تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

ازدواج دانستنی های بعد از ازدواج

۴ راهکار برای بهبود زندگی عاطفی ٬ جنسی و زناشویی بعد از تولد فرزند

loading...

زندگی زناشویی

داشتن فرزند به معنی پایان زندگی عاطفی ٬ جنسی و زناشویی شما  نیست بلکه می تواند شروعی مجدد برای بهبود آن باشد. شما بعد از بچه دار شدن مسئولیت های عاطفی تان تغییر کرده و ممکن است اولویت هایتان در محبت کردن و توجه کردن به دیگران عوض شود. این می تواند روی احساسات شریک زندگی شما تاثیر منفی بگذارد. بعد از بچه دار شدن قطعا نکاتی هست که باید به آن ها توجه کنید و همچنین مسائلی هست که باید از آن ها مطلع شوید در ادامه ۴ مورد از  این نکات را در اختیارتان قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

۱. گاهی بدون بچه خلوت کنید.

این طبیعی است که هر دوی شما گاهی بخواهید باهم تنها باشید و بدون هیچ مسئولیت دیگری فقط به هم توجه کنید. ممکن است گاهی چه از نظر روانی و چه جنسی نیاز به همسرتان داشته باشید و یا از بچه داری خسته شده باشید و دل تان بخواهد کمی هم مثل سابق با همسرتان تنها باشید. می توانید در این مواقع از کسی بخواهید که از بچه پرستاری کند. مثلا خوایشاوندان و فامیل یا پرستار بچه شاید بتوانند چند ساعتی از پس نگه داری اون بربیایند تا شما هم کمی بتوانید به خودتان برسید.

۲. گاهی توقف کنید.

طبیعی است که گاهی شوکه شوید یا شگفت زده بمانید که چقدر زندگی تان تغییر کرده و دیگر شبیه سابق نیست. شاید از اینکه دیگر پدر یا مادر شده اید تعجب کنید و در خود ببینید که هنوز هم این موضوع را باور نکرده اید. حق دارید شما وارد یک مرحله ی جدید از زندگی تان شده اید. اتفاق خارق العاده ای برایتان افتاده است. طبیعی است که کمی شوکه شوید. لازم است حتما کمی با خودتان و همسرتان خلوت کنید و خاطرات قدیمی را مرور کنید تا بار دیگر مجبور شوید آرام آرام گذشته زمان و اتفاقات جدید را باور کنید.

۳. زندگی جنسی و زناشویی شما متوقف نخواهد شد.

هیچ بهانه ی خوبی نیست که چون بچه دار شده اید دیگر نیازی به رابطه ی جنسی نداشته باشید و یا بخواهید آن را کمتر کنید. کودک شما تا سال ها در خانه شما می ماند و دیگر باید به عنوان یک عضو جدید او را پذیرفته و به وجودش عادت کنید. می توانید به جای شب در صبح با همسرتان رابطه داشته باشید. شاید لازم باشد برخی موارد با ساعت خواب نوزادتان هماهنگ کیند.

۴. از فناوری استفاده کنید.

ارسال یک پیام نه وقت زیادی می گیرد و نه انرژی زیادی می خواهد. شاید حال خوشی نداشته باشید خسته باشید و یا شاید اصلا وقت هیچ کاری را نداشته باشید اما در همین حال شاید لازم باشد به همسرتان که می دانید کمی از شما دور شده است با یک پیام ساده یاداوری کنید که چقدر برایتان عزیز است. این کار فقط چند دقیقه وقت تان را می گیرد ولی قطعا انرژی زیادی برای پشت سر گذاشتن این مرحله به او می دهد

loading...