تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

اخبار داغ اخبار و حواشي ورزشي

پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان کیست؟

تمامی فوتبالدوستان جهان دیگر میدانند کلوزه برترین گلزن تمامی ادوار جام های جهانی با 16 گل میباشد اما این رکورد که مهمترین رکوردتاریخ فوتبال بوده تنها یکی از رکوردهای میرو 36 ساله است...
loading...

تمامی فوتبالدوستان جهان دیگر میدانند کلوزه برترین گلزن تمامی ادوار جام های جهانی با ۱۶ گل میباشد اما این رکورد که مهمترین رکوردتاریخ فوتبال بوده تنها یکی از رکوردهای میرو ۳۶ ساله است.

miroslav-klose-7ganj.ir

به گزارش باشگاه خبرنگاران، میروسلاو یوزف کلوزه متولد ۹ ژوئن ۱۹۷۸ با ۳۶ سال در  اوپوئل لهستان است. میروسلاو کلوزه از پدر فوتبالیست و مادر هندبالیست به نام باربارا به دنیا امد وپس از مهاجرت کوچک به فرانسه مقیم المان شد و تا سن ۸ سالگی به زبان ژرمن ها مسلط نبود در حالیکه اکنون وی به ۸ زبان مهم دنیا تسلط دارد.
کلوزه که در دوره نوجوانی علاقه زیادی به نجاری همزمان با بازی فوتبال داشت در سال ۱۹۹۸ در سن ۲۰ سالگی به عضویت هامبورگ درامد .در واقع در ان زمان کمتر کسی فکر میکرد کلوزه تنها بازیکنی شود که پس از اتحاد دو المان، اقای گل جام جهانی شود. کلوزه یک سال بعد به کایزرسلاترن میپیوند ودر ۵۰ بازی ۲۶ گل در بوندس لیگا به ثمر میرساند تا رودی  فولر از وی خواهش کند در سال ۲۰۰۱ با وجود ریشه لهستانی عضو تیم ملی المان شود . کلوزه در همان دیدار اول ملی خود برابر البانی گل به ثمر میرساند وتاکنون یک رکورد دیگر هم به ثبت رسانده یعنی اینکه در طول حضور ۱۳ ساله اش در جمع ژرمن ها هر گاه گل زده آلمان ها شکست نخوردند.
سر اغاز درخشش کلوزه در جام جهانی به سال ۲۰۰۲ برمیگردد که با ۵ گل با وجود اینکه در دیدار فینال مصدوم بود خود را ثابت کرد. کلوزه در همان بازی اول خود در جام جهانی ۳ گل به ثمر رساند و جالب اینکه هیچ کدام از گل های ۱۶ گانه وی در جام جهانی پنالتی نبوده است.
کلوزه در جام جهانی ۲۰۰۶ با ۵ گل اقای گل شد و با ژرمن ها در خاک خود سوم شد. همچنین وی در جام جهانی ۲۰۱۰ باز هم ۴ گل که حاصل گل های مهم وی به انگلیس و ارژانتین بوده به ثمر رساند.
klose-7ganj.ir
اما کلوزه در جام جهانی ۲۰۱۴ هم با ۲ گل هم رکورد رونالدو را در برابر چشمان خود شکست وهم قهرمانی ژرمن ها ر ا رقم زد.
کلوزه با ۷۱ گل در ۱۳۷ بازی رکورد گرد مولر را در تیم المان شکست و آقای گل تاریخ المان نیز هست. همچنین کلوزه با ۱۷ پیروزی در جام جهانی پیروزترین بازیکن تاریخ جام جهانی است.کلوزه تنها بازیکنی در تاریخ جام جهانی بوده که در ۴ دوره متوالی گلزنی کرده وتنها بازیکنی بوده که در ۳ دوره متوالی ۴ گل بیشتر به ثمر رسانده است.کلوزه به جوانمردی مشهور بوده کما اینکه حرکات وی در بایرن مونیخ و لاتزیو قابل تحسین است . اما کلوزه که بازی در تیم های وردربرمن ،بایرن مونیخ واکنون در لاتزیو را تجربه میکند توانسته در تمامی این باشگاه ها دست کم به عنوان قهرمانی در لیگ یا جام حذفی دست یابد .کلوزه نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را با بایرن مونیخ تجربه کرده است وهمچنین با ۲ عنوان سومی یک عنوان نایب قهرمانی ویک عنوان قهرمانی تنها بازیکن تاریخ فوتبال جهان است که تمامی مدالهای جام جهانی را در کارنامه دارد ودر اخر کلوزه با ۱۳۷ بازی ملی دومین رکورددار بازی اروپایی پس از لوتار ماتئوس است وبه واقع میتوانست در سن ۴۰ سالگی جام جهانی ۲۰۱۸ را هم تجربه کند اما خودش خواست تا در اوج از تیم ملی خداحافظی کند و تمامی رکوردهای حضور در فینال از کوپا ایتالیا گرفته تا حضور در فینال یورو ۲۰۰۸ وجام جهانی ۲۰۱۴  را در کارنامه دارد.

گردآوری: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

loading...

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید