تغذيه سالم تناسب اندام سلامت

رژیم غذایی کم کربوهیدرات با پروتئین بالا

تقویم فارسی اندروید

رژیم های پر پروتئین و کم کربوهیدرات مانند رژیم غذایی اتکینز، به طور گسترده ای به عنوان برنامه های کاهش وزن موثر هستند. این برنامه ها به طور کلی توصیه می کنند که افراد در رژیم غذایی خود 30 تا 50 درصد کل کالری شان را از پروتئین دریافت کنند.

کم کربوهیدرات

چگونه رژیم های کم کربوهیدرات کار می کنند؟

به طور معمول بدن شما کربوهیدرات را برای سوخت و ساز بدن می سوزاند. هنگامی که شما به شدت مصرف کربوهیدرات ها را کاهش می دهید، بدن به حالت متابولیک به نام کتوز وارد می شود و شروع به سوزاندن چربی های خود می کند. هنگامی چربی های شما تبدیل به یک منبع انرژی اولیه می شوند، ممکن است وزن کم کنید.

خطر رژیم غذایی با پروتئین بالا و رژیم های کم کربوهیدرات

برخی از کارشناسان نگران رژیم هایی با پروتئین بالا و کم کربوهیدرات هستند.

کلسترول بالا

اینگونه رژیم ها ممکن است کلسترول بالا را به دنبال داشته باشند. بعضی از منابع پروتئینی، محصولات لبنی فراوان و سایر غذاهایی با چربی بالا می توانند کلسترول را افزایش دهند و احتمال ابتلا به بیماری قلبی را بالا ببرند. با این حال، مطالعات نشان داد افرادی که رژیم اتکینز را تا 2 سال رعایت می کردند در واقع سطح کلسترول “بد” را کاهش داده بودند.

مشکلات کلیوی

اگر مشکلات کلیوی دارید، خوردن پروتئین بیش از حد سبب اضافه شدن فشار روی کلیه ها می شود و این می تواند عملکرد کلیه را بدتر کند.

پوکی استخوان و سنگ کلیه

هنگامی که شما در رژیم غذایی با پروتئین بالا هستید، ممکن است کلسیم بیشتری از حد نرمال داشته باشید. گزارش های متناقضی وجود دارد اما بعضی از کارشناسان معتقدند که این امر احتمالا باعث پوکی استخوان و سنگ کلیه می شود.

کم کربوهیدرات

آیا رژیم کم کربوهیدرات برای شما مناسب است؟

اگر شما در حال بررسی یک رژیم غذایی با پروتئین بالا هستید، با پزشک یا متخصص تغذیه تماس بگیرید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا نه. آنها می توانند به شما کمک کنند تا برنامه ای فراهم کنید که مطمئن شوید میوه ها و سبزیجات و غذاهای پروتئینی را به اندازه کافی مصرف می کنید.

به یاد داشته باشید که کاهش وزن امری زمان بر است و معمولا بر اساس تغییراتی است که می توانید در مدت زمان طولانی و نه یک رژیم غذایی موقت به دست آورید.

رژیم کم کربوهیدرات به این صورت است که عمدتا مصرف غذاهای شیرین، ماکارونی و نان محدود می شود. در عوض، غذاهای واقعی شامل پروتئین، چربی های طبیعی و سبزیجات را مصرف می کنید. مطالعات نشان می دهد که رژیم های کم کربوهیدرات منجر به کاهش وزن و بهبود شاخص های سلامتی می شوند. این رژیم های غذایی برای چندین دهه است که مورد استفاده قرار می گیرند و توسط بسیاری از پزشکان توصیه می شوند. اما هنوز نکته ای وجود دارد و اینکه شما باید غذاهای واقعی بخورید.

معرفی رژیم کم کربوهیدرات

یک رژیم کم کربوهیدرات بدین معنی است که شما کربوهیدرات کمتر و نسبت بالای چربی را مصرف می کنید. برای چند دهه گفته شده است که چربی برای سلامتی ما مضر است. در عین حال “رژیم غذایی” کم چرب، که اغلب پر از شکر است، زندگی ما را فرا گرفته ند. این یک اشتباه بزرگ است که با شیوع بیماری همه گیر چاقی همراه شده است.

اکنون مطالعات نشان می دهد که هیچ دلیلی برای ترس از چربی های طبیعی وجود ندارد. در یک رژیم کم کربوهیدرات، می توانید تمام چربی هایی را که لازم دارید مصرف کنید و در عوض، میزان مصرف شکر و نشاسته را به حداقل برسانید. اکثر مردم می توانند خوردن غذاهای خوشمزه را تا زمانی که رضایت دارند مصرف کنند و همچنان هم وزن خود را کاهش دهند.

چگونه کار می کند؟ هنگامی که از شکر و نشاسته جلوگیری می کنید، قند خون شما تمایل به تثبیت و کاهش میزان انسولین هورمون ذخیره سازی چربی را دارد. این باعث افزایش سوزاندن چربی می شود و موجب احساس سیری بیشتر و کاهش مصرف غذا و کاهش وزن می شود.

مطالعات نشان می دهد که رژیم کم کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن و کنترل قند خون شود.

اصول اولیه

خوردن: گوشت، ماهی، تخم مرغ، سبزیجات و چربی های طبیعی (مثل کره).

اجتناب از: غذاهای دارای شکر و نشاسته (مانند نان، ماکارونی، برنج، لوبیا و سیب زمینی).

خوردن هنگامی که شما گرسنه هستید، تا زمانی که سیر شوید. این می تواند ساده باشد زیرا شما نیازی به ارزیابی کالری و یا دانستن وزن مواد غذایی خود را ندارید و فقط باید محصولات کم چربی صنعتی را فراموش کنید.

کم کربوهیدرات

چه کسانی باید رژیم غذایی با کربوهیدرات کم را رعایت کنند؟

اکثر مردم با خیال راحت می توانند یک رژیم کم کربوهیدرات را شروع کنند اما در این سه موقعیت ممکن است شما نیاز به آماده سازی یا مشورت با پزشک داشته باشید:

آیا مصرف دارو برای دیابت دارید، برای مثال انسولین
آیا برای فشار خون بالا دارو مصرف می کنید؟
آیا شما در حال شیر دهی هستید؟
اگر شما در هیچ یک از این گروه ها نیستید، می توانید این رژیم را رعایت کنید.

نکته مهم

در حالی که رژیم کم کربوهیدرات دارای مزایای قابل اثبات است، هنوز بحث برانگیز است. خطر بالقوه اصلی در نظر گرفتن داروها، به ویژه برای دیابت است که ممکن است نیاز به انطباق با دوز داروها داشته باشد. هر گونه تغییرات در داروها و تغییرات در شیوه زندگی خود را با دکترتان مورد بحث قرار دهید.
این راهنما برای بزرگسالان با مسائل مربوط به سلامت، از جمله چاقی است که می تواند شما را از یک رژیم کم کربوهیدرات بهره مند کند.

موضوعات بحث برانگیزی مربوط به رژیم کم کربوهیدرات و مصرف چربی های اشباع شده، کلسترول، گوشت قرمز و محدود کردن کالری برای کاهش وزن وجود دارد.

شروع سریع

آیا می خواهید با کربوهیدرات کم رژیم تان را آغاز کنید؟ پس با ما همراه باشید اما مشاوره با پزشک یا متخصص تغذیه را نیز از یاد نبرید.

کم کربوهیدرات

چه چیزی را در رژیم کم کربوهیدرات مصرف کنید؟

بیایید با یک راهنمای سریع برای کربوهیدرات کم شروع کنیم. در اینجا شما از گروه های غذای می توانید هر چیزی را دوست دارید میل کنید تا سیر شوید.

مواد غذایی رژیم کم کربوهیدرات: چربی های طبیعی (کره، روغن زیتون)، گوشت ماهی و غذای دریایی، تخم مرغ، پنیر و سبزیجاتی که در بالای سطح زمین رشد می کنند

یک گرم از کربوهیدرات قابل هضم در هر 100 گرم (3.5 اونس) است. فیبر شمارش نمی شود و می توانید تمام فیبر هایی را که می خواهید بخورید. تمام مواد غذایی بالا دارای 5٪ کربوهیدرات هستند. خوردن این غذاها باعث می شود که نسبتا سیر و سبک باقی بمانید که رژیم غذایی با کربوهیدرات کم، با کمتر از 20 گرم کربوهیدرات در روز می باشد.

لیست کامل مواد غذایی کم کربوهیدرات

سعی کنید از این خوراکی ها اجتناب کنید

در اینجا چیزهایی است که شما نباید در رژیم کم کربوهیدرات بخورید و آن غذاهای پر از قند و نشاسته است. این غذاها غنی از کربوهیدرات هستند. شما می توانید در رژیم غذایی تان از غذاهای زیر استفاده کنید:

1. چربی های سالم

اکثر چربی های سالم میزان کربوهیدرات خالص شان صفر است به خصوص انواع ذکر شده در زیر که همچنین دارای مزایای سلامتی دیگر هم هستند. چربی باید در مقادیر زیادی با هر وعده غذایی در طول روز گنجانده شود.

چربی های سالم شامل چربی های اشباع شده، چربی های غیر اشباع شده و انواع خاصی از چربی های غیر اشباع (PUFA)، به ویژه اسیدهای چرب امگا 3 هستند. بهتر است همه انواع را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
روغن کنجد، روغن نارگیل سرد، روغن نخل، روغن زیتون، دانه کتان، روغن آووکادو، کره، آووکادو، گوشت خوک، چربی مرغ یا چربی اردک همه گزینه های خوبی هستند.

2. پروتئین های با کیفیت

پروتئین های حیوانی (گوشت، ماهی، و غیره) دارای کربوهیدرات بسیار کمی هستند. شما می توانید آنها را در مقادیر متوسط ​​و مورد نیاز برای کنترل گرسنگی مصرف کنید. به طور کلی، ترجیح داده می شود گوشت گاو و گوشت گوسفند و نه گوشت گوساله ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال، ران و ساق مرغ به سینه مرغ ترجیح داده می شود، زیرا حاوی چربی های بیشتری است.

گوشت گاو تغذیه شده با چمن و دیگر انواع گوشت از جمله گوسفند، بز، گوساله، گوشت گوزن و دیگر موارد هم با کیفیت هستند. چربی خوراکی و گوشت چرب ترجیح داده می شود زیرا دارای چربی های امگا 3 بیشتری است.
گوشت جگر
بوقلمون، مرغ، بلدرچین،قرقاول، غاز، اردک
زرده تخم مرغ
ماهی، از جمله ماهی تن، ماهی کولی، باس، ماهی قزل آلا، ماهی خال مخالی، ماهی سالمون، ساردین و غیره

 

3. سبزیجات غیر نشاسته ای

تمام سبزیجات دارای برگ سبز، از جمله ریشه چغندر، کولارد، خردل، شلغم، آروگولا، کاسنی تلخ، کاسنی فرنگی، اسکارول، رازیانه، اسفناج، کلم و غیره
سبزیجات کریستالی مانند کلم بروکلی، کاهو، کلم بروکسل و گل کلم
کرفس، خیار، کدو سبز، تره فرنگی و پیازچه
گیاهان تازه
سبزیجات که دارای کمی کربوهیدرات هستند (اما میزان زیادی نیست.) شامل مارچوبه، قارچ، شاخه های بامبو، جوانه لوبیا، فلفل سیاه، نخود فرنگی، شاه بلوط، تربچه، لوبیا سبز، لوبیای چیتی، گوجه فرنگی
آووکادو (به عنوان یک میوه)

4. لبنیات پر چرب

به دلیل داشتن قندهای طبیعی، محصولات لبنی باید فقط محدود مصرف شوند. لبنیات چرب و پنیر های سخت دارای کمترین مقدار کربوهیدرات هستند، در حالی که پنیر کم چرب و پنیر نرم خیلی بیشتر دارای کربوهیدرات هستند.

شیر گاو و شیر بز (کاملا ایده آل آلو و خام) و پنیر های چربی کامل.

5. میان وعده

سوپ خانگی با استخوان یا پروتئین
گوشت گاو یا بوقلمون
تخم مرغ پخته شده
سبزیجات (خام و یا پخته شده) با سس خانگی
1/2 آووکادو با ماهی سالمون
گوشت قرمز در کاهو پیچیده شده

6. چاشنی ها

ادویه جات، ترشی جات و گیاهان، سس تند، سرکه سیب، خردل شیرین نشده، کاکائو، عصاره وانیل، استویا

7. نوشیدنی

آب، قهوه و چای، آب سبزیجات تازه، و آب مرغ

آب عالی است و همچنین قهوه یا چای هم مناسب است. ترجیحا از شیرین کننده ها استفاده نکنید. مقدار کمی شیر یا خامه در قهوه یا چای خوب است.

کم کربوهیدرات

راهنمای رژیم کم کربوهیدرات

در اینجا راهنماهای دقیق تری درباره مقدار کربوهیدرات ها در غذاهای رایج آمده است.

چقدر کربوهیدرات در یک رژیم کم کربوهیدرات است؟

هرچه کربوهیدرات های کمتری که می خورید، تاثیرات قویتری بر وزن و قند خون دارند. به همین دلیل ما توصیه می کنیم در ابتدا توصیه های رژیم غذایی را نسبتا دقیق دنبال کنید. هنگامی که شما از وزن و سلامت خود راضی هستید، ممکن است دقت کنید که کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید.

در اینجا سه ​​نمونه از آنچه یک وعده غذای کم کالری می تواند به نظر برسد، بسته به میزان کربوهیدرات مورد نیاز شما در هر روز است:

مزایای بالقوه رژیم کم کربوهیدرات

کاهش وزن، کاهش ذخایر چربی، کاهش قند خون، وضوح ذهنی و یک سیستم گوارشی آرام تر از مزایای استفاده کم از مواد غذایی دارای کربوهیدرات است. اما بعضی از افراد حتی پیشرفت های بیشتری را تجربه می کنند که بعضی از آنها می توانند تغییر در سبک زندگی، فشار خون پایین، رفع آکنه و پوستی بهتر، میگرن کمتر، علائم سلامت روانی، باروری بهتر و بیشتر باشد.

چرا کربوهیدرات کمتری مصرف می کنید؟ مزایای بالقوه زیادی وجود دارد که به کمک علم ثابت شده و با تجربه بالینی پشتیبانی می شود:

کم کربوهیدرات

کاهش وزن

اکثر مردم شروع به خوردن کربوهیدرات کمتر برای از دست دادن وزن می کنند. مطالعات نشان داده است که رژیم های کم کربوهیدرات اغلب موثرتر از سایر رژیم های غذایی هستند. کربوهیدرات کم باعث کاهش وزن بدون تحمل گرسنگی و بدون نیاز به شمردن کالری ها می شود. با توجه به علم جدید، یک رژیم کم کربوهیدرات حتی می تواند باعث سوختن کالری بیشتر از سایر رژیم های غذایی شود. با این حال، مصرف کربوهیدرات کمتر می تواند اغلب روی بسیاری از مردم اثرات منفی قدرتمند دیگری مانند موارد زیر را نیز از بین ببرد.

معکوس کردن دیابت نوع 2

رژیم های کم کربوهیدرات می توانند به کاهش یا حتی عادی کردن قند خون کمک کنند و به این ترتیب دیابت نوع 2 را معکوس می کنند. کربوهیدرات پایین همچنین می تواند در مدیریت دیابت نوع 1 هم مفید باشد.

رژیم کم کربوهیدرات و آرامش معده و رفع احساس خستگی مفرط

کربوهیدرات کم ممکن است به آرام کردن روده بدخیم کمک کند که اغلب نشانه هایی از سندرم روده تحریک پذیر مانند نفخ، گاز، اسهال، گرفتگی و درد را به دنبال دارد. سوء هاضمه، ریفلاکس و سایر مشکلات گوارشی گاهی اوقات نیز بهبود می یابند. برای بعضی ها، این بهترین بخش کربوهیدرات کم است و معمولا در طی چند روز اول یا هفته اول شروع رژیم شاهد این ویژگی ها خواهید بود.

کاهش میل به قند

آیا شما در تلاش برای دور شدن از غذاهای شیرین هستید، حتی اگر سعی کنید آنها را در “اعتدال” بخورید باز هم گاهی اوقات زیاده روی می کنید. یک رژیم کم کربوهیدرات می تواند اغلب این تمایل را کاهش دهد و گاهی اوقات حتی گرایش به شیرینی ها را به طور کل از بین ببرد.

کم کربوهیدرات

مزایای رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای قلب

رژیم های کم کربوهیدرات یک اثر مفید بر عوامل خطر بیماری قلبی دارند. به طور خاص، آنها باعث کاهش تری گلیسیرید (عامل اصلی خطر بیماری قلبی عروقی) و افزایش غلظت HDL (معروف به کلسترول خوب) می شوند.

علاوه بر این، منجر به کاهش قند خون، انسولین و التهاب در بدن می شود. همه اینها می توانند به قلب آسیب برسانند. همچنین همانطور که گفته شد مزیت بزرگ دیگرش کاهش وزن است، زیرا وزن سنگین و چاقی باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود.

کاهش اشتها

گرسنگی بدترین عارضه هر رژیمی است. این یکی از دلایل اصلی برای این است که چرا بسیاری از مردم بدبخت و در نهایت از دست می روند. با این حال، مصرف کم کربوهیدرات منجر به کاهش خودکار اشتها می شود. مطالعات به طور پیوسته نشان می دهد که وقتی افراد مصرف غذاهای دارای کربوهیدرات را کاهش می دهند و پروتئین و چربی بیشتری مصرف می کنند، کالری کمتری مصرف می کنند.

کاهش تری گلیسیرید

تری گلیسیرید مولکول چربی است که در جریان خون شما جریان دارد. به خوبی شناخته شده است که تری گلیسیرید بالای ناشتا یک عامل خطر قوی برای بیماری قلبی است. یکی از محرک های اصلی افزایش تری گلیسیرید در افراد، مصرف کربوهیدرات  به ویژه فروکتوز قند ساده است. هنگامی که مردم بر اثر کاهش مصرف کربوهیدرات ها، کاهش تری گلیسیرید خون را به میزان قابل توجهی تجربه می کنند.

افزایش سطح کلسترول خوب HDL

لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) غالبا “کلسترول خوب” نامیده می شود. سطح بالاتر HDL نسبت به LDL، خطر ابتلا به بیماری قلبی شما را کاهش می دهد. یکی از بهترین راه های افزایش سطح “خوب” HDL، خوردن رژیم کم کربوهیدرات شامل چربی های زیاد می باشد. بنابراین نکته جالب این است که سطح HDL به طور چشمگیری در رژیم های سالم و کم کربوهیدرات افزایش می یابد.

کاهش فشار خون

فشار خون بالا، عامل مهمی برای بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه است. رژیم های غذایی کم کربوهیدرات یک راه موثر برای کاهش فشار خون هستند که خطر ابتلا به این بیماری ها را کاهش داده و به شما کمک می کند که طول عمر بیشتری داشته باشید. کاهش مصرف کربوهیدرات باعث کاهش قابل توجهی در فشار خون می شود که باعث خطر ابتلا به بسیاری از بیماری هاست.

موثر علیه سندرم متابولیک

سندرم متابولیک شرایطی است که به شدت با خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی همراه است.

در واقع، سندرم متابولیک مجموعه ای از علائمی است که شامل:

چاقی شکم
فشار خون بالا
افزایش قند خون ناشتا
تری گلیسیرید بالا
سطوح پایین کلسترول HDL خوب
با این حال، یک رژیم کم کربوهیدرات در درمان تمامی پنج مورد از این علائم مؤثر است.

بهبود سطح کلسترول LDL “بد”

افرادی که دارای LDL “بد” هستند، بیشتر احتمال دارد که حملات قلبی داشته باشند. با این حال، اندازه ذرات مهم است. ذرات کوچکتر به یک خطر بالقوه بیماری قلبی مرتبط هستند، در حالی که ذرات بزرگتر با خطر کمتری مرتبط هستند. به نظر می رسد که رژیم های کم کربوهیدرات باعث افزایش ذرات “بد” LDL در هنگام کاهش تعداد کل LDL در جریان خون شما می شود.

به همین ترتیب، کاهش مصرف کربوهیدرات می تواند سلامت قلب شما را افزایش دهد.

عملکرد شناختی بهتر

چربی و کربوهیدرات معمولا در رژیم غذایی یک رابطه معکوس دارند. اکثر مردم مصرف پروتئین را تا حدودی پایدار می گذارند، اما به طور معمول افرادی که مقدار کربوهیدرات و قند بیشتری مصرف می کنند، چربی های سالم کمتری مصرف می کنند. این مسئله مشکل برای انسان مشکل ایجاد می کند زیرا ما نیاز به چربی های سالم برای عملکرد مناسب مغز، کنترل حالت و تنظیم هورمون دارد. شکر اعتیاد آور است و تأثیرات چشمگیری بر مغز دارد به ویژه هنگامی که به افزایش گرایش، اضطراب و خستگی می انجامد. مغز شما عمدتا از اسیدهای چرب تشکیل شده است و نیاز به یک جریان پایدار از چربی های برگرفته از رژیم غذایی دارد تا به بهترین نحو عمل کند.

کم کربوهیدرات

کمک به مبارزه با سرطان

تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات های تصفیه شده و قند موجب آسیب های رادیکال های آزاد و در واقع سلول های سرطانی می شود و احتمالا به آنها کمک می کند سریعتر رشد کنند. از آنجایی که رژیم های کم کربوهیدرات به طور چشمگیری کاهش شکر و کاهش مصرف دانه و غذاهای فرآوری شده دارند، ممکن است مانند یک درمان طبیعی سرطان عمل کند و موجب بهبود ایمنی بدن به دلیل کاهش استرس اکسیداتیو شود.

در روند قطع انرژی انرژی به سرطان، سلول های سالم خوشبختانه ذخیره می شوند، زیرا قادر به استفاده از چربی برای انرژی هستند. از سوی دیگر، سلولهای سرطانی از رشد گلوکز جلوگیری می کنند و نمی توانند به صورت متابولیکی از چربی استفاده کنند.

هضم بهتر

شکر کمتر به معنای عملکرد گوارشی بهتر برای اکثر مردم است زیرا شکر “باکتری های بد” را تغذیه می کند که می توانند در روده رشد کنند. نتیجه یک رژیم غذایی با قند و کربوهیدرات بالا می تواند به معنای توسعه ویروس کاندیدا، IBS و نشانه های سندرم روده تحریک پذیر باشد. از سوی دیگر، بسیاری از سبزیجات، پروتئین های با کیفیت و چربی های سالم می توانند مانند غذاهای چربی سوز عمل کنند که همچنین باعث تقویت دستگاه گوارش و کاهش رشد باکتری ها می شود.

تحقیقات از یک مطالعه سال 2008 منتشر شده در مجله انجمن گوارش آمریکا نشان داد که بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS) بهبود علائم پس از شروع رژیم غذایی با کربوهیدرات بسیار کم (VLCD) را گزارش می کنند. هنگامی که شرکت کنندگان با IBS متوسط ​​تا شدید یک رژیم استاندارد دو هفته ای ارائه می دادند، در اکثر موارد بهبود درد شکمی، عادات مدفوع و کیفیت زندگی را گزارش کردند.

تنظیم هورمون ها

شما قبلا در مورد اثرات مثبتی که یک رژیم کم کربوهیدرات بر روی انسولین و هورمون های اشتها می تواند داشته باشید یاد گرفته اید اما کاهش کربوهیدرات ها همچنین کمک می کند تا عملکرد عصبی برخی از افراد را متعادل سازد و بنابراین خلق و خو را بهبود می بخشد.

هنگامی که محققان رشته روانپزشکی و دانشکده پزشکی دانشگاه آدلاید، اثرات هورمونی و روانشناختی یک رژیم کم پروتئین، کربوهیدرات بالا (LPHC) و یک رژیم غنی از پروتئین با کربوهیدرات کم (HPLC) در زنان مقایسه کردند با یک اختلال هورمونی به نام سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) طی دوره 16 هفته ای، کاهش معنی داری در افسردگی و بهبود عزت نفس افراد مبتلا به رژیم کم کربوهیدرات پیدا کرد. همه شرکت کنندگان در یک تمرین هفتگی، پشتیبانی گروهی و برنامه آموزشی شرکت کردند و در شروع و پایان مطالعه سطح اضطراب و افسردگی افراد را ارزیابی نمودند. رژیم HPLC به نظر می رسد که به طور طبیعی به حفظ تعادل هورمون ها کمک می کند و با کاهش قابل ملاحظه علائم افسردگی، افزایش احساس رفاه و افزایش احتمال رعایت چاقی طولانی مدت همراه است.

بدن تان پف کمتری خواهد داشت

کربوهیدرات کاری می کند که بدن شما آب بیشتری داشته باشد بنابراین مصرف بیشتر کربوهیدرات ها باعث پف بیشتر خواهد شد. هنگامی که شما شروع به رعایت رژیم غذایی کم کربوهیدرات کنید، مقادیر بالاتری از پروتئین و چربی را در مقایسه با قبل مصرف می کنید و هر دو به بدن شما کمک می کنند تا آب اضافی را به راحتی حذف کنید. به عنوان یک نتیجه از این، شما باید در طول یک یا دو هفته احساس پف کمتری داشته باشید.

سلامت روانی شما بهبود می یابد

بدون غلظت بالای کربوهیدرات ها در رژیم غذایی، شما از rollercoaster قند خون استفاده نمی کنید و به همین دلیل شما نمی توانید در معرض خستگی های روحی قرار بگیرید. رژیم کم کربوهیدرات به این معنی است که خلق و خوی کلی شما بهتر و بیشتر در طول روز باقی می ماند.

شما نیازی به حساب کردن کالری ندارید

بسیاری از رژیم های غذایی بر کاهش شدید کالری تمرکز می کنند. این ایده به این معنی است که هرچه کمتر مصرف کنید، سریع تر شروع به کاهش وزن خواهید کرد. اگر این کار را انجام دهید، فقط در کوتاه مدت کار خواهد کرد و این یک راه ناپایدار و ناسالم برای زندگی است زیرا حتی اگر شما بتوانید به سهمیه کالری روزانه برسید، خودداری می کنید از تغذیه ای که واقعا نیاز دارید.

به جای اینکه بشمارید چقدر کالری مصرف کنید، سبک زندگی تان را جوری تعیین کنید که در مورد چیزی که می خورید بیشتر بدانید.

شما می توانید با خیال راحت تری غذا میل کنید

بعضی از رژیم های غذایی باعث می شوند خوردن غذای خوشمزه دشوار شود. گاهی اوقات رژیم غذایی شما هیچ غذای خوشمزه ای را تایید نمی کند و رژیم گرفتن برایتان دشوار می شود. رژیم کم کربوهیدرات مانند این نیست. شما می توانید تمام گوشت و ماهی که می خواهید را داشته باشید. استیک فلفل، بره گوسفند، ماهی سالمون، ماهی قزل آلا، و همه غذاهای دیگری که خوشمزه هستند به علاوه سبزیجات با کره.

نیازی نیست ورزش شما شدید باشد

این تصور غلط رایج است که شما نیاز به کربوهیدرات برای سوختن چربی در ورزش خود دارید اما واقعا اینطور نیست. چربی بدن حاوی هزاران کالری است که می توانند برای ورزش در طول روز سوزانده شوند و این اتفاق می افتد اگر شما رژیم غذایی کم کربوهیدرات را دنبال کنید. این رویکرد نه تنها باعث کاهش وزن سریعتر و کارآمدتر می شود (اگر هدف شما باشد)، بلکه این بدان معنی است که شما کمتر از خستگی بعد از ورزش رنج می برید.

کم کربوهیدرات

خط آخر

بعضی چیزها در علم تغذیه نیز به عنوان مزایای سلامتی بسیار زیاد در رژیم های کم کربوهیدرات شناخته شده است. این رژیم ها نه تنها می توانند کلسترول، فشار خون و قند خون شما را بهبود ببخشند، بلکه باعث کاهش اشتها، کاهش وزن و تری گلیسیرید می شوند. اگر شما علاقه مند به افزایش سلامت خود هستید، یکی از این رژیم ها می تواند ارزشش را داشته باشد.

 

 

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی