مد آقایان مد و زيبايي مد و مد گرايي

ترکیب رنگ ها در لباس پوشیدن آقایان

تقویم فارسی اندروید

برخی از آقایان هنگام انتخاب لباس در ترکیب رنگ ها دچار سردرگمی می شوند. شاید در نگاه اول کمی گیج کننده برسد اما بسیار ساده است. در این مورد تا کنون چه مطالبی خوانده اید؟ آبی و سبز نباید با هم ست شود؟ دوست دارید بر خلاف قوانین مد عمل کنید؟ در این مقاله شما با چگونگی ترکیب رنگ ها به شیک ترین حالت ممکن آشنا می شوید.

ترکیب رنگ
مد آقایان

استایل کلاسیک

وقتی استایل تان را کلاسیک نگه دارید در واقع ریسک نکرده اید و هیچ چیزی را از دست نمی دهید. ترکیب رنگ های کلاسیک اغلب بهترین انتخاب است. مثلا برای ترکیب رنگ با یک پیراهن سفید می توانید از هر رنگی که می خواهید استفاده کنید. به طور کلی وقتی رنگی را با رنگ های کلاسیک ترکیب می کنید امکان اشتباه کمتری وجود دارد.

خاکستری، مشکی، سفید، قهوه ای و سرمه ای رنگ های کلاسیک محسوب می شوند که معمولا باید 80% کمد مردان را در بر بگیرند.

ترکیب رنگ کلاسیک سرمه ای و خاکستری

ترکیب این دو رنگ در عین سادگی بسیار شیک و زیباست. در اعصار مختلف از این دو رنگ در کنار هم استفاده شده و هنوز هم زیبایی و وقار خود را از دست نداده است.

ترکیب رنگ

از رنگ های تیره تر استفاده کنید.

اگر رنگ های کلاسیک از نظر شما خسته کننده هستند اما هنوز هم می ترسید از رنگ های دیگر استفاده کنید بهتر است برای شروع رنگ های تیره تر را به کار ببرید. به طور مثال اگر جرات استفاده از رنگ قرمز را ندارید، زرشکی را جایگزین کنید یا اگر در استفاده از رنگ آبی دو دل هستید از رنگ سرمه ای استفاده کنید. این کار را همچنین برای رنگ های سبز، زرد و… نیز می توانید به کار ببرید.

ترکیب رنگ

چگونگی استفاده از رنگ های دیگر

برای استفاده از رنگ های روشن شما دو راه پیش رو دارید و اینکه کدامیک را به دیگری ترجیح می دهید به سلیقه شخصی شما باز می گردد.

1. از پوشیدن لباس های رنگی نترسید:

اگر شما عاشق یک نیم بوت قرمز رنگ هستید اما در استفاده از آن مطمئن نیستید، پاسخ ما به شما ساده است. حتما آن نیم بوت قرمز رنگ را به پا کنید. استفاده از رنگ شاید کمی ریسکی باشد اما این اجازه را می دهد تا شما شخصیت خود را راحت تر به دیگران معرفی کنید. شلوار زرد؟ پیراهن قرمز؟ چه ایرادی دارد؟ کافیست با تن پوست شما هماهنگ باشد.

فقط به یاد داشته باشید وقتی از رنگ هایی که جلب توجه می کنند استفاده می کنید، همیشه آن را با یک رنگ کلاسیک خنثی همراه کنید تا آن رنگ بهتر خود را نشان دهد.

پس در استفاده از رنگ ها خجالت را کنار بگذارید.

ترکیب رنگ

2. از رنگ ها به طور نامحسوس استفاده کنید:

روش دوم روش محبوب تریست. شما می توانید از روش لایه بندی استفاده کنید. به طور مثال رنگ غالب لباس هایتان خاکستری باشد و تنها از یک پیراهن قرمز زیر لباس تان استفاده نمایید. غیر از این می توانید رنگ ها را در اکسسوری هایتان استفاده کنید. کراوات، کلاه، ساعت و… می تواند رنگی باشد و شما امضای خود را در استایل تان با تزریق کمی رنگ به دیگران نشان دهید.

روش دیگر هم این است که از رنگ های بسیار روشن استفاده کنید که مدیریت شان ساده تر است و به راحتی ست می شوند.

ترکیب رنگ

از 2،3 رنگ استفاده کنید.

اصلا پیچیده نیست. سعی کنید هیچوقت بیشتر از دو تا سه رنگ در لباستان دیده نشود. استفاده از بیشتر از دو، سه رنگ می تواند ست کردن سخت تری به دنبال داشته باشد.

نکته دیگر این است که همیشه یک رنگ را به عنوان پایه انتخاب کنید و سپس به دنبال رنگ های هماهنگ با آن بگردید. به طور معمول این رنگ پایه، رنگ تیره تر یا رنگ کلاسیک است. این روش راحت تریست.

ترکیب رنگ

آزمایش

بهتر است مدتی روش هایی که در این مقاله آموختید را مورد آزمایش قرار دهید و بهترین ها را برای خود انتخاب کنید.

همچنین می توانید روش ها و نکاتی که خودتان استفاده می کنید را برای ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی