راهنماي خريد

راهنمای خرید بلیط چارتر به قیمت مناسب

تقویم فارسی اندروید

آیا تا به حال موقع رزرو بلیط هواپیما با کلمه چارتر برخورد کرده اید؟ چقدر در مورد بلیط های چارتری می دانید؟ تفاوت آنها با سایر بلیط ها چیست؟ یکی از انواع پرطرفدار بلیط های هواپیما، بلیط چارتر است که تفاوت آشکاری از نظر قیمت با بلیط های عادی دارد؛ اما آیا ارزان ترند یا گران تر؟ به طور کلی قیمت بلیط چارتر در زمان های مختلف متغیر خواهد بود؛ از این رو با رعایت برخی نکات می توانید بلیط ارزان تری برای سفر خود رزرو کنید. اگر شما هم کنجکاو شدید تا بیشتر در مورد نحوه رزرو بلیط چارتری ارزان بدانید تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

خرید بلیط چارتر

منظور از بلیط چارتر چیست؟

ابتدا بهتر است با مفهوم بلیط چارتر آشنا شوید تا پس از آن به نکات خرید ارزان ترین بلیط چارتری بپردازیم. به بیان ساده می توان گفت، در این روش یک شرکت مسافرتی، تمامی یا بخشی از صندلی های یک ایرلاین یا مسیر پروازی را برای مدت مشخصی اجاره یا به اصطلاح رایج چارتر می کند. در نهایت این بلیط ها هم به صورت تورهای گردشگری و هم به طور مستقل به مسافران ارائه می شوند.

به این نکته توجه داشته باشید که قیمت بلیط های چارتری برخلاف بلیط های سیستمی که توسط شرکت های هواپیمایی عرضه می شوند، از نرخ گذاری ثابتی تبعیت نکرده و شرکت چارتر کننده با توجه به زمان پرواز، میزان تقاضا و مسیر پروازی، قیمت خاص و متفاوتی را در نظر می گیرد. به همین دلیل گاهی ممکن است، قیمت این نوع بلیط ها از بلیط های عادی یا سیستمی کمتر یا بیشتر باشد.

نکات خرید بلیط چارتری ارزان قیمت

همانطور که به آن اشاره کردیم، قیمت بلیط چارتر هواپیما توسط شرکت چارتر کننده تعیین می شود. از این رو برای پیدا کردن مناسب ترین قیمت، بهتر است به نکاتی در هنگام خرید بلیط هواپیما توجه کنید که در ادامه بیان می کنیم.

1- نزدیک به روز و ساعت پرواز، بلیط چارتری را بخرید.

به طور کلی شرکت چارتر کننده باید تمامی صندلی هایی که اجاره کرده و مسیر پروازی مشخصی در محدوده زمانی معینی دارند را به صورت کامل بفروشد. به همین دلیل اگر صندلی های هواپیما تا نزدیکی روز پرواز تکمیل نشوند، آژانس هواپیمایی در روزها و ساعات پایانی و نزدیک به پرواز قیمت بلیط ها را بسیار کاهش می دهد.

در حقیقت اگر زمان بندی دقیقی برای سفر خود ندارید و چمدان هایتان آماده است، می توانید در ساعات و روزهای نزدیک به پرواز برای خرید بلیط اقدام کنید. به این نوع بلیط ها، بلیط لحظه آخری نیز گفته می شود و معمولا از چند روز تا ۲۴ ساعت مانده به پرواز ارائه می شوند.

2- قیمت بلیط برگشت را هم در نظر بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خرید بلیط چارتر رفت، قیمت و تاریخ بلیط برگشت مسیر پروازی موردنظرتان را نیز بررسی کنید. گاهی این اتفاق می افتد که افراد بلیط مسیر رفت را ارزان خریده اند؛ اما بعدا برای بلیط برگشت، مجبور شده اند هزینه ای بیشتر از بلیط های معمولی پرداخت کنند.

در واقع باید بهترین زمان و مناسب ترین قیمت را برای بلیط رفت و برگشت خود انتخاب کرده تا کمترین هزینه را پرداخت کنید.

خرید بلیط

3- در ایام پرسفر بلیط چارتر نخرید.

قیمت بلیط چارتر در صورتی ارزان تر از بلیط سیستمی خواهد شد که چارتر کننده تمام بلیط هایش در یک مسیر پروازی به فروش نرفته باشد؛ بنابراین قیمت آن ها را بسیار کاهش می دهد. در مقابل در فصل های پیک مسافرت و روزهای پرسفر که بلیط های شرکت چارتر کننده به سرعت به فروش می رسند، قیمت بلیط هواپیما چارتری با قیمت بلیط سیستمی یکسان شده یا در بسیاری از زمان ها مانند ایام عید نوروز، ممکن است گران تر نیز بشود.

4- بلیط چارتر برای کودکان نخرید.

نکته مهم در مورد بلیط های چارتری هواپیما این است که قیمت آن ها برای تمامی سنین یکسان خواهد بود. در حالی که قیمت بلیط سیستمی برای کودکان و نوزادان نسبت به بزرگسالان متفاوت بوده و با درصدی کاهش به فروش می رسد.

از همین رو پیشنهاد می شود اگر خانوادگی سفر می کنید و کودک همراه شماست، ابتدا مجموع قیمت بلیط چارتر را برای تمام افراد محاسبه کرده و آن را با بلیط سیستمی همان مسیر با احتساب بلیط ارزان تر برای کودکان و نوزادان مقایسه کنید و در نهایت تصمیم بگیرید.

بلیط های چارتری هواپیما

5- بلیط های چارتری معمولا کنسلی ندارند.

اگر از تاریخ سفر و نام مسافران مطمئن هستید، بلیط چارتری بخرید. چرا که تعداد کمی از این بلیط ها و در مسیرهای پروازی خاصی امکان کنسلی دارند. از طرفی درصد جریمه کنسلی بلیط های چارتری معمولا به نسبت بلیط های سیستمی بالاتر است. همچنین در هیچ کدام از بلیط ها نمی توان تاریخ سفر و نام مسافر را تغییر دارد، در واقع ابتدا بلیط قبلی کنسل شده و سپس بلیط جدیدی صادر می شود. به همین دلیل ممکن است با یک اشتباه در بلیط های چارتری، هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

رزرو بلیط چارتر هواپیما با بهترین قیمت در فلای تودی

در متن بالا در مورد بلیط چارتر هواپیما اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم؛ همچنین نکات مهمی را برای خرید بلیط های چارتری با مناسب ترین قیمت برای شما بیان کردیم. در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که برای رزرو چنین بلیط هایی باید به یک مرجع معتبر مراجعه کنید تا خیالتان راحت باشد.

از همین رو برای رزرو بلیط چارتر هواپیما با مناسب ترین قیمت، می توانید روی خدمات بی نظیر سایت فلای تودی حساب کنید. در این سایت به آسانی قیمت بلیط بهترین ایرلاین های داخلی و خارجی را به مقاصد مختلف مقایسه کرده و خرید کنید.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی