اخبار داغ اخبار فرهنگی - هنری دنياي فيلم و سينما فرهنگ و هنر

رئيس جديد صدا و سيما كيست؟

پایان یافتن ریاست نزدیک به ده سال و نیمه عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما و در حالی که به عنوان یک مورد نادر گمانه زنی برای شناخت جانشین وی مدت‌ها به طول انجامید که سرانجام جانشین وی مشخص شد...
پایان یافتن ریاست نزدیک به ده سال و نیمه عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما و در حالی که به عنوان یک مورد نادر گمانه زنی برای شناخت جانشین وی مدت‌ها به طول انجامید که سرانجام جانشین وی مشخص شد.
محمد سرفراز
پایان یافتن ریاست نزدیک به ده سال و نیمه عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما و در حالی که به عنوان یک مورد نادر گمانه زنی برای شناخت جانشین وی مدت‌ها به طول انجامید که سرانجام جانشین وی مشخص شد.

بر اساس اخبار واصله ،  پس از ایام عاشورا حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب سرافراز رسانه ای می شود.

محمد سرافراز، معاون برون مرزی این سازمان و عضو شورای عالی فضای مجازی، که با وجود سابقه بالای خود چهره‌ای کمتر شناخته شده در میان اهالی رسانه و سیاست است.

سرافراز از قدیمی ترین و غیرسیاسی ترین چهره های صداوسیماست که با انتصاب به انتظار می رود دوران جناحی و سیاسی عمل کردن صداوسیما پایان یابد.

به اذعان بسیاری از مدیران تلویزیون، «محمد سرافراز» یکی از سالم‌ترین مدیران صدا و سیما است. در شرایطی که شایعات و مشاهداتی درباره شراکت برخی مدیران صدا و سیما در برخی پروژه‌های این سازمان بارها و بارها شنیده شده، سرافراز که از زمان «محمد هاشمی» در سازمان صدا و سیما حضور داشته و قدیمی‌ترین مدیر این رسانه است، به عنوان چهره ای پاک شناخته می‌شود. او فردی جدی و ساده زیست است. سال‌های طولانی ـ و شاید هم تا همین حالا ـ در خانه ای اجاره ای زندگی می‌کرده است.

سرافراز برادر دو شهید است. برادر بزرگ او مسئول دفتر دکتر محمد بهشتی بوده و به همراه وی در انفجار ریاست جمهوری در سال 1360 به شهادت می‌رسد. برادر دیگر سرافراز در جنگ تحمیلی به شهادت رسیده است. پدر وی نیز که چند سال قبل فوت کرد، نماینده ولی فقیه در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بود.

سرافراز با راه اندازی شبکه‌های پرس تی وی، العالم و هیسپان تی وی، تأثیر مشخصی در عرصه دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی نیز داشته است.

 

پیش از این از سوی دیگر طرح اسامی افرادی همچون حدادعادل، صفارهرندی، سید محمد حسینی و علی دارابی به عنوان رئیس احتمالی صدا و سیما، نشان دهنده تلاش گروه های منتقد دولت به‌‌ همان منظور بود.

 

 گردآ وري: گروه 7 گنج

www.7ganj.ir

 

منبع: ايسنا

تقویم فارسی اندروید

یک دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی