اسرار خانه داري سبك زندگي مطالب اختصاصي

14 كاربرد بي نظير پودر بچه در خانه داري، سلامت و زيبايي !

اگر فکر می‌کنید که پودر بچه تنها برای نوزاد كاربرد دارد ، با ما همراه شويد تا بفهميد كه سخت در اشتباه هستيد. در ادامه كاربردهاي بي نظير پودر بچه در خانه داري، سلامت و حتي زيبايي را برايتان گردآوري كرده ايم...
تقویم فارسی اندروید

اگر فکر می‌کنید که پودر بچه تنها برای نوزاد كاربرد دارد ، با ما همراه شويد تا بفهميد كه سخت در اشتباه هستيد. در ادامه كاربردهاي بي نظير پودر بچه در خانه داري، سلامت و حتي زيبايي را برايتان گردآوري كرده ايم…

كاربردهاي پودر بچه
كاربردهاي پودر بچه

مشکلاتی که می توانید با پودر بچه آنها را حل کنید:

1- گردنبند و زنجیرهای گره خورده را با پودر بچه باز کنید

زمان خود را برای باز کردن جواهرات گره خورده هدر ندهید. گره‌ها را با کمی پودر بچه شل کنید و با یک سوزن آنها را از هم باز کنید.

2- پاهای عرقی

با ریختن این پودر بر کفش‌هایتان از بو گرفتن پاهایتان جلوگیری کنید. جوراب پا نکنید، این پودر پایتان را خشک می‌کند و بدون نگرانی می‌توانید آنها را در کفش کنید.

3- کارت‌های کثیف به هم چسبیده را با پودر بچه جدا کنید

وقتی که کارت‌هایتان کثیف شد، آنها را در یک پاکت ریخته و چند قاشق پودر بچه در آن بریزید و سپس خوب تکانش دهید. سپس با یک حوله‌ی کاغذی آنها را پاک نمایید.

4- از بین بردن بوی لوازم خانگی آنتیک و عتیقه با پودر بچه

بکی (Becky) از Clean Mama می‌گوید: “من دوست دارم که با کمی پودر بچه کمد‌ها را تازه نگه دارم”. می‌توانید برای از بین بردن بوی لوازم آنتیک نیز استفاده نمایید.

5- خنک شدن در شب‌های گرم تابستانی با پودر بچه

خوابیدن در تختی گرم و پر از عرق برای هیچ کس خوشایند نیست. پودر را بر رو تختی بریزید تا عرق را جذب کرده و در طول خواب خنکتر بمانید.

6- دور کردن مورچه‌ها از خانه تان با پودر بچه

شما می‌توانید با ریختن پودر بچه در مسیرشان از ورود این جانوران مزاحم به آشپزخانه جلوگیری کنید (مورچه‌ها رایجه پودر بچه را دوست ندارند)

7- از بین بردن لکه‌های روغنی با پودر بچه

وقتی روغن سالاد بر لباستان می‌ریزد نترسید. شما می‌توانید با ریختن پودر بچه پیش از اینکه روغن به پارچه بچسبد آن را جذب نمایید.

8- دستکش های ظرفشویی و پودر بچه

خانم‌های خانه حتما با این مورد مواجه شده‌اند که گاه لایه دورنی دستکش‌های ظرفشویی به هم می‌چسبند و هرچقدر هم تلاش نمایی نمی‌توانی دست را داخل آن کنی. به جای آن که زور وارد کنید و در آخر هم دستکش پاره شود، درون آن پودر بچه بریزید و بگذارید مدت زمانی در آن بماند و بعد خواهید دید که به راحتی قابل استفاده است.

این کار باعث می شود تا دستکش ها تازه‌تر بمانند و دست تان راحت‌تر در آن وارد شود.

9- کفپوش‌های چوبی پر سر و صدا

پودر بچه را در شکاف‌ها و ترک‌های کف پوش چوبی خانه تان بریزید تا از شر صدای جیر جیر کننده‌ی آن راحت شوید. پودر اضافی را پاک کنید و از سکوت لذت ببرید.

10- جدا کردن ماسه از پاهای تان با پودر بچه

جامیلین  Jamielyn  گفته است: “من همیشه در هنگام رفتن به ساحل یک بسته پودر بچه نیز همراهم می‌برم و در پایان روز آن را بر روی پوستم می‌مالم و ماسه به راحتی جدا می‌شود.”

11- مژه‌های کم پشت

یک تکه پنبه را با پودر بچه آغشته کرده و بر روی مژه‌های خود بمالیدسپس ریمل بزنید. این کارحجمی که به مژه‌هایتان می‌افزاید شما را غافلگیر خواهد کرد.

12- جلوگيري از چسبيدن لاستيك به تيوپ

 

ميتوانيد پود بچه را در لاستيك بريزيد تا تیوپ به تایر نچسبد.

13- از کتاب‌ها محافظت می‌کند 

فصولی که بادهای موسمی دارد، بدترین فصل برای دوستداران کتاب است. رطوبت موجود در این فصول، باعث ایجاد کپک و قارچ در کتاب‌ها می‌شود و آن‌ها را از بین می‌برد. بر روی صفحاتی از کتاب که رو به خرابی است، پودر بچه بریزید و آن را در زیر آفتاب بگذارید خشک شود.

14- از بين بردن چربي مو

برخی اوقات پیش می‌آید که با عجله می‌خواهید مهمانی بروید و وقتی برای استحمام نیست اما موهایتان هم کدر و چرب هستند. بر روی موهایتان پودر بچه بریزید و به کف سر هم بمالید. بعد از کمی، با یک شانه موها را پاک کنید و حواستان باشد که هیچ گردی باقی نماند. پودر بچه موقتا چربی مو را می‌گیرد و موها را زیبا نشان می‌دهد. اما به محض برگشت به خانه حتما موهایتان را بشویید.

پودر بچه را همچنین می توانید قبل از آرایش برای از بین بردن چربی صورتتان استفاده کنید. کمی از آن را روی قلم مو یا پد بپاشید و با ملایمت روی صورتتان بزنید. مراقب باشید در حین این کارها پودر بچه را استنشاق نکنید چون مضر است.

گردآوری و تنظیم: گروه هفت گنج 

www.7ganj.ir

منابع: سيمرغ / مهر / ايلنا

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی