تغذيه سالم سلامت

بهترین رژيم غذايي برای افراد مبتلا به ديابت

افراد دیابتی به دلیل بالا بودن قند خون با ترس‌های بی مورد مواجه هستند که برخی افراد نا آگاه بسیاری از غذاها را برای آنها ممنوع می‌کنند...

افراد دیابتی به دلیل بالا بودن قند خون با ترس‌های بی مورد مواجه هستند که برخی افراد نا آگاه بسیاری از غذاها را برای آنها ممنوع می‌کنند.

137408966906011

افراد دیابتی به دلیل بالا بودن قند خون با ترس‌های بی مورد مواجه هستند که برخی افراد نا آگاه بسیاری از غذاها را برای آنها ممنوع می‌کنند.پیام فرهبخش، متخصص تغذیه گفت: افراد دیابتی به دلیل بالا بودن قند خون با یکسری ترس‌های بی مورد مواجه هستند که برخی افراد نا آگاه بسیاری از غذا‌ها را برای آنها ممنوع می‌کنند، درصورتیکه یک فرد دیابتی از تمام مواد قندی می تواند استفاده کند، به شرطی که مصرف آن محدود باشد.

وی افزود: به طور کلی می‌توان گفت افراد دیابتی ممنوعیت غذایی ندارند اما محدودیت غذایی دارند و آنها می‌توانند خوراکی‌های شیرین از جمله عسل، هندوانه و خربزه را در حد متعادل مصرف کنند.

فرهبخش خاطرنشان کرد: اگر فردی دیابت کنترل شده داشته باشد، می‌تواند به راحتی روزانه 400 گرم هندوانه مصرف کند اما کسی که دیابت کنترل نشده دارد، 3 واحد میوه را برای او در نظر می‌‌گیریم که شاخص قندی پایین تری را دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران
تقویم فارسی اندروید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی