اخبار پزشكي و بهداشتي اخبار داغ

80 درصد زنان بهره به اجبار ختنه شده اند

تقویم فارسی اندروید

80 درصد زنان بهره به اجبار ختنه شده اند

ختنه ی زنان کار وحشیانه ایست. تعداد زیادی از زنان بهره بدون میل خودشان ختنه شده اند. با هفت گنج همراه باشید.

ختنه اجباری زنان

 

یک خبر تکان دهنده.، 80 درصد از زنان جامعه ی مذهبی Bohra اندام تناسلی خود را از دست داده اند.
زنان هندی از جامعه ی دینی بهره بدون اینکه خودشان بخواهند ختنه شده اند و اندام تناسلی شان را از دست داده اند. یک نظر سنجی از زنان جامعه ی دینی بهره نشان داد که در 80 درصد از آن ها ختنه به صورت اجباری و در دوران کودکیشان انجام شده است.

بهره یک آیین دینی است که حدود 1.5 تا 2 میلیون پیرو دارد و بیشتر پیروان آن از کشور هندوستان می باشند. و برخی از پاکستان عده ی کمی هم اهل کشور های شرق آفریقا هستند. این آیین رسوم عجیب زیادی دارد که یکی از آن ها ختنه کردن زنان به بهانه ی جلوگیری از فاسد شدن آن ها می باشد! در این رسم معمولا مادرها دختر هنگامی که دخترشان فقط 6/7 سال سن دارد او را به اجبار پیش کسانی که این کار را انجام می دهند می برند تا با برش بخشی از اندام تناسلی مانع از لذت جنسی در آن ها شوند. این افراد معمولا زن را برای جلوگیری از فاسد شدن ختنه می کنند ولی همچنان وی مجبور به هم خوابگی با همسرش است.

با تحقیقاتی که از سال 2015 روی زنان پیرو این آیین در هندوستان شد متوجه شدند که حداقل 80 درصد آن ها به میل و رغبت خودشان تن به این کار منی دهند. آن ها از اکثرا از کودکی مورد این ظلم وحشیانه قرار می گیرند آن هم به دست والدین خودشان. همچنین از آن جایی که مادرانشان، اقوام یا نزدیکانشان هم این پروسه را طی کرده اند و هنوز کودکی بیش نیستند حتی نمی توانند بفهمند که چه بلایی بر سرشان می آید. اغلب آن ها در بزرگسالی و در پی مشکلات روانی که دارند و پس از آن که تفاوتشان را با دیگران درک کردند باز این اتفاق را به یاد می آوردند.

در هند به منظور بالا بردن سطح آگاهی زنان یک کمپین راه افتاد تا آن ها را از اصل ماجرا آگاه کنند و به کمک خودشان به مرور این رسم غلط را ریشه کن کنند. همچنین فعالیت هایی هم برای غیرقانونی کردن این کار توسط دولت هند انجام شده است که تاکنون 42000 امضا جمع کرده است. این کمپین به داستان ختنه شدن این زنان بی گناه گوش می دهند و گاهی داستان های وحشتناکی از این رسم مسخره روایت می شود. به علاوه هم اکنون زنان زیادی هستند که برای ریشه کن کردن این رسم غلط با خانواده هایشان مبارزه می کنند اما به نتیجه ای نمی رسند.

برای ختنه شدن زنان بخشی از کلیتوریس آن ها با یک تیغ معمولی و در شرایط غیر بهداشتی برداشته می شود. هم اکنون برخی پزشکان معتقدند که می شود با بازسازی کلیتوریس دوباره احساسات جنسی زنانه را به این قربانیان بازگرداند البته این درمان به اندازه ی خود این رسم هم رایج نیست و مراکز درمانی کمی در دنیا برای این کار وجود دارند. همچنین پزشکان معتقدند جبران وضعیت این زنان چه از نظر پزشکی و چه روانی به طور کامل ممکن نیست.  این زنان در جامعه ی عقب افتاده و سنتی خود نیز به شدت تحت فشارند. جامعه ی دینی بهره زنان ختنه نشده را ناپاک دانسته و از خود می رانند. همچنین زنانی که به دنبال درمان یا اعتراض باشند به هرزگی متهم می شوند. نظر شما چیست؟

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی