خواص مواد غذايي سلامت سلامت جسمي

مواد غذايي مفيد براي درمان پوسيدگي دندان

بسیاری از مردم نمی دانند که راه های طبیعی هم برای درمان پوسيدگي دندان وجود دارد بدون اینکه بخواهید به دندانپزشک مراجعه کنید ...
تقویم فارسی اندروید

مرسوم است تنها راهی که شما میتوانید دندان خرابی را ترمیم کنید پر کردن آن با برخی ازا نواع مواد ترکیبی به دست دندان پزشک کنید. اما بسیاری از مردم نمی دانند که راه های طبیعی هم برای  درمان این حفره های دندانی وجود دارد بدون اینکه بخواهید  به دندانپزشک مراجعه کنید.

درمان طبيعي پوسيدگي دندان
درمان پوسيدگي دندان

گفتنی است حفره با تخریب دندان ایجاد می شود. این پوسیدگی می تواند هم در داخل و هم درخارج از دندان آسیب رسان باشد. یکی از دلایل اصلی حفره ها رژیم غذایی تان است.

گاهی اوقات ممکن است حتی متوجه نشوید که دندانتان دچار پوسیدگی و حفره است تا زمانی که به دندانپزشک مراجعه کنید. اما برخی مردم این نشانه را تاحدودی متوجه می شوند به ویژه هنگامی که از نوشیدنی های سرد یا گرم یا خوراکی های شیرین استفاده می کنند.

درمان طبیعی درد دندان

یکی از بزرگترین دلایلی که دندان های ما شروع به ازبین رفتن می کند که منجر به ایجادحفره در دندان می شود،عدم وجود مقدارکافی اندازه مواد معدنی در رژیم غذایی ما است. به طور طبیعی، بهترین راه برای کاهش  احتمال ایجاد  حفره و پوسیدگی دندان ها این است که مطمئن شوید بدن مقدار کافی مواد معدنی مورد نیاز برای دندان ها را دریافت کرده است.

سریع ترین و موثرترین روشهای درمان دندان درد را در اينجا بخوانيد

مواد غذایی مختلف است که شما باید در به رژیم غذایی تان اضافه کنید شامل:

  • روغن نارگیل
  • موادلبنی ارگانیک
  • عصاره استخوان
  • گوشت تازه
  • غذای دریایی
  • سبزیجات پخته شده
  • گوشت قرمز مانند مانند جگر

به طور کلی  مواد غذایی که بهتر است شما مصرف کنید باید حاوی اسید فیتیک باشد. این موادغذایی مانند دانه ها، حبوبات، آجیل، غلات و غیره است و این امر ایده خوبی است برای محدود کردن تعداد غذاهای فراوری شده که به عنوان تنظیم کننده قند خون استفاده می شود.

استفاده از مکمل های غذایی مانند منیزیم،ژلاتین و روغن کبد ماهی هم توطیه می شود و بهداشت دهان و دندان هم که در راس تمامی این توصیه ها وجود دارد.

گردآوری و تنظیم : گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

منبع: باشگاه خبرنگاران

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی