تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

مطالب پیشنهادی

تبلیغات

دانلود برنامه آموزش آشپزی

اطلاعات جالب و مفيد سرگرمي و اطلاعات عمومي

تعداد کشورهای جهان در دنیا چقدر است ؟

loading...

نقشه و تعداد کشور های جهان

چه تعداد کشور در جهان وجود دارد؟ در جواب این پرسش پاسخ های مختلفی داده میشود. زیرا هر کشوری براساس منافعی که دارد می گوید که تعداد کشورها چند تا است و چه کشور هایی را به رسمیت میشناسد. برای نمونه وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش ۱۹۵ کشور را نام می برد. اما شاید بتوان گفت که بهترین پاسخ برای پرس چه تعداد کشور در جهان وجود دارد ؟ ۱۹۶ کشور باشد.

تعداد اعضای سازمان ملل متحد

۱۹۳ کشور در جهان عضو سازمان ملل متحد هستند. از این رقم به عنوان تعداد کشور های جهان هم نام برده می شود. میتوان گفت این تعداد تقریبا بیانگر اکثر کشور های جهان است اما هنوز دو کشور مستقل به رسمیت شناخته شده و جود دارد که عضو سازمان ملل نیستند! مانند واتیکان  و کوزوو .

در نظر برخی کشور ها تایوان نیز ویژگی ها و خواص یک کشور مستقل را دارد امابه دلایل سیاسی در تلاش برای شناخته شدن به عنوان یک کشور مستقل از سوی جامعه بین المللی شکست خورده. این عده عقیده دارند باید تایوان را به عنوان کشوری مستقل در نظر گرفت. به گفته آنها تایوان تا سال ۱۹۷۱ عضو سازمان ملل متحد (و حتی شورای امنیت) بوده، تا این که سرزمین اصلی چین، جایگزین تایوان در این سازمان شد.

بنابراین ۱۹۳ کشور بیانگر شمار کشورهای جهان نیست. در حالی که بسیاری از کشورها در سراسر جهان تایوان را به عنوان یک کشور به رسمیت شناخته اند اما چین می گوید تایوان استانی در چین است. تایوان هم همچنان هم به فشارهایش ادامه می دهد تا به طور کامل از سوی کشورهای دیگر به رسمیت شناخته شود.

سرزمین هایی هم وجود دارند که گاهی اوقات به اشتباه کشور نامیده می شوند، اما درنهایت کشور به حساب نمی آیند چراکه به وسیله کشورهای دیگر اداره می شوند. جاهایی هایی که اغلب به اشتباه به عنوان کشور محاسبه می شوند عبارتند از ( پورتوریکو، گرینلند، برمودا، فلسطین، صحرای غربی و اعضای کشورهای مشترک المنافع ( ایرلند شمالی، اسکاتلند، ولز و انگلستان). این کشورها به طور کامل مستقل کشور، دولت یا دولت-ملت نمی باشند.
احتمالاً ۱۹۶ کشور در حال حاضر بهترین پاسخ برای این سؤال است که چند کشور در جهان وجود دارد.

 

تعداد کشورها به تفکیک قاره ها:

قاره آسیا: ۴۷

قاره آمریکای شمالی: ۲۳

قاره آمریکای جنوبی: ۱۲

قاره اروپا: ۵۰

قاره استرالیا و اقیانوسیه: ۸

قاره آفریقا: ۵۴

 

نقشه کشور های جهان :

نقشه سیاسی کشور های جهان

loading...

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید