تناسب اندام روانشناسي و سلامت روان سلامت سلامت جسمي

با عوارض رواني مصرف قرصهاي لاغري آشنا شويد

تقویم فارسی اندروید

برخی افراد با استفاده از داروهای کاهش وزن به امید رسیدن به وزن دلخواه هستند در صورتی که بررسی ها نشان می دهد ، این داروها در بسیاری موارد منجر به مشکلات روحی و افسردگی در افراد می شود…

بررسی های محققان در کالیفرنیا نشان می دهد، داروهای های لاغری باعث ابتلا به بیماری افسردگی شده و یا این بیماری را تشدید می‌کند و در برخی موارد حتی فرد اقدام به خودکشی می کند.

با توجه به اینکه چاقی یکی از معضلات قرن حاضر است و بسیاری افراد با آن رو به رو هستند و به بهانه های مختلف از رژیم غذایی و ورزش خودداری کرده و یا برنامه مناسبی را تحت نظر پزشک شروع نمی کنند بلکه برای مدت کوتاهی از رژیم های سخت پیروی می کنند و پس از مدتی خسته شده و دوباره بیشتر می خورند به همین دلیل به داروهای لاغری رو می آورند.

V1377001455

لازم به ذکر است ، تبلیغات این گونه داروها نیز به طور گسترده ای افزایش یافته است و بسیاری افراد به دنبال امتحان این شیوه می روند.

همچنین ، در تبلیغات دیده می شود که قرصهای با دوز بالاتر از ۲۰ میلی گرم توانایی کاهش وزن افراد را تا بیش از ۱۰ کیلو دارد اما مسئله اینجاست که این گونه داروها تاثیرات منفی بیشتری بر وضعیت روحی افراد و ابتلا یا بروز افسردگی در آنها دارند.

در عین حال با توجه به اینکه بسیاری از افراد چاق خود تا حدودی به علت عدم رضایت از وضعیت خود یا مسائل دیگر آمادگی برای افسردگی دارند مصرف بدون نظر پزشک این عارضه را تشدید می کند.

منبع: مهر

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی