تغذيه سالم خواص مواد غذايي داروهاي گياهي و طب سنتي

5 مزیت روغن نارگیل ( فواید روغن نارگیل )

تقویم فارسی اندروید

پنج مزیت و فایده روغن نارگیل : روغن نارگیل یکی از روغن های گیاهی است که در این اواخر رایج شده و عده ی زیادی به آن علاقه مند شده اند. اگر می خواهید شما هم از مزیت های این روغن باخبر شوید با این مقاله از هفت گنج همراه باشید.

روغن نارگیل

هیچ از مزیت ها و فواید روغن نارگیل اطلاع دارید؟ اخیرا میوه ی نارگیل محبوبیت زیادی پیدا کرده است و از آن میوه با پوسته ی مودار سخت خود یک روغن و یک شیر نازگیل خوشمزه گرفته می شود. هم اکنون روغن نارگیل کاملا به رسمیت شناخته شده و همه از فواید آن مطلع هستند. روغن نارگیل از نقطه ی ذوب و انجماد کمی برخوردار بوده و به راحتی ذوب یا سفت می شود. این روغن در روز های تابستان کاملا مایع بوده و در روز های زمستان به شکل قطعه ای سخت درمیاید.

اسیدهای چرب روغن نارگیل یک گزینه برای کاهش وزن

روغن نارگیل به طور عمده از اسیدهای چرب متعددی مثل اسیداوریک، اسید کاپریلیک و اسید کاپریک ساخته شده است و این باعث می شود تا روغن نارگیل یکی از بهترین منابع برای اسید های چرب باشد. به همین علت است که اگر روغن نارگیل را بخورید یا برای طبخ به صورت روزانه استفاده نمایید می توانید امید زیادی به کاهش وزن خود در کمترین زمان داشته باشید.

شیرپاکن

روغن نارگیل قادر است مواد آرایشی صورت شما را پاک کند. این روغن همچینن پوست را کاملا تغذیه می کند چرا که از منابع ویتامین E برخوردار بوده و می تواند به هیدرات پوست بپردازد. به علاو این روغن به علت درصد چربی که در خود دارد، پوست شما به خصوص پوست اطراف چشمتان را چرب کرده و از خشک شدن آن جلوگیری می کند.

مزایای ضد پیری

روغن نارگیل دارای خواصی است که می تواند به جوان ماندن شما کمک کند این روغن در صورتی که به شکل خوراکی مصرف شود می تواند جلوی سفید شدن موها و یا ایجاد چین چروک در اطراف چشم را بگیرد. درواقع این روغن دارای مزایایی است که می تواند کشش پوست را افزایش دهد.

یک روغن پخت و پز سالم

هر روغنی مصرف بیش از حدش مضر بوده و دردسرساز است. ولی روغن نارگیل به عنوان یک روغن گیاهی زیان چندانی نداشته و برای پخت غذاهای سالم به شما کمک می کند.

سفید کردن دندان ها

روغن نارگیل علاوه بر افزایش کشش پوست شما و یک منبع سالم برای غذاهایتان می تواند برای سفید کردن دندان هایتان نیز به کارتان بیاید. این روغن در صورتی که 10 تا 20 دقیقه مثل دهانشویه در دهان باشد می تواند جرم دندان هایتان را گرفته و آن ها را سفید کند. به علاوه این روغن با کاهش میزان باکتری های دهان شما می تواند از پوسیدگی دندان، التهاب لثه و بوی بد دهان جلوگیری کند.

اضافه کردن دیدگاه

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی