اخبار پزشكي و بهداشتي سلامت سلامت جسمي

نكات مهم در تقويت دستگاه گوارش

برای اینکه دستگاه گوارش سالمی داشته باشیم که بتواند غذاها را کاملا درست هضم کند نیاز داریم تا به نکات مختلفی توجه داشته باشیم...
تقویم فارسی اندروید

خوردن غذاهای مختلف و البته هضم شدن آن ها برای بدن بسیار مهم است. برای اینکه دستگاه گوارش سالمی داشته باشیم که بتواند غذاها را کاملا درست هضم کند نیاز داریم تا به نکات مختلفی توجه داشته باشیم.

01-epr-800x600

در این مطلب نگاهی به مهمترین نکات بهبود دستگاه گوارش داریم:

** بهترین مواد را انتخاب کنید:

انتخاب بهترین مواد غذایی یکی از نکاتی است که باید همیشه در نظر داشته باشید. سعی کنید بیشتر از مواد غذایی تازه و طبیعی استفاده کنید. استفاده از سبزیجات نیز یکی دیگر از نکاتی است که می تواند دستگاه گوارش شما را کاملا قدرتمند کند.

** درست بجوید:

درست جویدن می تواند کار دستگاه گوارش شما را آسان کند و باعث می شود تا فشار کمتری به آن وارد شود. شما با جویدن آنزیم های غذایی را آزاد می کنید که این آنزیم ها در طول عمل هضم به کمک گوارش می آیند و غذاها را خرد می کنند.

** آب زیاد بنوشید:

نشویدن آب کمک بسیار بزرگی به دستگاه گوارش می کند. بسیاری محققان به این نتیجه رسیده اند که خشک شدن دستگاه گوارش باعث می شود تا بسیاری از مواد مقوی توسط بدن جذب نشود و همچنین دستگاه گوارش نیاز به کار بیشتری برای از بین بردن باکتری های غذایی دارند.

** تمیز کردن دستگاه گوارش:

برای اینکه دستگاه گوارشتان همیشه سالم و البته قوی باشد نیاز است تا آن را همیشه تمیز و کارا نگه دارید. برای تمیز کردن دستگاه گوارش می توانید از میوه های تازه حاوی ویتامین C استفاده کنید و همچنین می توانید از آب به مقدار زیاد استفاده کنید.

گردآوري: گروه هفت گنج

منبع: بي باك

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی