دانلود موسيقي سرگرمي و اطلاعات عمومي

دانلود زيباترين آهنگ ها از خوانندگان معروف به مناسبت محرم

هر سال و در ایام منتهی به ماه محرم، جمع زیادی از خوانندگان به منظور عرض ارادت به پیشگاه حضرت امام حسین(ع) تک قطعاتی را با موضوع ایام سوگواری ماه محرم تولید می کنند...

هر سال و در ایام منتهی به ماه محرم، جمع زیادی از خوانندگان به منظور عرض ارادت به پیشگاه حضرت امام حسین(ع) تک قطعاتی را با موضوع ایام سوگواری ماه محرم تولید می کنند. این آثار به دلیل نوع موضوعی که دارند مورد توجه قرار می گیرند و در طول ماه های محرم و صفر بیشتر شنیده می شوند.

محرم

جهت دانلود اين آثار ارزشمند با ما در 7 گنج همراه شويد…

گفتنی است که با کلیک بر روی عنوان هر قطعه می توانید آن را دانلود کنید:

*کاکا – علی لهراسبی

قطعه «کاکا» ترانه بسیار سوزناکی داشت و «حامد عسگری» به عنوان ترانه سرا بخشی از رشادت های حضرت عباس(ع) را بیان کرده بود. «علی لهراسبی» نیز با همان لحن اندوهگین همیشگی اش توانست به خوبی حس ترانه را منتقل کند. «فواد غفاری» و «مهدی خیرخواهی» آهنگساز و تنظیم کننده این اثر بودند.

*غروبا – غلام کویتی پور و احسان حق شناس

حدودا هشت سال پیش و زمانی که «احسان حق شناس» در اوایل دوره حرفه ای خود به سر می برد قطعه ای به نام «غروبا» را با همصدایی «غلام کویتی پور» منتشر کرد. ترانه سرا و آهنگساز این قطعه «مازیار فلاحی» است و تنظیم نیز توسط «امیر توسلی» انجام شده بود.

*قرص ماه خونین – رضا صادقی

تا کنون نوحه های محلی و تک قطعات متعددی با مضمون عزای ماه محرم با صدای «رضا صادقی» شنیده شده است. «قرص ماه خونین» یکی از این آثار بود که او در رثای حضرت عباس (ع) و با آهنگسازی خود منتشر کرد. «امیرحسین الهیاری» وظیفه ترانه سرایی را بر عهده داشت و تنظیم هم توسط «شجاعت شفاعی» انجام شد.

*خواب دیدم – ماهان بهرام خان و هومن سودمند

«هومن سودمند» در سال ۸۹ اولین آلبوم خود به نام «مهره» را روانه بازار کرد و در محرم همان سال قطعه «خواب دیدم» را با همصدایی «ماهان بهرام خان» منتشر کرد. ماهان بهرام خان وظیفه آهنگسازی این قطعه را بر عهده داشت و موضوع آن به اتفاقات پس از واقعه کربلا مربوط می شد.

*علمدار حسین – شاهین آرین

«شاهین آرین» در سال ۹۰ قطعه علمدار حسین را اجرا کرد. ترانه سرای این قطعه «حمیدرضا نصراللهی» بود و «فربد یزدانفر» کار ساخت آهنگ و تنظیم را انجام داد.

*نشد – علی عبدالمالکی

از زمان آغاز فعالیت حرفه ای «علی عبدالمالکی» تقریبا هر سال یک قطعه از او با موضوع ایام سوگواری محرم منتشر می شود. سال گذشته و در حالی که او دیگر به جمع خوانندگان رسمی موسیقی پاپ پیوسته بود قطعه «نشد» را به مخاطبان خود ارائه کرد. ترانه این قطعه از سروده های «علیرضا مرتضی قلی» بود و علی عبدالمالکی ملودی آن را ساخت. تنظیم ، میکس و مستر نیز توسط «امیر حیدری» انجام شد.

*راه کربلا – محسن چاوشی

در کارنامه کاری «محسن چاوشی» قطعات مذهبی متعددی به چشم می خورد. چاوشی در سال ۱۳۸۴ قطعه «راه کربلا» را با ترانه ای از «امیر ارجینی» اجرا کرد. خود او علاوه بر آهنگسازی در کنار «رضا فوادیان» تنظیم این کار را نیز انجام داد. نکته قابل توجه در این قطعه نوع سازبندی و استفاده از سازهایی است که در مراسم عزادارای و سینه زنی از آنها استفاده می شود.

*محشر کبری – علی اصحابی

موضوع ترانه «محشر کبری» در مورد شهادت حضرت عباس(ع) است و «علی اصحابی» کار ساخت آهنگ و تنظیم آن را انجام داد. در ساخت این قطعه نیز از سازهای آکوستیک استفاده شده بود.

*کربلا – محسن یگانه

قطعه «کربلا» یکی از آثار قدیمی «محسن یگانه» است و اواسط دهه هشتاد و زمانی که او فعالیت های مستقل خود را به صورت جدی پیگیری می کرد تولید شد. محسن یگانه ترانه این قطعه را سرود و مضمون در ارتباط با روز عاشورا است.

*قلب محرم  و  موج محرم بنیامین بهادری و سهراب پاکزاد

حدودا هشت سال پیش و برای اولین بار «بنیامین بهادری» با انتشار قطعات که مضمون عزاداری محرم داشتند به مخاطبان معرفی شد. این قطعات مدتی بعد در قالب یک آلبوم غیررسمی به نام «بوی محرم» دست به دست چرخید و نهایتا در سال ۸۵ او اولین آلبوم رسمی خود را منتشر کرد. این خواننده سال گذشته به همراه «سهراب پاکزاد» دو قطعه به نام های «قلب محرم» و «موج محرم» را منتشر کرد. آنها ملودی این دو قطعه را ساختند و ترانه ها از سروده های «فرید احمدی» بود. «علی پاکدامن» نیز کار تنظیم ، میکس و مستر را بر عهده داشت. گفتنی ست برای قطعات قلب محرم و موج محرم دو کلیپ به کارگردانی «مستانه مهاجر» ساخته شد.

*روز نهم – علیرضا طلیسچی

«علیرضا طلیسچی» که اخیرا به جمع خوانندگان مجاز پیوسته است در سال ۹۰ قطعه «روز نهم» را منتشر کرد. همانطور که از اسم این اثر مشخص است ترانه مربوط به روز تاسوعا است. آهنگسازی ، تنظیم و ترانه سرایی توسط علیرضا طلیسچی انجام شده بود.

*خاموش – غلام کویتی پور

«غلام کویتی پور» یکی از خوانندگانی است که در زمینه مداحی نیز فعالیت می کند و آلبوم های خوبی با موضوع عاشورا تا کنون منتشر کرده است. قطعه «خاموش» با صدای او که از آلبومی به همین نام برگرفته شده بود بسیار مورد توجه قرار گرفت. آهنگساز و تنظیم کننده این قطعه «فرزین قره گزلو» بود و ترانه آن نیز توسط «میثم یوسفی» نوشته شد. آلبوم «خاموش» در سال ۱۳۸۸ منتشر شد.

*شرمندتم – حامد محضرنیا

ترانه و ملودی قطعه «شرمندتم» اثری از «حامد محضرنیا» بود. او این قطعه را در محرم سال ۹۲ منتشر کرد و تنظیم آن هم توسط «استار باند» انجام شد. قطعه شرمندتم برای ویژه برنامه «امروز هنوز تموم نشده» ساخته شده بود.

*باغ و بهار – امیرحسین مدرس

«باغ و بهار» در اصل یکی از نوحه های قدیمی است که در آلبوم «ماه نی» با صدای «امیرحسین مدرس» بسیار مورد توجه قرار گرفت. آهنگسازی و تنظیم تمامی قطعات آلبوم توسط «حمیدرضا صدری» انجام شده بود. امیرحسین مدرس در سال ۱۳۸۵ آلبوم «ماه نی» را ارائه کرد. در این آلبوم که ۱۲ قطعه داشت از اشعار و نوحه های قدیمی تهران استفاده شده بود که همگی در رثای سالار شهیدان(ع) و بیان واقعه عاشورا بودند.

*بارگاه – حسین توکلی

قطعه «بارگاه» چندی پیش با صدا و آهنگسازی «حسین توکلی» از طریق سایت «موسیقی ما» منتشر شد. ترانه این اثر از سروده های «امید محمدی» است و تنظیم آن هم توسط «فربد یزدانفر» انجام شد. بارگاه موضوعی پیرامون عرض ارادت به ساحت مقدس امام سوم شیعیان داشت و اولین تک قطعه حسین توکلی پس از آلبوم «لرزش» بود.

*تعزیه – قاسم افشار

خواننده با سابقه موسیقی پاپ پس از مدتها سکوت قطعه «تعزیه» را در آستانه ماه محرم منتشر کرد. ترانه این اثر توسط «عبدالجبار کاکایی» سروده شده بود و «امیرهوشنگ شاهرخی» هم وظیفه آهنگسازی و تنظیم را بر عهده داشت.

*ماتم – امید علومی

این خواننده جوان که پیش از این هم قطعاتی را به مناسبت ماه محرم منتشر کرده بود این بار قطعه «ماتم» را با ترانه خودش به مخاطبان ارائه کرد. آهنگسازی و تنظیم این اثر توسط «میثاق راد» و «حامد برادران» انجام شد.

گردآوري : گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

منبع: موسیقی ما
تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی