اخبار پزشكي و بهداشتي اخبار داغ

اعلام وضعیت زرد شیوع آنفلوانزا در کرمان

علیرضا رزم حسینی ظهر سه شنبه در شورای سلامت استان اظهار کرد: اقدام جدی در حوزه پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی می توانست از بروز بیماری آنفلوانزا نوع H۱N۱ جلوگیری کند...
تقویم فارسی اندروید

 علیرضا رزم حسینی ظهر سه شنبه در شورای سلامت استان اظهار کرد: اقدام جدی در حوزه پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی می توانست از بروز بیماری آنفلوانزا نوع H۱N۱ جلوگیری کند.

آنفولانزا
آنفولانزا

وی ادامه داد: این بیماری در همه کشورها شیوع دارد و کرمان نیز به دلیل حضور اتباع بیگانه بیشتر در معرض خطر شیوع اینگونه بیماری ها قرار دارد.
رزم حسینی بر لزوم افزایش حساسیت جامعه در خصوص شیوع بیماری آنفلوانزا تاکید کرد و افزود: رسانه ها در این زمینه به صورت جدی وارد شوند.
نماینده عالی دولت در استان کرمان همچنین دستور تشکیل ستاد بحران با حضور مسئولین بهداشتی را صادر کرد و گفت: آیین نامه ای در این خصوص تدوین و به دستگاه های دولتی ابلاغ شود که در صورت نیاز اقدامات لازم صورت پذیرد.
رزم حسینی ادامه داد: همچنین باید سازمان تبلیغات اسلامی موارد لازم در خصوص پیشگیری از بروز بیماری را به هیئت های مذهبی ابلاغ کند تا زائران حاضر در کربلا اقدامات پیشگیرانه را به صورت جدی رعایت کنند.
وی شمار زائران کرمانی را حدود ۳۵ هزار نفر دانست و افزود: با توجه به اینکه این افراد در تماس با جمعیتی عظیم در عراق بوده اند باید اقدامات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری ها انجام شود.
استاندار کرمان گفت: دستگاه های متولی باید در این خصوص برنامه ریزی کرده و به خانواده های زائران نیز نکات لازم گوشزد شود.
استاندار کرمان با تاکید بر لزوم انجام اقدامات لازم در مدارس تاکید کرد و یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که اگر به صورت جدی از این بیماری جلوگیری نشود موجی از این ویروس مرگ زا به وجود خواهد آمد.
وی تاکید کرد: باید حداکثر تلاش برای پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی در این خصوص صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در استان کرمان با اعلام وضعیت زرد در استان کرمان، ابراز داشت: با کمترین هزینه می توان از بروز این بیماری جلوگیری کرد.
وی خواستار واکسینه شدن افراد حاضر در مراکز حساس نظیر مدارس و مهدکودک ها شد و گفت: در کنار این اقدامات باید مردم را با شیوه های پیشگیری از بروز این بیماری آشنا کنیم.

سایر اخبار پزشکی و بهداشتی را اینجا بخوانید

جهت دریافت جدیدترین اخبار و مقالات از طریق تلگرام ، اینجا کلیک کنید

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

منبع: مهر

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی