي كنم حتما با ما همراه شويد و مقاله زير را بخوانيد…

زيباترين و مرتفع ترين آبشارهاي گيلان

8okxvgd4jdenxqz56wf

آبشار زمرد حویق

آبشار زمرد حویق یکی از زیباترین پدیده‌های گردشگری شهرستان تالش و استان گیلان به شمار می‌رود که در تمام فصول سال گردشگران و کوهنوردانی از دیگر نقاط و استانهای دیگر را به خود جذب می کند. فاصله این آبشار از بازار شهر حویق ۹ کیلومتر است که قسمتی از ان جاده آسفالت بوده و بقیه نیز خاکی و کوهستانی است و از طبیعت نیز برخوردار بوده و می توان برخی ییلاقات شهرحویق را مشاهده کرد. خانه‌های روستایی در اطراف راه با مردمی مهمان‌‌نواز نظر هر گردشگری را به خود جلب می‌کند و در طول راه مسجدی وجود دارد که مسافران می‌توانند برای عبادت، استراحت و … در آنجا توقف کنند. این آبشار در فصل بهار و تابستان از بیشترین گردشگران میزبانی می‌کند و طبیعت سرسبز و دلنشین این محل باعث شده تا مردم حویق نیز در روزهای تعطیل و به ویژه جمعه‌ها و سیزده‌بدر با خانواده از این مکان استفاده ببرند. آب آبشار زمرد بسیار سرد بوده و محل زیست‌ ماهی قزل‌آلا است. بسیاری از گردشگران با قلاب ماهیگیری و دیگر وسایل این ماهی‌ها را صید کرده و در روزهای گرم تابستان در آن شنا می کنند،این آبشار از ییلاقات سرازیر می‌شود ، بالاتر از آبشار زمرد چند آبشار کوچکوجود دارد که از زیبایی ویژه‌ای برخوردار هستند.

آبشار لونک

این آبشار در منطقه جنگلی کنار جاده کوهستانی در ۲۵ کیلومتری جاده سیاهکل به دیلمان قرار دارد. این آبشار دوقلو می‌باشد.ارتفاع آن حدود ۶ متر می باشد.در ۵۰ متری قسمت غربی آبشار رودخانه شهرود قرار دارد که این آبشار در آن میریزد.وجود تاسیسات رفاهی و گردشگری در اطراف آبشار از محسنات آن به شمارمی آید، این آبشار در فصل بهار و پاییزآب فراوانی دارد و در تابستان کم آب می‌باشد.
آبشار زمرد در حومه شهرستان حویق آبشار زمرد در حومه شهرستان حویق

آبشارلاتون

آبشارلاتون دراستان گیلان ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا،شهرلوندویل روستای کوته کومه قرارگرفته است،ارتفاع تقریبی آبشارلاتون ۱۰۵ مترمی باشدکه بلندترین آبشاراستان گیلان است.فاصله از روستای کوته کومه تا آبشارحدود ۶ کیلو متر است، در مسیر صعود آبشار تپه‌هایی جنگلی وجود دارد ، در طول مسیر چشمه‌های فراوانی با آبی خنک و نوشیدنی دیده می‌شودٰ؛ آبشار از فاصله ۵۰۰ متری قابل رویت است. در مسیر صعودبه آبشار لاتون به روستای قدیمی آسیو شوان می‌رسیم که تقریباًخالی از سکنه‌است . به زبان تالشی آسیو به معنی آسیاب و شوان به معنی کناررودخانه می‌باشد . در حاشیه آبشار یکی از زیباترین جنگلهای متراکم بکر ودست نخورده گیلان با انبوهی از درختان آلو، گلابی، گردو فندق و سیب وحشیوجود دارد، که در ۹ ماه از سال سرسبزی و زیبایی خود را حفظ می‌کند.
این آبشاراز دامنه‌های شرق کوه اسپیناس سرچشمه گرفته و به رود خانه لوندویل که باطول ۱۷ کیلومتر خود نیز از کوه اسپیناس سرچشمه گرفته سرازیر می‌شود و باشیب تندی به سمت کوته کومه و لوندویل حرکت کرده و در آخر وارد دریای خزرمی‌شود ، حجم آب آبشار در فصول مختلف سال متفاوت است ولی در تمام فصول آب دارد.

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار (به معنی درخت بید) ، سومین آبشار مرتفع گیلان میباشد. این آبشار در شهرستان رضوانشهر و در ۱۶ کیلومتری بخش پره سر، قرار دارد.جاده مسیر رسیدن به این آبشار، کوهستانی جنگلی است و برای رسیدن به این آبشار باید پس از پره سر از روستاهای صیقل سرا و ابویار گذشت تا به ویسادار برسیم.

آبشارهای ماسوله

در منطقه ماسوله چندین آبشار وجود د ارد که آبشار لار و آبشار دوقلو از جمله معروفترین آنها می باشند.

آبشار دودوزن

آبشار دودوزن در فاصله ۲۴ کیلومتری از شفت و در منطقه خرم کش شفت قرار دارد.بعد از شفت باید ازآبادی های عثماوندان، احمد سرگوراب، نصیر محله، شالما، سفید مزگی ، لپوندان،علیسرا و سیاه مزگی عبور نمود تا به خرم کش رسید.

abshar_kgb

آبشار بابا ولی

آبشار بابا ولی در۳ کیلو متری روستای بابا ولی و در حدود ۵ کیلومتری جاده دیلمان به سیاهکل قرار دارد.ارتفاع این آبشار حدود ۲۰ متر میباشد و آبشار فصلی است.برخلاف بیشتر آبشارهای استان گیلان، که اطراف آن جنگل میباشد، این آبشار در میان صخره ها واقع شده است؛ این آبشار درتابستان خیلی کم آب میشود.

آبشار چالدشت لنگرود

این آبشار در روستای چالدشت از دهستان لات لیل این شهرستان واقع گردیده است.

آبشار خلشکو

این آبشار در بخش کلیشم رودبار ( نزدیک استخر طبیعی خلشکو ) قرار دارد.

آبشار آسیاب رود

این آبشار در روستای نوده فاراب واقع در شهرستان رودبار –لوشان –جیرنده بعد از انبوه قرار دارد .

آبشار تریشوم ماسوله 

آبشار تریشوم یا تروشوم یکی دیگر از آبشارهای پرآب و زیبای گیلان که در ماسوله ؛ در دامنه قله تریشوم قرار دارد. مسیر دستیابی به آن از طریق جاده فومن – ماسوله نرسیده به شهر ماسوله جاده فرعی به سمت آبشار فاصله زمانی آن تا شهر ماسوله حدودا ۱ تا ۱٫۵ ساعت میباشد مسیر فرعی برای رسیدن به آبشار زیاد است اما بعلت وجود این آبشار در دل کوه و جنگل حتما با راهنما حرکت کنید.

آبشار میلاش رودسر

 4afccd7b-d8bb-426b-ad29-fe76cc83dc16

آبشار سحر انگیز میلاش شاخص ترین، بزرگترین و زیباترین آبشار منطقه رحیم آباد است که در یک کیلومتری غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه میلاش قرارداشته و از کوه بندبن سرچشمه می گیرد و درارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا و در۷۰۰ متری غرب رودخانه پلورود قراردارد. روستای میلاش در ۳۰ کیلومتری بخش رحیم آباد و ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان رودسر واقع شده و
از روستاهای دهستان اشکور سفلی است. این آبشار به ارتفاع ۲۵ متر، عرض هشت متر و مساحت ۱۵۰ متر است، آب از شیب ۸۵ درجه به پایین با فـشار سرازیر می شود. در تابستان هفت پره آبی دارد و عمق استخر آن تا۷۰ سانتی متر متغیر است چون آب آن بصورت پلکانی سقوط می کند استخری عمیق پای آن ایجاد نشده است. درجه حرارت آب بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد متغیر است و مساحت حوضچه آن ۳۰ متراست، صخره سنگی ایجاد شده در محدوده آبشار ۳۲ متر است.

گردآوری: گروه هفت گنج

مهاجرت به فنلاند در مقطع دبیرستان

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی