اخبار پزشكي و بهداشتي اخبار داغ

رئیس دامپزشکی کشور: چیزی به اسم مرغ ارگانیک نداریم !!!

رئیس سازمان دامپزشکی کشور هرگونه تبلیغ و وجود مرغ ارگانیک را رد کرد...
تقویم فارسی اندروید

رئیس سازمان دامپزشکی کشور هرگونه تبلیغ و وجود مرغ ارگانیک را رد کرد…

مرغ
مرغ

رئیس دامپزشکی کشور در توضیح فعالیت‌های این سازمان عنوان کرد: مبارزه با بیماری‌های مرتبط انسان و دام یکی از وظایف مهم سازمان است به طوری که مثلاً بیماری «سندرم خاورمیانه» در زمان زیارت‌ها بسیار مطرح می‌شود و ما توانستیم در سال گذشته یکی از بزرگ‌ترین اقدامات را برای پایش شترها و قرنطینه آن‌ها برای نمونه‌برداری در سیستان و بلوچستان انجام دهیم و در نهایت 3 نمونه ویروس را جدا کردیم.

خلج به تب مالت در انسان که به بیماری هزارچهره معروف است اشاره کرد و افزود: امروز دامپزشکی ایران مرجع بین‌المللی و صلاحیت‌دار فراورده‌های صادراتی کشور است.

وی با اشاره به صادرات میگو براساس استانداردهای لازم بیان داشت: ما باید تمام محصولات را از مزرعه تا صادرات به صورت بهداشتی رسیدگی می‌کردیم و مخاطرات بیوشیمی آن را نیز بررسی می‌کردیم، بنابراین در هفته سلامت با حضور دو وزیر جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان از 2 سامانه برای یکپارچه‌سازی قرنطینه و همچنین سیستم ردیابی محصولات رونمایی خواهیم کرد.

رئیس دامپزشکی کشور با بیان این‌که بسیاری از بیماری‌ها از خوراک دام نشأت می‌گیرد، عنوان کرد: در سال 1999 در آمریکا 76 میلیون نفر که به دلیل یک مشکل به مراکز بهداشتی مراجعه کرده بودند و در نهایت 325 هزار نفر از آنان بستری شدند و در این بین 5 هزار نفر نیز جان خود را از دست دادند به خاطر یک عامل بیماری در خوراک مرغ و گوشت دچار این مشکل شده بودند.

خلج در پایان آمارهایی نیز از واحدهای پرورش دام، کشتارگاه‌ها، شناورهای صید، سردخانه‌ها، محل پرورش آبزیان و طیور صنعتی ارائه کرد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته 12 میلیون و 500 هزار گوسفند، یک میلیون گاو، 32 هزار گاومیش و 740 میلیون طیور در کشتارگاه‌ها ذبح شد. که در بین این آمار بیش از 700 هزار لاشه نیز ضبط شد که برهمین اساس بازرسی‌ها در ایام عیدنوروز نیز صورت پذیرفت که در نهایت حدود 1900 پرونده تخلف به مراکز قضایی ارجاع شد.

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

منبع: تسنيم

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی