اخبار پزشكي و بهداشتي اخبار داغ

تذكر سازمان محيط زيست به رهاسازي ماهي قرمز در رودخانه

رئیس گروه آبزیان آب‌های داخلی سازمان محیط زیست کشور گفت: شهروندانی که هنوز ماهی قرمز سفره هفت‌سین خود را رها نکرده‌اند، این موجودات را در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها رها نکنند...
رئیس گروه آبزیان آب‌های داخلی سازمان محیط زیست کشور گفت: شهروندانی که هنوز ماهی قرمز سفره هفت‌سین خود را رها نکرده‌اند، این موجودات را در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها رها نکنند.
ماهي قرمز
ماهي قرمز

امیرمحمد علمی با اشاره به شهروندانی که هنوز ماهی قرمز سفره هفت‌سین را در منزل خود نگهداری می‌کنند، اظهار داشت: آن افرادی که هنوز ماهی‌های قرمز خود را رها سازی نکرده‌اند، باید دقت داشته باشند که ماهی قرمز توانایی بالایی در سازگاری با محیط دارد و غذای ماهیان بومی را می‌خورد، بنابراین نباید در پشت‌ سد‌ها و رودخانه‌ها رها شوند چراکه موجب اُفت جمعیت گونه‌های بومی می‌شوند.

وی ادامه داد: از شهروندان می‌‌خواهیم این ماهی‌ها را در رودخانه‌ها و دریاچه‌های پشت سدها رها نکنند زیرا به گونه‌های مهاجم تبدیل می‌شوند و به محیط زیست آسیب وارد خواهند کرد.

رئیس گروه آبزیان آب‌های داخلی سازمان محیط زیست کشور افزود: شهروندان این ماهی‌ها را در استخر پارک‌ها یا اماکنی که از سوی شهرداری برای این کار در نظر گرفته شده است، رها سازی کنند.

علمی خاطرنشان کرد: رهاسازی ماهی‌های قرمز در دریاچه‌ها و رودخانه‌ها معضل جبران‌ناپذیری ایجاد می‌کند؛ امیدواریم که سال آینده دیگر شاهد خرید و فروش ماهی‌قرمز در بین شهروندان برای سفره هفت‌سین نباشیم

تقویم فارسی اندروید

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

کانال یوتوب چی با چی

مطالب پیشنهادی