تغذيه سالم تناسب اندام سلامت سلامت جسمي

بی‌اشتهایی عصبی چيست ؟ / زن ۱۸ کیلویی از بیماری‌اش می‌گوید

ی‌اشتهایی عصبی (Anorexia nervosa) نوعی اختلال در غذا خوردن است که در آن بیمار از خوردن غذا به میزان کافی امتناع می‌کند، در حالی که احساس گرسنگی نیز می‌کند...
تقویم فارسی اندروید

بی‌اشتهایی عصبی (Anorexia nervosa) نوعی اختلال در غذا خوردن است که در آن بیمار از خوردن غذا به میزان کافی امتناع می‌کند، در حالی که احساس گرسنگی نیز می‌کند. بی‌اشتهایی عصبی یک اختلال روانی جدی است که خارج از کنترل فرد است. یک دختر یا زن جوان که شروع به گرفتن رژیم غذایی می‌کند تا وزنش را کم کند، اگر این وزن کم کردن تحت کنترل نباشد فرد در ادامه چرخه بی‌پایان کم غذا خوردن و ترس از غذا خوردن به نقطه‌ای می‌رسد که نمی‌تواند غذا بخورد. این بیماری یکی از تهدیدکننده‌ترین بیماری های زنان است.

راشل فراخ ۱۰ سال است که به بیماری بی‌اشتهایی عصبی دچار شده است
راشل فرخ ۱۰ سال است که به بیماری بی‌اشتهایی عصبی دچار شده است

در این بیماری فرد از وزن فعلی خود راضی نیست، از چاق شدن وحشت می‌کند و تصور بسیار بدی از اندام خود دارد. فردی که به این بیماری دچار است با وجود لاغر بودن رژیم می‌گیرد، بعد از خوردن غذا تمام تلاش خود را می‌کنند تا استفراغ کنند، همواره وزن خود را بیشتر از آن‌چه هست می‌گوید. لذا این بیماری یک بیماری روانی زنانه محسوب می‌شود.

اگر چنین نشانه‌هایی را در فردی دیدید، بدانید که او به یک بیماری فوق‌العاده سخت دچار است و سریعا باید معالجه شود در غیر این‌صورت با خطر مرگ روبرو خواهد شد. در حالی که خودش قبول نمی‌کند که بیمار است!!

راشل فرخ بیش از ۱۰ سال است که به بی‌اشتهایی عصبی دچار شده است.

راشل فرخ ۳۷ ساله که حدود ۱۸ کیلوگرم وزن دارد بیش از ۱۰ سال است که به بیماری بی‌اشتهایی عصبی حاد دچار است. راشل و همسرش فیلم خود را (که در ادامه می‌بینید) در یوتیوب پخش کردند و تاکنون ۱۲۰۰۰۰ دلار کمک مالی دریافت کرده‌اند تا بتوانند فرآیند درمان را طی کنند.

اما راشل فرخ می‌گوید: این فیلم را برای کمک به دیگران منتشر کرده است. او می‌گوید: من می‌خواستم آگاهی‌ها در مورد این بیماری را بالا ببرم چون معمولا اینگونه بیماری ها مورد توجه قرار نمی‌گیرد، در حالی که خطرناک‌تر از بسیاری از بیماری‌های دیگر است و درست وقتی به فکر می‌افتید که دیگر بسیار دیر شده است. من با این بیماری مبارزه خواهم کرد و به همه‌ی زنان نشان خواهم داد که این بیماری وحشتناک در مقابل قدرتی که ما داریم بسیار کوچک است.

اما پس از این‌که همسرش در صفحه‌ی رسانه‌های اجتماعی خود نوشت که همسرش هم‌اکنون در نقطه‌ای حیاتی قرار دارد و نیازمند کمک هستند، مردم کاری شایسته انجام دادند و در عرض چند روز کمک فراوانی به او کردند. این نمونه‌ها امید یک زندگی خوب را می‌دهند.

 دکترِ راشل می‌گوید او باید سعی کند تا کم‌کم کالری دریافت کند، اگر به صورت یکجا زیاد کالری دریافت کند امکان مرگ او زیاد است لذا باید کاملا مراقب او بود. او حتی با خوردن یک چیزبرگر ممکن است بمیرد.

گردآوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

منبع: cnn

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی