آرايش صورت و مو مد و زيبايي

آموزش 3 مدل موي بسيار شيك و زيبا مناسب براي مهماني ها

در مهمانی‌های تعطیلات، موهایتان را چه مدلی درست می‌کنید؟ آیا گیج و دستپاچه هستید؟ در اینجا 3 ایده‌ی ساده برای مدل موهایتان در تعطیلات بیان می‌کنیم که انجام دادنشان آسان است، و آنقدر شيك و به روز هستند که با هر لباسی هماهنگ می‌شوند...
تقویم فارسی اندروید

در مهمانی‌های تعطیلات، موهایتان را چه مدلی درست می‌کنید؟ آیا گیج و دستپاچه هستید؟ در اینجا 3 ایده‌ی ساده برای مدل موهایتان در تعطیلات بیان می‌کنیم که انجام دادنشان آسان است، و آنقدر شيك و به روز هستند که با هر لباسی هماهنگ می‌شوند.

بیایید نگاهی بیندازیم به چند مدل موی دوست داشتنی که درست کردنشان نسبتا آسان است، و موهایتان را زیباتر خواهند کرد. با این مدلها مطمئنا در هر مناسبتی، بهترین ظاهر را خواهید داشت.

مدل موي دم اسبي
مدل موي دم اسبي

دم اسبی آراسته

من قبلا معتقد بودم که موهای دم اسبی برای افراد تنبل است و باید برای دختران کوچک و در محیط باشگاه مورد استفاده قرار گیرد. اما تعجب آور است که مدل دم اسبی، اینقدر پیشرفت کرده است! دم اسبی آراسته، شیک و مد روز است. همچنین این مدل، لباس زیبای شما را کامل می‌کند، زیرا برای جلب توجه با لباستان رقابت نمی‌کند.

این دم اسبی آراسته، بسیار آسان است. موهایتان را شانه کنید تا گره‌هایش باز شوند. انگشتانتان را روی دو طرف سرتان و درست جلوی گوشهایتان بگذارید و موها را به عقب بکشید. تمام مویی که جمع کرده اید را در یک دست بگیرید. اگر می‌خواید ساده باشید، فقط کافی است تمام موهایتان را به سمت عقب ببرید و صاف کنید و سپس با یک کش مو ببندید.

اگر می‌خواهید کمی جذاب‌تر باشید، ریشه‌ی موهایتان را با یک شانه پوش دهید، به ریشه‌ی موها کمی اسپری بزنید و سپس با یک کش ببندید. برای یک موقعیت رسمی، مطمئن شوید که هیچ جای موهایتان، نامرتب نباشد. شاید مجبور شوید برای مرتب کردن موهایتان، چند بار با انگشتان، آنها را شانه کنید.

برای ظاهری واقعا آراسته هم، قسمت کوچکی از موی دم اسبی را جدا کنید، بوسیله اتو، آنرا صاف کنید و دور کش مویتان بپیچید تامعلوم نشود و ظاهر موهایتان نیز زیباتر شود.

اگر این مرحله را انجام ندهید، هنوز هم فوق العاده خواهید بود. فقط به یاد داشته باشید که اگر دم اسبی تان را بیش از حد بالا ببندید، شبیه چیر لیدرها (دختران تشویق کننده‌ی تیم‌های ورزشی) خواهید شد! بنابراین حواستان به موقعیتتان باشد، و بهترین محل را برای دم اسبی جدید و شیک‌تان انتخاب کنید.

مدل موي يكطرفه
مدل موي يكطرفه

موی یکطرفه

من یکی از طرفداران پر و پا قرص مدل موی یکطرفه هستم و فکر می‌کنم که این مدل، برای همه‌ی افراد، زیبا و جذاب است. این مدل، بسیار ساده است و با بستن یک دم اسبی قدیمی شروع می‌شود. این مدل می‌تواند به راحتی و خیلی سریع ظاهر شما را از خوب به فوق العاده تبدیل کند!

این مدل برای افرادی که مدل مویی کاملا آراسته می‌خواهند مناسب نیست، زیرا کمی نامرتب است و صادقانه بگویم که زیبایی‌اش هم، بخاطر نامرتب بودنش است!

اگر اولین بار است که می‌خواهید این مدل را امتحان کنید، بعد از اینکه یک روز از دوش گرفتنان گذشت، آن را انجام دهید. اگر موهایتان کمی کثیف باشد، از روی شانه‌هایتان لیز نخواهد خورد، همان چیزی که ما می‌خواهیم.

من ترجیح می‌دهم که این مدل را با کمی شامپوی خشک آغاز کنم تا مو حجیم‌تر شود. اگر شامپوی خشک ندارید، می‌توانید برای حجم دادن به موها، آنها را پوش دهید. از انگشتانتان برای بستن یک دم اسبی زیبا استفاده کنید، اما این بار روی یک طرف سرتان.

هر یک از دو طرف سر برای این مدل مناسب هستند، پس سمتی که برایتان بهتر است را انتخاب کنید. گاهی اوقات، لباستان تعیین می‌کند که کدام سمت بهتر است، مثلا اگر لباستان یک بند یکطرفه‌ی شیک دارد، شاید دوست نداشته باشید که آن را پنهان کنید.

دم اسبی‌تان را پوش دهید تا کمی حجم پیدا کند و سپس آن را به شکل دم خرگوشی شل بپیچید و به سرتان سنجاق بزنید. به یاد داشته باشید که نمی‌خواهیم مثل موهای پرنس لیلا کاملا آراسته و تمیز شود.

اگر مدل مویتان نامرتب بنظر می‌آید و انتهای موهایتان به جهت مخالف و سیخ ایستاده، نگران نباشید. این مسئله، بخشی از زیبایی این مدل است. برای کمک به حفظ این مدل در طول شب یا روز از مقدار مناسبی اسپری مو استفاده کنید.

نکته: من از طرفداران سنجاق‌های چسبان مو هستم. این سنجاق‌ها را روی یک حوله‌ی کاغذی بگذارید و برای چسبناک کردن آنها، روی آنها اسپری مو بزنید. هنگامیکه کمی خشک شدند، از آنها برای جمع کردن موها روی سرتان استفاده کنید.

برای رسیدن به بهترین نتایج، سمت چین دار (شیار دار) سنجاق باید پایین باشد. یعنی قسمت صاف سنجاق به سمت بالا روی مو قرار بگیرد. من هم تا مدت‌ها، روش درست استفاده از سنجاق را نمی‌دانستم و اشتباهی آن را بکار می‌بردم.

بافت مو
بافت مو

بافتن موها

اگر موهایتان در یک روز خاص مثلا در یک مهمانی مهم در تعطیلات، درست حالت نمی‌گیرد، بافت مو، راه حل مناسبی برای شماست و اگر بدرستی انجام شود، می‌تواند بسیار شیک باشد. بافت فرانسوی و بافت از زیر، رسمی‌تر از بافت‌های معمولی است.

یکی از مدل موهای مورد علاقه‌ی من، بافت فرانسوی کوچکی است که با یک بافت یکطرفه ترکیب می‌شود. برای این مدل، موهایتان را به یک طرف، فرق باز کنید. حالا باید در امتداد فرق سرتان، موها را فرانسوی ببافید.

قسمت جلوی موهایتان را از قسمت چتری تا تاج سر جدا کنید و ببافید. هنگامیکه تا قسمت پشت گوشتان بافتید، با یک کش همرنگ مویتان، آن را ببندید. سپس بقیه‌ی موها را ساده ببافید و بافت فرانسوی را با آن ترکیب کنید و به روی شانه‌هایتان تغییر جهت دهید.

بسیار خب خانم‌ها، اینها مدل موهای مورد علاقه‌ی من برای تعطیلات هستند. تغییر دادن موها در تعطیلات، نوعی سرگرمی‌است. گاهی اوقات چیز ساده‌ای مانند تغییر در نحوه‌ی باز کردن فرق سر، می‌تواند تفاوت زیادی در کل ظاهر شما ایجاد کند.

گردآوري و تنظيم: گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع: سرخاب سفيداب

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی