سبك زندگي موفقيت در زندگي

5 دلیل برای عدم استفاده از گوشی های موبایل

تقویم فارسی اندروید

امروزه در همه جای دنیا استفاده از گوشی های موبایل ، پدیده روزافزونی است که بین مردم رواج پیدا کرده است. به کمک گوشی های موبایل می توانید وضعیت آب و هوا را چک کرده و یا ایمیل هایتان را بررسی کنید. این گوشی های هوشمند حتی به شما این امکان را می دهند که جلسات مهم تان را پیگیری کرده و به صورت آنلاین به کارهایتان برسید یا به عنوان ساعت زنگدار از آن ها استفاده کنید.

5 دلیل برای عدم استفاده از گوشی های موبایل

حتی به کمک این گوشی ها یا دیگر ابزار تکنولوژی می توانید اخبار را چک کرده و یا با سرچ در گوگل جواب تمام سوالات تان را در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کنید. برخی از افراد به کمک این دستگاه ها کودکان شان را در خانه زیر نظر گرفته و یا حیوانات خانگی شان را مراقبت می کنند. تماس های تلفنی هم که از قابلیت های اولیه ی گوشی های موبایل است که گاهی اتفاقات مهم را با این تماس ها می توانید ردیابی کنید.

با کمک تکنولوژی هایی که این گوشی ها در اختیار ما می گذارند می توانیم همه جا باشیم و تنها با یک کلیک به کارهایمان برسیم. در آیفون میتوانید سوال هایتان را از یک زن مرموز به نام Siri بپرسید و به کمک نقشه های گوگل یا برنامه های آنلاین دیگر هر مکانی که می خواهید، به راحتی پیدا کنید.

با کمک این گوشی ها همه چیز قابل ردیابی بوده و هر اطلاعاتی که بخواهید به راحتی در اختیار شماست.

به همان اندازه که استفاده از گوشی های همراه در زندگی می تواند برایتان موثر و کمک کننده باشد در عین حال می تواند یک عامل بازدارنده و مخل در زندگی شما هم به حساب بیاید. استفاده از گوشی های موبایل سبب می شوند که هر چه بیشتر در جهان مجازی غرق شده و از جهان واقعی غافل شوید. اولین چیزی که بعد از بیدار شدن از خواب در صبح به ذهن شما می آید چیست؟ این که برنامه تان برای امروز چیست و یا حال اطرافیان تان و یا خودتان چگونه است و یا اینکه گوشی تان کجاست؟

اگر به دنبال کاهش اعتیاد و استفاده از گوشی موبایل تان هستید و می خواهید بیشتر از قبل به دنیای غیر مجازی اطراف تان توجه کنید در این مقاله از 7 گنج با ما باشید تا راهکارهایی به شما ارائه بدهیم.

من هم درست مانند شما به استفاده از تمام خدمات گوشی های موبایل علاقه داشتم و حتی به آن معتاد بودم اما هم اکنون با کمک گرفت از راهکارهایی که در ادامه می گویم می توانم به راحتی بر علاقه ام به گوشی موبایل غلبه کرده و آن را در خانه بگذارم.

البته کاربردهای گوشی های همراه بر هیچ کس پوشیده نیست اما می خواهم در ادامه 5 دلیل برای عدم استفاده از گوشی های موبایل و مضرات آن به شما بگویم تا خودتان برای ترک آن به تکاپو بیفتید.

استفاده از گوشی های موبایل

  1. تمرکز حواس بیشتر در پی عدم استفاده از گوشی های موبایل

بیایید این قضیه را باور کنیم که تنها یک الارم و چک در خصوص یک مسئله حتی بی اهمیت می تواند حواس شما را پرت کرده و تمرکزتان را به هم بزند. مهم نیست که بسیاری از دوستان شما در فیسبوک یا اینستاگرام پست جدیدی گذاشته و حرف تازه ای دارند. می توانید در هر زمانی آن ها را چک کنید اما کارهای تان را اگر در زمان مشخص شده انجام ندهید ممکن است دیگر نتوانید وقت از دست رفته را جبران کنید. اگر شما هزاران نفر را در اینستا یا توییتر دنبال می کنید فراموش نکنید که زندگی خودتان باید در اولیت قرار داشته و خدشه ای به آن وارد نشود.

  1. آرامش بیشتر

این ممکن است احمقانه باشد اما همین که لازم نیست به کمک هدست یا هنزفری به صدای کسی گوش دهید می تواند شما را آرام تر بکند. این کار به شما اجازه شنیدن آواز پرندگان و یا صدای باد در میان شاخه ها را می دهد. به این ترتیب هر لحظه تغییرات را بهتر و بیشتر از پیش حس کرده و حس بهتری خواهید داشت. می توانید مثل زمان های قدیم یک کتاب را به صورت واقعی ورق زده و بخوانید و نگرانی در خصوص گوشی موبایل تان نداشته باشید.

  1. ارتباط بیشتر با مردم در صورت عدم استفاده از گوشی های موبایل

این مورد با استفاده از گوشی های موبایل که در اصل وسیله ای برای ارتباط هستند، کمی تضاد دارد. اما واقعیت این است که پیام های متنی و یا چت کردن آنلاین باعث عدم ارتباط چشمی شده و شما را از ارتباط حضوری با افراد محروم می کند. قبل از گوشی های هوشمند لازم بود شماره تلفن افراد را به خاطر بسپارید تا بتوانید به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنید. همیشه افراد مهم زندگی تان به نوعی در جایی از ذهن تان یا دفترچه تلفن تان ثبت شده بودند و شما مدام به یادشان بودید. اما حجم وسیع ارتباطات امروز شما را از توجه بیشتر و لازم به افراد مهم زندگی تان هم محروم می کند.

  1. تقویت حواس پنجگانه

با حضور دائم در فضای مجازی عادت می کنید تصاویر غذاها را ببینید بدون آنکه طعم آن را بچشید و یا عکس نوزادان را ببینید بدون اینکه آن ها را در آغوش گرفته  و یا لمس کنید. به این ترتیب کم کم حس های پنجگانه شما کارایی خود را از دست داده و کمتر از قبل استفاده می شوند. این کم کاری آن ها سبب ضعف می شود. اگر گوشی های موبایل را کنار بگذارید مجبور خواهید بود بیش از پیش از حواس پنجگانه خود استفاده کرده و آن ها نیز به مرور زمان تقویت می گردند.

  1. کمی مرموز و خاص شوید

اینکه شما تمام مسائل زندگی تان را به اشتراک گذاشته و با دیگران در خصوص آن ها صحبت می کنید می تواند زندگی را برایتان کسل کننده و شما را فردی بدون جذابیت و کسل کننده کند. البته گاهی به اشتراک گذاشتن برخی اتفاقات با دیگران می تواند هیجان انگیز باشد اما اینکه شما مهمانی عصرانه دوست تان را یا خرید نوشابه از سوپری را هم به اشتراک میگذارید باعث می شود دیگر دوستان تان همه چیز را در خصوص شما بدانند و وقتی با هم رو به رو می شوید هیچ حرف تازه ای برای گفتن نداشته باشید.

اجازه دهید گاهی برخی اتفاق ها برای شما مثل یک راز بین خودتان و افراد مهم زندگی تان بمانند تا جایگاه افراد در زندگی تان به هم نریزد و همه چیز زندگی شما را هر کسی نداند.

در نتیجه:

فناوری در مسیر بهبود زندگی شما و کمک به راحتی و آسایش شما به مسیرش ادامه می دهد. ما نیز از آنجایی که نمی خواهیم از تغییرات روز دنیایمان غافل بمانیم به سرعت به دنبال تغییرات و تکنولوژی های جدید می رویم و دغدغه پنهان مان کشف چیزهایی است که شاید ما را از مسیر زندگی مان دور کند. کم خوابی شبانه، خستگی مفرط، افسردگی، احساس پوچی در زندگی و غیره همه پیامدهای این نوع زندگی است که می تواند شما را از پا در بیاورد

پس دفعه بعد که از خانه خارج شدید کمی گوشیتان را از خود دور کرده و به جای گوش دادن به آهنگ به صدای باد یا پرندگان گوش دهید و به جای چرخیدن در فضای مجازی به چشمان رهگذران دور و برتان نگاه کنید. تمام فرایندهایی که اتفاق می افتد را حس کنید و اجازه دهید دنیا شما را در بر بگیرد و شما هم با آغوش باز او را بپذیرید.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی