دانش و فناوری

بهترین فیلر‌های بازار را بشناسیم

تقویم فارسی اندروید

فیلرهای پوستی به کاهش خطوط ایجاد شده روی صورت و بازگرداندن حجم و شادابی صورت کمک می‌کنند.

با افزایش سن، صورت به‌طور طبیعی چربی زیر پوستی را از دست می‌دهد. به‌همین‌دلیل عضلات ضورت به پوست می‌چسبند و به‌این‌ترتیب خطوط لبخند و پنجه کلاغی آشکارتر می‌شوند.

پوست صورت نیز کمی کشیده می‌شود و خاصیت ارتجاعی خود را ازدست می‌دهد و این به کاهش حجم صورت منجر خواهد شد. عوامل دیگری که روی پوست صورت تأثیر می‌گذارند عبارتند از: قرار گرفتن در معرض نور خورشید، وراثت و سبک زندگی.

فیلر‌های بازار
فیلر‌های بازار

فیلرهای پوستی می‌توانند:

  • لب‌های نازک را حجیم کنند
  • خطوط کم عمق را صاف کنند
  • چین‌وچروک‌های صورت را صاف کنند
  • جای زخم‌ها را ازبین ببرند
  • صورت را متقارن کنند
  • حلقه‌ی دورچشم را کم‌رنگ کنند یا ازبین ببرند

فیلرهای پوستی می‌توانند برای افرادی که علائم اولیه‌ی پیری دارند یا می‌خواهند صورت خود را زیباتر کنند، مفید باشند.

کاری که فیلر‌های پوستی نمی‌توانند انجام دهند

برای برخی از افراد، جراحی‌هایی مانند لیفت صورت، لیفت ابرو یا لیفت چشم ممکن است بهترین روش باشد. درمان‌های جوان‌سازی غیرتهاجمی، مانند فیلرهای بافت نرم، نمی‌توانند به نتایج مشابهی دست یابند؛ اما ممکن به دلیل سهولت انجام، قیمت کمتر نسبت به جراحی و همچنین دوره‌ی نقاهت کوتاه‌مدت، به بهترین گزینه برای افراد تبدیل شوند. مهم است به یاد داشته باشید که فیلرهای پوستی درمان‌های موقتی برای پیری صورت هستند و برای نتایج طولانی‌مدت باید به‌طور مداوم هرچندماه یک‌بار، مجدداً فیلرها را تزریق کنید.

انواع فیلرهای پوستی

محصولات ایمن و مورد تأیید FDA و CE اروپا، شامل محصولات مبتنی بر هیالورونیک اسید، پلی‌متیل‌متاکریلات، پلی-ال-لاکتیک اسید، هیدروکسی‌آپاتیت‌کلسیم یا چربی بدن خود فرد است. پزشک متخصص ابتدا با شما مشورت می‌کند و باتوجه به نتیجه‌ای که فرد می‌خواهد به‌دست آورد، مناسب‌ترین مورد را بر اساس نوع پوست، سن و سایر عوامل توصیه می‌کند.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید یک جزء طبیعی از بافت همبند پوست است. ایمنی و اثربخشی هیالورونیک اسید، آن‌را به رایج‌ترین نوع فیلر پوستی مورد استفاده در عمل‌های زیبایی صورت تبدیل کرده است. تزریق هیالورونیک اسید می‌تواند خطوط و چین‌وچروک‌های ظریف را صاف کرده و حجم را به پوست بازگرداند.

هیالورونیک اسید
هیالورونیک اسید

تفاوت بین محصولات مبتنی بر هیالورونیک اسید، به اندازه‌ی ذرات آن مرتبط است که برای رفع اعماق چین و چروک طراحی شده‌اند: ذرات کوچکتر برای خطوط ریز و ذرات بزرگتر برای چین‌وچروک‌های عمیق‌تر.

هیدروکسی‌آپاتیت‌کلسیم

هیدروکسی‌آپاتیت‌کلسیم، چین‌و‌چروک‌های عمیق‌تر و پیری پوست را درمان می‌کند. این محصول می‌تواند به پزشک کمک کند تا خط فک را برجسته و متقارن کرده و حجم را به داخل و اطراف گونه‌ها بازگرداند. هیدروکسی‌آپاتیت‌کلسیم معمولاً ماندگاری طولانی دارد و بین ۱ تا ۳ سال دوام می‌آورد.

پلی‌متیل‌متاکریلات (PMMA)

این فیلر از میکروسفر‌های معلق در ژل مبتنی بر کلاژن تشکیل شده است. این ژل حجمی فوری ایجاد می‌کند که پوست را بلند می‌کند تا چین‌و‌چروک‌ها و آثار زخم‌ها را صاف کند. میکروسفر‌ها در جای خود باقی می‌مانند و پشتیبانی ساختاری برای ظاهر صاف‌تر پوست ایجاد می‌کنند.

پلی-ال-لاکتیک اسید

این فیلر که در ابتدا برای درمان ضایعات شدید صورت در عفونت HIV ساخته شد، اکنون توسط FDA و CE برای رفع پیری صورت تأیید شده است. این محصول حدود ۲ سال ماندگاری دارد.

چربی انسان

پزشک ممکن است چربی را از بدن خود فرد جمع‌آوری کند و مجدداً آن را برای افزایش حجم صورت، پُر کردن چین‌های عمیق و صاف کردن خطوط کم‌عمق، به نواحی مختلف صورت تزریق کند. استفاده از چربی بیشتر از سایر روش‌های تزریقی زمان‌بر است؛ زیرا قبل از تزریق چربی به لیپوساکشن نیاز دارد. تزریق چربی از نظر مدت زمان تاحدودی غیرقابل پیش‌بینی است و از بیمار به بیمار دیگر و محل تزریق متفاوت است.

بهترین فیلر‌های بازار

فیلرهای مختلفی از برندهای گوناگون در بازار وجود دارند که باعث شده‌اند مردم دچار سردرگمی شوند. در این بین، برخی از برندها هستند که شناخته‌شده‌تر هستند و محصولات باکیفیت‌تری را به بازار عرضه می‌کنند. از جمله‌ی این برندها می‌توان به ژوابکس و ژوویدرم اشاره کرد که به‌ترتیب بهترین فیلرهای بازار به‌شمار می‌روند.

فیلرهای پوستی ژوابکس

فیلرهای پوستی ژوابکس
فیلرهای پوستی ژوابکس

فیلرهای پوستی ژوابکس که توسط شرکت رزفارما سوئیس تولید می‌شوند، در دسته‌ی فیلرهای باکیفیت و پرمیوم بازار قرار می‌گیرند. این محصولات به‌دلیل کیفیت و کارایی بالای خود، همواره مورد توجه افراد قرار گرفته‌اند و به‌دلیل استفاده از هیالورونیک اسید کراس‌لینک شده، ماندگاری طولانی‌تری نسبت به فیلرهای پوستی هم‌رده دارند.

فیلرهای پوستی ژوابکس بر پایه‌ی هیالورونیک اسید مصنوعی که با استفاده از فناوری تخمیر باکتریایی تولید می‌شود، ساخته شده‌اند.

در فرمولاسیون این فیلرها، از فناوری کراس‌لینک یا اتصال عرضی استفاده شده و حجم بالای اتصالات عرضی باعث ایجاد ساختاری تک‌فاز شده است که حالت ژل‌مانندی به‌خود می‌گیرد.

برخی از ویژگی‌های مهم فیلرهای ژوابکس عبارتند از:

  • لیفتینگ خیلی خوب
  • احیای بیولوژیکی پوست (حجم‌دادن+آب‌رسانی)

این مزیت دوگانه، به دلیل فرمول منحصربه‌فرد ژوابکس ایجاد شده است که وزن‌های مولکولی مختلف هیالورونیک اسید را باهم ترکیب می‌کند.

برخی از مزایای دیگر فیلرهای صورت ژوابکس عبارتند از:

  • بهینه‌سازی یکپارچگی بافت پوست
  • ارائه نتایج طبیعی

یکی از مهم‌ترین عوامل در تزریق فیلرهای پوستی، سرنگ تزریقی است. شرکت رزفارما برای محصولات ژوابکس از سرنگ‌های تزریقی مخصوص استفاده کرده و آن‌ها را در بسته‌بندی محصولات قرار داده است.

فیلرهای پوستی
فیلرهای پوستی

شرکت رزفارما فیلرهای ژوابکس را در ۵ نوع مختلف تولید کرده است که به‌ترتیب برای حجیم کردن لب‌ها، رفع آثار زخم‌ها، رفع چین‌وچروک‌های سطحی، رفع چین‌وچروک‌های عمیق و حجم بخشیدن به اجزای مختلف صورت به‌کار می‌روند.

فیلرهای پوستی ژوویدرم

ژوویدرم یک فیلر پوستی مبتنی بر هیالورونیک اسید است. محصولات مختلفی در خانواده ژوویدرم وجود دارند. همه آن‌ها برای کمک به افراد برای رفع علائم پیری صورت استفاده می‌شوند. هر محصول ژوویدرم دارای پیوند و غلظت‌های مختلف هیالورونیک اسید است و این محصولات مختلف هر کدام برای هدف قرار دادن مشکلات خاصی در هنگام تزریق در مناطق و اعماق مختلف طراحی شده‌اند. فیلر‌های ژوویدرم قوامی صاف و ژل‌مانند دارند.

ژوویدرم با افزودن حجم به بافت صورت از طریق ماده فعال خود (هیالورونیک اسید) عمل می‌کند. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود و تولید بافت هم‌بند که پوست را حجیم می‌کند (کلاژن) را تحریک می‌کند. با افزایش سن، تولید هیالورونیک اسید و کلاژن کاهش می‌یابد. این امر باعث افزایش افتادگی و چین‌وچروک پوست صورت می‌شود.

در طول فرآیند تزریق، پزشک، دستیار پزشک یا پرستار شما معمولاً از یک خودکار برای علامت‌گذاری نواحی تحت درمان استفاده می‌کند. سپس پزشک ژوویدرم را به ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند. همچنین برای اطمینان از توزیع یکنواخت و کاهش احتمال تورم، آن ناحیه را به آرامی ماساژ می‌دهند. کل این روش معمولاً بین ۱۵ الی ۶۰ دقیقه طول می‌کشد و این زمان به ناحیه‌ی تحت درمان بستگی دارد.

ژوویدرم حاوی مقدار کمی لیدوکائین کاهش‌دهنده درد است. این ماده کمک می‌کند تا هرگونه درد یا ناراحتی که در طول درمان احساس می‌کنید به حداقل برسد و به‌سرعت ازبین برود.

منبع: https://zhoabex.ir/

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی