سبك زندگي سفره آرايي و تزيين غذا

آشنایی با طرز تهیه ژله سبزه برای سفره هفت سین

امروز در هفت گنج به شما طرز تهیه یک ژله بسیار زیبا با اسم ژله سبزه مخصوص سفره هفت سین را بهتون آموزش میدیم، یک خانم ایرانی در هر کجای جهان که باشد در اواخر اسفند سفره ی هفت سین خود را می چیند. با هفت گنج همراه باشید تا این ژله فوقالعاده زیبا را باهم بسازیم.

مواد اویه

  • ژله آلوئه ورا : 2 بسته
  • ژله قرمز رنگ : 1 بسته
  • رنگ سبز خوراکی : کمی
  • ژل مات : به میزان لازم

مواد لازم جهت تهیه ژله مات

  • پودر ژلاتین : 100 گرم
  • اب : 224 گرم
  • شکر : 224 گرم
  • شیر تبخیرشده : 336 گرم
  • اسانس یا طعم دهنده بیرنگ : اندکی

طرز تهیه

جهت ساخت ژله سبزه هفت سین ابتدا شما باید ژله آلوئه ورا را تهیه نموده و در قالب مسطح شیشه ای گرد به قطر تقریبی ۲۵ سانتیمتر بریزید و بگذارید ببندد.

ژله سبزه هفت سین

سپس ژلاتین را روی آب بپاشید. شکر و شیر تبخیر شده را مخلوط نموده و روی حرارت بگذارید، سپس ژلاتین را بیفزایید و اندکی حرارت دهید. مواد را از الک رد کرده، اسانس بزنید و کمی از آن را سبز کنید و بگذارید ولرم شود.

طرز تهیه ژله سبزه

سپس ژله آلوئه ورا را تهیه نموده و در قالب مسطح شیشه ای بریزید ژلاتین را روی آب بپاشید.

حال کمی از مواد را در سرنگ نو با سر سوزن ۱۸ یا ۲۱ ریخته و از مرکز به اطراف به صورت عمود و مارپیچ خطی عمودی از ژل مات سبز را در آلوئه ورا تزریق کنید. مراقب باشید با کف ظرف فاصله داشته باشید.اگر احیانا از مواد بیرون زد پاک نکنید. اگر احیانا مواد ژل مات سرد شد و بست، چند ثانیه حرارت دهید تا شل شود. سوزن ها را نیاز نیست خیلی کنار هم بزنید، چون وقت گیر خواهد بود، با فاصله کفایت می کند. چون بعدا آن را پرپشت جلوه خواهیم داد.

ژله برای سبزه هفت سین

شکر و شیر تبخیر شده را مخلوط و روی حرارت بگذارید، ژلاتین را بیفزایید و اندکی حرارت دهید.

وقتی کل طرف را به صورت خطی مارپیچ از مرکز به اطراف پر کردید (حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان خواهد برد). حال، مابقی ژل مات سبز را روی کار بریزید تا ضخامت یک تا دو میلیمتر از سطح کار پوشش داده شود، تا کار شما پر پشت جلوه کند.

طرز تهیه ژله سبز

سپس مواد را الک کرده و کمی از آن را سبز کنید و بگذارید ولرم شود و با سرنگ داخل ژله تزریق کنید.

آن را در یخچال بگذارید. ژله ی قرمز را مطابق دستور بسته حاضر کرده و کمی از ژل مات سفید به آن بیفزایید تا جلوه ماتی پیدا کند و آن را روی ژله سبزه بریزید تا حالت ربان رنگی دور ژله را تداعی کند. قالب را ۲ ساعت در یخچال قرار داده، سپس با کمک فرو بردن در ظرف آب گرم و برگرداندن در ظرف سرو مرطوب، آن را از قالب خارج کنید.

ژله از نوع سبزه سفره هفت سین

آن را در یخچال بگذارید، ژله ی قرمز را حاضر کرده و از ژل مات سفید به آن بیفزایید تا جلوه ماتی پیدا کند.

ژله سبزه

ژله برای سفره هفت سین

در هنگام تهیه ژله سبزه هفت سین به این نکته توجه کنید

شیر تبخیر شده در قوطی هایی شبیه شیرعسلی به فروش می رسد.

با استفاده از ژله مات، ژله شما بسیار خوش برش شده و کار با آن بسیار ساده تر از روش هایی مثل دنت، خامه و امثال این است که حاوی ژلاتین نیستند. همچنین این ماده غذایی دارای ۵۰۰ گرم کربوهیدرات ، ۴۰۰گرم پروتئین، ۳۰گرم چربی و ۲۴۳۰ گرم کیلو کالری انرژی میباشد.
گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج
www.7ganj.ir

یک دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی