سلامت سلامت جسمي

اگر به مقدار کافی آب ننوشید دچار اين مشکلات می شوید

این علائم به شما میگوید که شما به نوشیدن آب بیشتر در طول روز نیازمندید. اگر به مقدار کافی آب ننوشید دچار مشکلات زیر می شوید...

سایت دیلی میل نوشت: این علائم به شما میگوید که شما به نوشیدن آب بیشتر در طول روز نیازمندید. اگر به مقدار کافی آب ننوشید دچار مشکلات زیر می شوید.

نوشيدن آب -7ganj.ir

  • کاهش ادرار

شما باید 5 بار در روز ادرار کنید و رنگ ادرارتان باید زرد روشن باشد اگر شما به اندازه کافی آب ننوشید ممکن است که در طول روز کمتر ادرار کنید و رنگ ادرارتان زرد تیره می شود و مایعات اضافی و سموم از بدنتان دفع نمی شود.

  • عفونت های دستگاه ادراری

عفونت دستگاه ادراری به دنبال کم نوشیدن آب است. اگر مواد سمی از بدنتان دفع نشود باعث آسیب غشایی مخاطی ادرار و التهاب مثانه و التهاب دستگاه ادراری می شود. و علائم آن عبارت است از سوزش ادرار و درد هنگام ادرار می باشد.

  • یبوست

حرکات نادر روده نشانه دیگری از کمبود آب در بدن است. همان لحظه ای که غذا جویده می شود وارد روده بزرگ می شود و اگر به اندازه کافی آب بنوشیم مایع به مدفوع اجازه می دهد که درست و بدون درد از روده بزرگ دفع شود . اما کمبود آب در بدن موجب سفت شدن مواد دفعی در روده بزرگ می شود و دفع آنها با درد و سختی همراه می شود.

  • خشکی دهان

اگر در طول روز آب کمتری بنوشید بزاق دهان شما کمتر ترشح می کند و باعث خشکی دهان می شود.

  • فقدان اشک

یکی از علائم مهم کمبود آب در بدن فقدان اشک هنگام گریه است چون مجرای اشک خالی از آب است.

گردآوري: گروه هفت گنج

منبع: جام

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی