تبلیغ رپورتاژ

تزریق فیلر لب چطور انجام می شود و چقدر ماندگاری دارد؟

تقویم فارسی اندروید

تزریق فیلر به لب یک عمل زیبایی رایج است که می‌تواند لب‌های پرتر و حجیم‌تری برای شما به ارمغان بیاورد؛ در واقع این روزها فیلر تزریقی رایج‌ترین روش بزرگ کردن لب است.

انواع مختلفی از فیلرهای پوستی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به لب‌ها و نواحی اطراف دهان تزریق کرد؛ اما رایج‌ترین فیلرهای موجود برای تزریق به لب حاوی اسید هیالورونیک هستند، مثل فیلر اسمایل از برند ایرانی اینووسنس.

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که به طور معمول در بدن یافت می‌شود؛ این ماده با جذب مولکول‌های آب در اطراف خود به افزایش حجم لب‌های شما کمک می‌کند.

تکنیک‌های مختلفی برای تزریق فیلر لب وجود دارد؛ این تکنیک‌ها زمانی که توسط یک پزشک ماهر اجرا شوند، نتیجه‌ای که به دست می‌آید لب‌هایی طبیعی، متعادل و هماهنگ با فرم صورت برای شما خواهد بود و بالعکس اگر برای تزریق فیلر به یک پزشک نابلد مراجعه کنید ممکن است آسیب ببینید.

فیلر لب

در ادامه‌ی این مطلب، به بررسی تکنیک‌ها و روش‌های مختلف تزریق فیلر لب می‌پردازیم و درباره‌ی مدت زمان ماندگاری فیلر لب و عوامل موثر بر آن صحبت می‌کنیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

تکنیک‌های مختلف تزریق فیلر لب

امروزه بزرگ‌ کردن لب‌ها با استفاده از فیلرهای پوستیِ هیالورونیک اسید به طور فزاینده‌ای در سراسر جهان محبوب شده، زیرا اغلب تصور می‌شود که لب‌های بزرگ‌تر، جذاب‌تر هستند. هدف از عمل بزرگ کردن لب، دستیابی به لب‌هایی صاف و پر با ظاهری طبیعی است؛ یکی از بهترین برندهای فیلر موجود در بازار برای تزریق در ناحیه لب و دستیابی به بهترین نتیجه، فیلر اسمایل اینووسنس است که به طور اختصاصی برای این ناحیه طراحی شده و از دوام خوبی برخوردار است.

تزریق فیلر لب یک تصمیم شخصی است و پیگیری تصمیمات و خواسته‌های شخصی می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

فقط قبل تزریق فیلر لب، باید:

  • از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.
  • انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید.
  • نداشتن عفونت فعال در دهان، از جمله آفت یا تبخال.

در ادامه روش‌ها و تکنیک‌های مختلف تزریق فیلر لب را برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن بررسی می‌کنیم.

 

تزریق به شیوه‌ی سنتی

محبوب‌ترین روش استفاده از فیلر لب با سوزن‌های معمولی است. پزشک از سوزن‌های قطور و نوک تیز برای تزریق فیلرهای اینووسنس به چند مکان خاص روی لب‌های شما استفاده می‌کند که ممکن است منجر به خونریزی جزئی شود، سپس به آرامی منطقه را ماساژ می‌دهد تا فیلر به طور یکنواخت پخش شود و خطر گلوله شدن آن کم شود. فیلرهای استاندارد لب معمولاً به صورت افقی به لب تزریق می‌شوند و در نتیجه توزیع یکنواخت حجم و حالت پری ایجاد می‌کنند. فیلرهای اینووسنس گزینه‌ی مناسبی برای اجرای این روش تزریق هستند.

 

تکنیک روسی

تزریق فیلر لب به شیوه روسی از عروسک‌های تودرتوی روسی و لب‌های کاملا کوبیده شده آن‌ها الهام گرفته شده است. با تزریق حجم اضافی و لیفت وسط لب‌ها، روش روسی، لب‌های شما را شبیه قلب می‌کند، در حالی که کناره‌های لب‌ها به طور معقولی در یک راستا با صورت باقی می‌مانند. محصول نهایی شبیه عروسک است و در عین حال پری و چاق بودن طبیعی را دارد. این تکنیک تزریق به جای حجم بیشتر کل لب‌ها، بیشتر بر مرکز لب‌ها تأکید می‌کند و به شما ظاهر عروسکی دلخواهتان را می‌دهد.

تفاوت بین روش سنتی تزریق فیلر لب و روش روسی چیست؟ برای تزریق فیلر لب به روش روسی، پزشک شما از سرنگ کوچک‌تری استفاده می‌کند و مقادیر کمی از فیلر را به صورت عمودی تزریق می‌کند و به جای کل لب‌ها روی وسط لب‌ها متمرکز می‌شود. بهترین فیلر برای انجام این تکنیک فیلر اسمایل اینووسنس است که به صورت اختصاصی برای ناحیه لب طراحی شده است.

 

تکنیک تزریق لب‌های قلوه‌ای

هدف تکنیک تزریق لب‌های قلوه‌ای، مدیریت شکل و حجم لب‌ها است. سوزن چندین بار در ناحیه‌ی لب سفید فرو می‌رود و مرکز آن را هدف قرار می‌دهد. اسید هیالورونیک در حین برداشتن سوزن تزریق می‌شود تا حجم مناسب داخل ناحیه عضلانی لب ایجاد شود و ساختارهای ستون مانندی ساخته شود که از لب سفید بیرون زده است، اما برای جلوگیری از پر شدن ناحیه‌ی لبه لب، رول سفید را به طور کامل پر نمی‌کنند؛ کانتور فیلتروم نیز در این روش تقویت خواهد شد.

تزریق فیلر لب

این تکنیک با تنظیم فشار روی سرنگ و زیر نظر گرفتن موقعیت نوک سوزن، حجم و کانتور لب‌های شما را مدیریت می‌کند. از سوی دیگر، لب‌های جوان به حجم بیشتری در قسمت مرکزی نیاز دارند تا ظاهری شیک داشته باشند، در حالی که بیماران مسن ممکن است بازسازی کانتور لب را انتخاب کنند.

 

تکنیک جوانسازی لب

هدف از تکنیک جوانسازی لب‌ها بازگرداندن ظاهری جوان به لب‌ها است. در این روش پزشکان، فرآیندهای خاص پیری را که بر لب بیمار و ناحیه اطراف دهان تأثیر می‌گذارد را در نظر می‌گیرند و از روش‌های درمانی مختلف برای رفع مشکلات ایجاد شده استفاده می‌کنند. ناحیه لبه‌های قرمز لب، ستون‌های فیلتروم و حجم پوست، همگی باید به عنوان بخشی از فرایند جوان‌سازی لب ترمیم شوند. حداقل دو محصول با ویژگی‌های متمایز برای رسیدگی به انواع بافت‌های لب در این تکنیک ضروری است که برای این منظور ما به شما فیلرهای اسمایل و سیلک اینووسنس را پیشنهاد می‌کنیم.

این روش جایگزین حجم از دست رفته لب و خطوط اطراف دهان می‌شود و در عین حال ساختار لبه قرمز، لب سفید و ستون‌های فیلتروم را بازسازی می‌کند. فیلرهای اسمایل و سیلک اینووسنس بهترین انتخاب‌ها برای اجرای این روش هستند چون به طور اختصاصی برای تزریق در این ناحیه طراحی شده‌اند.

 

ماندگاری فیلرهای لب چقدر است؟

فیلرهای لب معمولا بین 6 تا ۱2 ماه دوام می‌آورند. با این حال، این مسأله بستگی به سن شما و سرعت متابولیسم (تجزیه کالری‌ها) بدن‌تان دارد. افراد جوان‌تر معمولا کالری را سریع‌تر می‌سوزانند، بنابراین فیلرهای لب برای آن‌ها دوام زیادی ندارد. با این حال فیلرهای اینووسنس به دلیل کیفیت مواد اولیه و روش‌های نوین تولید، از دوام بیشتری نسبت به سایر فیلرهای مشابه برخوردار هستند.

 

نکته‌ی پایانی

لب‌ها با افزایش سن نازک و منقبض می‌شوند و خطوط عمودی ظریفی در اطراف گوشه‌های آن‌ها ایجاد می‌شود که نشانه‌ای از پیری است؛ به نظر می‌رسد لب‌های نازک پیرتر به نظر می‌رسند و ظاهری غمگین به چهره می‌بخشند. اگر به دنبال تکنیک مناسب برای تزریق فیلر لب برای لب‌های نازک هستید که با اثرات پیری مقابله کند، تکنیک جوان‌سازی لب برای بازگرداندن پری طبیعی و فرم دادن به لب‌ها ایده‌آل است.

برای حجیم کردن و توپر کردن لب‌ها، روش تزریق فیلر معجزه می‌کند. حجم دادن به لب‌ها همچنین می‌تواند چهره را شاداب کند و ظاهری جوان‌تر به شما بدهد. برای تغییر شکل لب‌ها، تکنیک‌های برجسته‌سازی لب قلوه‌ای و روسی می‌توانند نتایج فوق‌العاده‌ای داشته باشند.

فیلرهای لب، لب‌ها را برجسته، صاف و حجیم کرده و در عین حال ظاهر طبیعی فرد را حفظ می‌کنند. همچنین ممکن است از فیلر لب برای پرکردن خطوط عمودی لب ،حجیم‌تر یا متقارن‌تر جلوه دادن لب‌ها استفاده شود. بهترین روش تزریق فیلر لب روشی است که اهداف زیبایی را بدون حجیم کردن بیش از حد لب‌ها برآورده کند و اگر نتایج رضایت بخش نبود، بتوان فیلر را به راحتی حذف کرد. فیلرهای اسید هیالورونیک اینووسنس محبوب‌ترین نوع فیلر هستند زیرا نتایج ثابتی ایجاد می‌کنند و کمترین خطر را دارند.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی