سلامت سلامت جسمي

اين افراد حتما واکسن آنفلوآنزا بزنند

دبیر انجمن پزشکان کودکان با اشاره به اینکه استفاده از واکسن آنفلوآنزا در کشور برای همه ضرورت دارد، گفت: عفونت‌های تنفسی بیشترین بیماری شایع میان کودکان ایرانی است...

دبیر انجمن پزشکان کودکان با اشاره به اینکه استفاده از واکسن آنفلوآنزا در کشور برای همه ضرورت دارد، گفت: عفونت‌های تنفسی بیشترین بیماری شایع میان کودکان ایرانی است.

واكسن آنفلوانزا
واكسن آنفلوانزا
محمدرضا بلوساز در رابطه با استفاده از واکسن آنفلوآنزا اظهار داشت: استفاده از این واکسن در کشور برای همه ضروری است ولی از آنجایی که تعداد افراد زیاد بوده و گروه‌های پرخطر نیز وجود دارند اولویت استفاده با کودکان زیر 5 سال و افراد بالای 60 سال است.
وی با اشاره به اینکه واکسن آنفلوآنزا در کشور گران است و مردم باید هزینه آن را خودشان پرداخت کنند، افزود: افرادی که مبتلا به بیماری‌های قلبی، تنفسی، خونی، کلیوی، مزمن و نقص ایمنی هستند باید استفاده از واکسن آنفلوآنزا را مورد توجه خود قرار دهند.
دبیر انجمن پزشکان کودکان ادامه داد: کودکان زیر 6 سال نیاز به دو واکسن آنفلوآنزا در سال و کودکان بالای 6 سال، سالانه یکبار در سال به این واکسن نیاز دارند.
بلورساز در رابطه با برندهای تائید شده واکسن آنفلوآنزا بیان داشت: برندهای هلندی این واکسن مورد تائید انجمن پزشکان کودکان قرار گرفته و در تمام داروخانه‌های کشور موجود است البته تزریق این واکسن بهتر است زیر نظر پزشک انجام گیرد.
وی در رابطه با بیشترین علت مراجعه خانواده‌ها به پزشک متخصص اطفال گفت: بیماری‌های عفونت تنفسی همچون گلودرد، گوش‌درد، سینوزیت، ذات‌الریه میان کودکان ایرانی شایع است لذا به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم به محض مشاهده علائم بیماری در کودکانشان از فرستادن آنها به مدرسه جداً‌ خودداری کنند.
دبیر انجمن پزشکان کودکان تصریح کرد: واکسیناسیون کامل کودکان ضرورت دارد همچنین نوشیدن مایعات فراوان و مراجعه سریع به پزشک اطفال در جلوگیری از شیوع بیماری‌های تنفسی میان کودکان لازم است.
تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی