سبك زندگي نكات مهم آشپزي

رازهايي كاربردي در پخت برنج كه فقط كدبانوها ميدانند

پخت برنج فوت و فن هايي دارد كه بسياري از خانم هاي خانه دار از آن بي اطلاع اند. با ما همراه شويد تا با اين رازها آشنا شويد...
پخت برنج فوت و فن هايي دارد كه بسياري از خانم هاي خانه دار از آن بي اطلاع اند. با ما همراه شويد تا با اين رازها آشنا شويد…
 يخت برنج
براي اینکه برنج شما سفید شود می توانید چند قاشق ماست، داخل ظرف برنج در حال جوش بریزید.
اگر برنج شما بیش از حد معمول جوش خورده بود.می توانید قاشق غذاخوري آبلیمو به آن اضافه کنید تا برنج شما خراب نشود.

از بین بردن بوي سوختگی برنج:

یک تکه نان روي برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید.   یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو کنید پیاز بوي سوختگی را بخود می گیرد.

براي خوشمزه تر شدن شوید پلو

براي اینکه شوید پلوي شما خوشمزه تر شود می توانید از ادویه مخصوص پلو که سبز رنگ است و (در عطاري ها موجود می باشد) استفاده کنید. بعد از آبکش کردن برنج کمی ادویه لابه لاي برنج بپاشید.

براي خوشمزه تر شدن شیر برنج

اگر می خواهید شیر برنج شما خوشمزه تر شود، برنج را با شیر خیس کنید. این کار باعث می شود که شیر برنج شما خوشمزه تر شود.

اگر برنج شما بی نمک شد

اگر بر اثر فراموشی برنجتان بی نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با مقدار بسیار کمی آب و روغن مخلوط کنید و روي برنج بریزید. با اینکار بی نمکی برنج شما رفع می شود هرگز نمک را مستقیم در روغن نریزید، زیرا نمک در روغن حل نمی شود.

اگر برنج شما شور شد

اگر قبل از آب کش کردن برنج متوجه شدید، که برنج شما شور شده است موقع آب کش کردن برنج آب بیشتري روي برنج داخل آبکش بریزید. اما اگر بعد از آب کش کردن برنج متوجه شوري آن شدید دیگر چاره اي براي برطرف کردن شوري آن ندارید. مگر اینکه خورش تتان را بی نمک درست کنید.

آب برنج براي بچه ها

وقتی می خواهید برنج را آبکش کنید یک لیوان از آب آن را بردارید و با یکی دو قاشق ماست مخلوط کنید. این آب برنج در صورتی که شور نباشد براي بچه ها خیلی مفید است.

از بین بردن بوي نامطبوع برنج

اگر به هر دلیلی برنج خشک شما بو گرفت برنج را روي یک سطح پهن کنید. البته باید حتماً در سایه باشد تا بوي نامطبوع برنج از بین برود. زیرا اگر برنج را جلوي نور آفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می شود و برنج حالت خود را از دست می دهد و وقتی که داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.

پخت برنج براي خانمهاي کارمند

خانم هایی هستند که بیرون از خانه کار می کنند و وقتی ظهر به خانه می آیند، فرصت پختن برنج را ندارند. و یا این که دوست ندارند از شب قبل برنج آماده کنند. اینگونه افراد از این روش می توانند کمک بگیرند: صبح یا شب قبل برنج را آبکش دهند، ظهر برنج را کمی آب و روغن دهند و آن را دم کنند. تا سالاد را آماده کنند برنج هم دم کشیده است.

گردآوري: گروه 7 گنج

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی